Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 20–23 dienoms

19 gruodžio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 12 20

Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Olandijos siluetai“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Laimutė Kurienė – tikra kaunietė, bet jau kurį laiką gyvena Olandijoje, gražiame Hagos mieste. L. Kurienė turi didžiulę aistrą keliauti ir pažinti, pastebėti gamtos grožį ir išskirtinumą. Bekeliaudama ji prakalbina šimtus žmonių, nufotografuoja tūkstančius nuotraukų, o geriausiai pavykusios yra pelnę net tarptautinių apdovanojimų. Šioje parodoje fotomenininkė kviečia kartu pakeliauti ir pasigrožėti Olandijos gamtos ir miestų vaizdais.

L. Kurienės nuotr.

Filmas „Gucci mados namai (House of Gucci)“, 11:00 / 14:10 / 17:35 / 18:15 / 21:0
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Režisieriaus Ridley Scott epinėje dramoje pagrindinius Patrizios bei mados imperijos įkūrėjo Guccio Gucci vaikaičio M. Gucci vaidmenis atlieka visame pasaulyje garbinama dainų autorė ir atlikėja Lady Gaga bei naujasis „Žvaigždžių karų“ veidas Adam Driver. Tris dešimtmečius apimantis pasakojimas atskleidžia, ką reiškia pasaulinio garso vardas, ko jis vertas ir kiek toli šeimos nariai yra pasiryžę nueiti dėl jo kontrolės.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 12 21

Paroda „Lietuviški naujametiniai ir kalėdiniai atvirukai, leisti sovietiniu laikotarpiu“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Šioje parodoje pristatoma menotyrininko ir filokartininko Pauliaus Andriuškevičiaus 442 naujametinių ir kalėdinių atvirukų kolekcija. Tikslas – ne tik parodyti visuomenei eksponuojamus atvirukus, bet ir supažindinti, kaip okupacijos laikotarpiu atvirukų kūrimą veikė sovietinė ideologija, kokios buvo pasitelktos meninės priemonės. Paroda veiks iki vasario 9 d.

Slemas#Žodžiai-pa-trankos, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

„Paskutinis 2021 metų slemas! Šiais metais tiek visko nutiko, kad neišvardinsim, bet galim išvardinti kas dar bus. Bus tai, ko tikitės iš slemo: poezija, žiūrovai, balai ir plojimai, bus balų iššūkį jau atlaikiusi poezija, atsidūrusi leidinyje „Žodžiai-pa-trankos“ ir kadangi net kelios progos švęsti, prižadame, kad kiekviena/s užlipęs ant scenos gaus po dovaną! Slemo #Žodžiai-pa-trankos vedėjai – iš už užkulisių išlysianti Asta ir gal būt kalėdų seneliumbu apsirengsiantis Jovaras“, – rašoma kvietime. Lipsiantys ant scenos tesiregistruoja asta@kmn.lt, visi kiti – šioje nuorodoje: https://bit.ly/3sjEsTL

TREČIADIENIS, 12 22

Paroda „Arnold Newman: Masterclass“, 11:00–18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Arnoldas Newmanas (1918–2006) dažnai laikomas pirmuoju fotografu, pasitelkusiu vadinamąjį aplinkos portretą (angl. environmental portraiture), kai fotografas įkomponuoja subjektą paties parinktoje ir kruopščiai kontroliuojamoje erdvėje. Tarp pozuotojų jo fotografijoms – gausus garsių asmenybių būrys: pradedant dailininkais, rašytojais ir muzikantais, baigiant verslininkais, bankininkais ir pramonės lyderiais. Galerijoje išvysite Andy Warholą, Twylą Tharp, Trumaną Capote, Marcą Chagallą, Marilyn Monroe, Pablo Picasso ir Igorį Stravinskį.

Parodos kuratorius – buvęs Musée de l’Elysée Lozanoje direktorius Williamas A. Ewingas. Parodą organizuoja Mineapolyje ir Lozanoje įsikūręs Fotografijos parodų fondas (Foundation for the Exhibition of Photography, FEP). Paroda veiks iki sausio 9 d.

Galerijos nuotr.

Spektaklis „Superherojai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ar superherojais gimstama ar tampama? Kaip būti herojumi sau pačiam? Kokiais autoritetais sekti? Kaip tapti geresne savo paties ar pačios versija? Kaip išgyventi patyčias? Kas yra draugystė ir meilė? Kaip nebijoti svajoti ir visada išlikti savimi? Šiuos ir kitus klausimus kelia pagal tikras istorijas sukurtas spektaklis ne tik paaugliams „Superherojai“ (režisierė Loreta Vaskova, dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė).

KETVIRTADIENIS, 12 23

Ekskursija „Menų ir kultūrų buveinė“, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai-muziejus, E. Fryko g. 14

Užsukę į šiuos namus išgirsite pasakojimų apie talentingus tarpukario laikmečio kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdu. Apžiūrėsite jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią Kauno miesto panoramą.

Būtina registracija tel. 837229967 ar el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt, kadangi vietų skaičius ribotas.

Nuotraukoje – L. Truikys su M. Rakauskaite viduryje, kairėje Baltrušaičių, o dešinėje Damalakų šeima. Su šiais kolekcionieriais menininkų pora švęsdavo Kalėdų ir Velykų šventes. Muziejaus archyvo nuotr.

Paroda ir iniciatyva „Naujas muziejuje: nuotrauka su kalėdine eglute“, 10:00–18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Rotušės hole eksponuojama 1938 metų nuotrauka, kurioje prie eglutės vaikų būryje stovi buvęs Respublikos Prezidentas Kazys Grinius.

Šįsyk parodos bendraautoriais kviečiami tapti visi, norintys pasidalinti iki 2000-ųjų darytomis asmeninėmis nuotraukomis, kuriose yra įamžinti prie pagrindinės ar mažesnių kalėdinių Kauno eglių. Į Rotušės skyrių atnešta nuotrauka pateks į bendrą šventinį albumą, o dovanotojai tą dieną turės galimybę apžiūrėti muziejaus ekspoziciją nemokamai.