Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 18–21 dienoms

17 gruodžio, 2023, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 12 18

Choro „The Otterbein“ (JAV) koncertas, 17:30 
Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia, Rotušės a. 8

„The Otterbein“ kolektyvas yra koncertavęs didingose pasaulio erdvėse: Notre Dame katedroje Paryžiuje, Pekino centrinėje konservatorijoje, Šv. Patriko katedroje Dubline, Šv. Mikalojaus bažnyčioje Prahoje ir kt. Dabar jo įspūdingame sąraše atsidurs ir Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia. Artėjančių švenčių proga choro repertuaras primins pasaką, kurios metu trumpam sustosime, kad pajustume tikrąją Kalėdų dvasią, toliau nuo šurmulio ir skubėjimo. O kad dovana būtų dar geresnė, koncertą pradės LSMU akademinis choras „Neris“ (LT).

Nemokamai.

„Silvia & Isaac Duo” ir „Jazz Academy“ orkestro koncertas, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

„Silvia & Isaac Duo“ susiformavo 2020 m. Londone. Šio novatoriško dueto nariai Silvia Leonzio (vokalas) ir Isaak Burland (kontrabosas) kartu grojo jau ne viename projekte. Koncerto metu duetas atliks originalią muziką ir padovanos keletą džiazo standartų.

Mažasis „Jazz Academy“ orkestras atliks žymųjį Louis Andriessen kūrinį „Workers Union”, kuris parašytas laisvai pasirenkamiems instrumentams ir atitinka akademijos tikslą – vengti standartinių instrumentinių derinių. Kūrinio išskirtinumas – visi atlikėjai privalo groti tuo pačiu ritmu, tačiau kiekvienas gali pasirinkti grojamas natas.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 12 19

Susitikimas su R. Požerskiu, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 1

Galerijoje vyks susitikimas, skirtas paminėti debiutinės Romualdo Požerskio ir Virgilijaus Šontos parodos, atidarytos 1973 12 18 Kauno politechnikos institute, 50-ąsias metines. Renginyje dalyvaus fotografas R. Požerskis ir menotyrininkas Tomas Pabedinskas.

Vieša paskaita „Lietuvos urbanistikos raida 1940-1945 m.“, 18:00
VDU Menų fakultetas, Muitinės g. 7 

Lietuvos miestų planavimo istorija ilgą laiką buvo pilna išplėšytų lapų ir tamsiųjų dėmių. Net ir platesni Pirmosios Respublikos miestų planavimo tyrimai pradėti plėtoti visai neseniai. Tačiau greta šio laikmečio yra ir kitas, ne ką mažiau intriguojantis ir dar pilnesnis paslapčių. Architektūros istorikas dr. Paulius Tautvydas Laurinaitis kviečia pažvelgti į kitą, visiškai ne šventišką, tačiau įdomų Lietuvos urbanistikos laikmetį – 1940-1945 metų tarpsnį. Okupacijos, besikeičiančios santvarkos, teroras ir karas – kaip tamsiuoju penkmečiu siekta vystyti Lietuvos miestus beigi miestelius? Ar egzistavo tęstinumas iš Nepriklausomybės laikmečio? Kaip keitėsi požiūris į urbanistiką, gyvenvietes bei šių gyventojus?

Jei nespėsite antradienį, trečiadienį paskaita vyks KTU. Nemokamai.

Vakaras „Cesiulė kalbina Liną Buividavičiūtę“, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Laukia pokalbis apie poeziją ir kitus poetę traukiančius žanrus, kritiką, dėstytojavimą, (ne)patogias kūrybos temas, jaukumą ir nejauką tekstuose, odontologijos studijas ir siaubo literatūrą, autentiškas patirtis, rašytojo ir personažo tapatybes.

Nemokamai.

Kino klasikos vakaras: „Baris Lindonas“ (Barry Lyndon), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Žiemos šventes pasitikti ir paminėti kino teatras kviečia su Stanley Kubricko juosta „Baris Lindonas“ (1975). Tai – negailestinga satyra apie aristokratų visuomenę, oportunizmą ir tapatybę. XVIII a. paveikslus primenančiam filmui Kubrickas naudojo specialias NASA’i gamintas kameras, siekdamas filmuoti vien natūralioje žvakių šviesoje, Anglijos ir Airijos menėse. Filmo garso takelyje – Handelis, Mozartas ir kiti klasikai.

„Kino klasikos vakarų“ seansas organizuojamas kartu su „Skalvijos“ kino centru. 

Su bilietais.

Lietuvos kino klasika bibliotekoje: „Maža išpažintis“, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Svetimas – toks jaučiasi aštuoniolikmetis Arūnas. Kūrybinės laisvės troškusi mama dailininkė juodu su tėvu paliko, o tėvo ir sūnaus santykiai eina vis šaltyn – Arūnas negali suprasti tolimo tėvo pasaulio. Mokykla ir klasės draugai jaunos širdies taip pat neguodžia. Nuolatinės išdavystės ir nesuprantamos sistemos prievolės veda vienintelės išeities link – viską mesti ir pradėti dirbti. Bet baimė stipresnė už laisvės troškimą. Net draugas Benas, muzikantas ir nepriklausomo gyvenimo propaguotojas, negali padėti ištrūkti. Tad kas padės? Tam tereikia vieno švelnaus prisilietimo. Filmą Vytauto Bubnio apysakos „Arberonas“ motyvais režisavo Algirdas Araminas.

Slemas #67, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Jeigu balta mišrainė būtų eilėraštis – koks jis būtų?
Odė majonezui? Egzistencinė surūgusių agurkėlių krizė? Sentimentalus paskutinio žirnelio šokis tuščioje lėkštėje? Ar pavargusios bulvės atodūsis pošventinį rytą?
Tai – ne hipotetinis klausimas. Antras prieššventinio slemo turas dedikuojamas eilėms apie baltą mišrainę! Nejuokaujam ir perspėjam, kad galimi ir kiti šventiniai netikėtumai.
Priššventinio slemo #67 vedėjai – Jovaras ir Emilė Pliuščikaitė.

Nemokamai.

V. Mantrimavičiaus nuotr.

TREČIADIENIS, 12 20

Y. Ishii koncertas-paskaita „Juozas Gruodis ir jo laikai: Lietuva ir Japonija“, 17:00
Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius, Salako g. 18

Kauno miesto muziejus ir Lietuvoje gyvenantis japonų pianistas ir menotyrininkas Yusuke Ishii kviečia į koncertą-paskaitą. Skambės lietuvių ir japonų kompozitorių Juozo Gruodžio, Vlado Jakubėno, Antano Račiūno, Kōsaku Yamada, Shūkichi Mitsukuri ir Kishio Hirao kūriniai.

Y. Ishii Kauno technologijos universitete rengia menotyros disertaciją apie Lietuvos muzikos modernizmo raidą išeivijoje JAV. 2023 m. Y. Ishii įrašė vinilinę plokštelę „Vytautas Bacevičius Selected Piano Works“. Vakarą moderuos muziejininkė, muzikologė dr. Aušra Strazdaitė-Ziberkienė.

Nemokamai.

Koncertas „Ennio Morricone filmų muzika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Italų kompozitorius, dirigentas, trimitininkas, vienas žymiausių kino muzikos kūrėjų Ennio Morricone užburiančiai veikia savo melodijomis. Pluoštas skambančių kino istorijų filharmonijos scenoje nušvis Karolio Bratkausko sukurtomis vizualizacijomis, į matytas ir išgyventas kino teatruose muzikos keliones pasinerti kvies sopranas Marija Arutiunova, choras „Vilnius“, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir dirigentas Jonas Janulevičius.

Su bilietais.

Choro „Kamertonas“ šventinis koncertas, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Ar verta blaškytis tarp gastrolių Meksikoje ir koncerto atokaus Lietuvos regiono kultūros centre? Ką tenka paaukoti vardan laimėto Grand Prix prestižiniame chorų konkurse ir kur slypi ta chorui pažadėtoji ar galbūt jau seniai atrasta žemė? Atsakymus į šiuos klausimus skambant nuostabiai muzikai tikrai išgirsite jubiliejiniame koncerte, skirtame dirigento Kęstučio Jakeliūno darbo su choru „Kamertonas“ dvidešimtmečiui.

Koncerte dalyvaus Kauno kultūros centro mišrus choras „Kamertonas“ (meno vadovas ir dirigentas Kęstutis Jakeliūnas), pianistė Goda Palskytė-Mineikienė ir smuikininkė Ilona Klusaitė.

Nemokamai.

Grupės „Laiminguo“ koncertas, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Grupė „Laiminguo“ – tai post folk trio, sujungiantis tris artimus muzikinius bendražygius, menininkus, kūrėjus: Rytį Girską (sitaras, sarodas, bansuri fleita), seses Dorotę Girėją (vokalas, būgnas) ir Agotą Zdanavičiūtę (vokalas, kanklės). Šiame koncerte išgirsite ne vieną seną lietuvių liaudies kalėdinio laikotarpio dainą, savitai interpretuotą atlikėjų, taip pat būsite kviečiami dainuoti kartu.

Koncertas skirtas projekto „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ IV“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, uždarymui.

Nemokamai.

KETVIRTADIENIS, 12 21

Kalėdinių giesmių vakaras, 17:30
Kalėdinis miestelis, Rotušės a.

Kalėdinių giesmių vakarai jaukiame kalėdiniame miestelyje vyks ir gruodžio 22 d. bei 23 d., o štai ketvirtadienio programa:

17. 30 val. Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos pasirodymai
19 val. Gospel ansamblis „United voices“ 
20 val. Multiinstrumentalistas Vytenis Danielius (akordeonas, saksofonas, vokalas), universalus muzikas, kompozitorius Leonardas Bėkša (klavišiniai) ir vokalistė Austėja Guiskytė

Nemokamai.

„Retro Kalėdos“: koncertas „Dainos ir romansai“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Romuvoje“ prasideda iki pat Naujųjų truksiantis koncertų ciklas. Pirmieji jo svečiai – dainų ir knygų autorius Vytautas V. Landsbergis kartu su žmona Ramune. Abu jie – „Ratilio“ etnografinio ansamblio nariai, dešimt metų atidainavę ir atšokę pas ilgametę vadovę Zitą Kelmickaitę atliks ekspedicijų po Lietuvą metu atrastas liaudies dainas ir romansus. Antrasis ketvirtadienio renginys – su Evelina Sašenko.

Su bilietais.

Jam Session #12
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40

„Kalėdinis, paskutinis, akustinis, gyvas ir tikras. Paskutinį šio sezono jam session’ą atidaro grupių „Akli“ bei „Flash Voyage“ lyderiai Kristijonas Valančius ir Regimantas Visockis. Ko gero, nieko daugiau rašyti nereikia“, – teigiama skelbime. Ir išties.

Su bilietais.