Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 17–19 dienoms

16 gruodžio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 12 17

Vytauto Mačernio metų uždarymo popietė, 15:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginio metu bus pristatytas naujai pasirodęs muziejaus leidinys „Vytautas Mačernis. „Aš neklajoti negaliu“. Archyvai“. Knyga skirta poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje dalyvaus archyvinio leidinio sudarytoja Deimantė Cibulskienė, poeto kūrybą ir laiškus skaitys aktorius Dainius Svobonas.

Maironio lietuvių literatūros muziejus 2021 m. įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Trumpas gyvenimas ryškiai atminčiai: Vytautui Mačerniui – 100“. Vienas projekto etapų – archyvinis leidinys, kuriame pristatomas muziejuje saugomas kūrybinis ir asmeninis poeto palikimas.

Vakaronė „Kalėdos tai… pradžia pati kiekvieną kartą, vėl ir vėl“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Vakarą muziejuje pradės edukacinis užsiėmimas „Lėliu kalėda, kalėda“. Jo metu daina piešime pasaką, iš žvaigždžių pakviesime elnią devyniaragį, povą, liūtą ir mesime laimės burtą. Visi kartu, pritariant ansambliui „Goštauta“, dainomis ir žaidimais kursite tikrumu grįstą šventinę atmosferą (registracija: +370 694 20 643, tm.kasa@kaunomuziejus.lt; dalyvavimas nemokamas).

Vėliau laukia posfolkloro grupės „Pradžiapati“ šventinis koncertas.

Elektrinė poema „Ar androidai sapnuoja elektrines avis?“, 19:00
Zapyškio šv. Jono Krykštytojo bažnyčia, Zapyškis, Kauno raj.

Simfoninį orkestrą kamerinėje erdvėje keičia sintezatoriai ir kiti elektroniniai instrumentai, o kūrinio siužeto centre atsiranda Philipo K. Dicko mokslinės fantastikos romanas „Ar androidai sapnuoja elektrines avis?“. Koncerto eigoje keliausite pro garsinius peizažus, kurie nukels į kosmosą ir kitus pasaulius.
Atlikėjai: Domantas Pūras, Ignas Šoliūnas, Jokūbas Preikša.

LMTA nuotr.

Grupės „Mountainside“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

25. Tiek metų Lietuvos roko scenoje aktyviai veikia kauniečiai „Mountainside“. Šia proga muzikantai visus grupės bičiulius kviečia susitikti viename iš pastaraisiais metais retų gyvų pasirodymų. Vakaro svečiai – „Deprivacija“.

Grupės archyvo nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 12 18

Eugenijaus Varkulevičiaus-Varkalio paroda „Kaunas – Berlynas – Niujorkas – Kaunas“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Aš Varkalyje įžvelgiu Tao/Zen filosofijos atspindžius tiek jo asmeniniame gyvenime, tiek jo mene. Jis sumažino savo kasdienius poreikius iki minimumo. Jis priėmė skurdą kaip savo gyvenimo būdą. Jo visiškai nedomina šlovė, sėkmė ar pinigai. Paprastai jis yra be galo laimingas galėdamas padovanoti savo darbus draugams ar tiesiog nepažįstamiems. Kaip menininkas, jis ištobulino savo gyvenimą bei meistriškumą iki tokio lygmens, kuriame jis gali sukurti tobulą darbą bet kurioje vietoje ir bet kokioje medžiagoje“, – yra sakęs Jonas Mekas. O ką savo darbais sako Varkalis, pamatysite parodoje, kurios pavadinime minimi miestai jam neabejotinai lemtingi.

Kadras iš videodokumentikos

Savaitgalio programa parodoje „MagiC Carpets Landed“, 14:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kiekvieną savaitgalį Kauno paveikslų galerijoje vyksta tarptautinės parodos kūrybinės dirbtuvės. Šeštadieniais Jacopo Natoli (Italija) kviečia gaminti kaukes, sekmadieniais vyksta interaktyvios instaliacijos ir kitos veiklos. Detalesnę savaitgalio programą rasite šioje nuorodoje.

Tarptautinė šiuolaikinio meno paroda „MagiC Carpets Landed“ 2021 m. lapkričio 5 – 2022 m. sausio 23 d. Kaune. Ši paroda – tai vienas pagrindinių vizualiojo meno renginių, atidarančių „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programą. 

G. Žaltauskaitės nuotr.

Spektaklis „Kaligula“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Prancūzų rašytojo ir mąstytojo egzistencialisto Alberto Camus pjesė „Kaligula“ mūsų dramatišku laiku skamba aktualiai kaip niekad. Viruso sukaustytas esamasis laikas pastato mus priešais veidrodį ir klausia – dėl ko esi, kas vyksta, ar tai, ką sukūrei, nebus nušluota nuo žemės paviršiaus? Vieni teigia, jog virusas – dievo žinutė, kiti – kad tai gamtos kerštas žmogaus ekspansijai ir nejautrai. Bet kokiu atveju režisierius Agnius Jankevičius dabartinį būvį apibūdina kaip pavojų įpročiams, didybei, merkantilizmui, ateičiai.

SEKMADIENIS, 12 19

Festivalio „Cantate Domino” koncertas skirtas Kardinolui Vincentui Sladkevičiui, 13:00
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Aleksoto g. 3

Ypatingame sakralinės muzikos festivalio „post scriptum“ koncerte, Šv. Mišių metu choras atliks naujai parašytas kompozitorės Linos Kairytės mišias.
Vėliau atlikėjai pristatys programą, kurioje skambės kūriniai, atspindintys liturginių metų dvasią: nuo adventinio lūkesčio ir Mergelės Marijos išaukštinimo iki Kristaus gimimo, nuo pagarbinimo iki mirties ir prisikėlimo. Koncerte dalyvaus aktorius Egidijus Stancikas, kuris meistriškai perteiks Kardinolo Vincento Sladkevičiaus gyvenimo, darbo bei indėlio į Kauno kultūrinio gyvenimo audinio svarbą.

Klausytojų laukia ir susitikimas su knygos apie V.Sladkevičių „Padaryk mane gerumo ženklu“ autore filologe Irena Petraitiene.

Koncerte dalyvaus Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios kamerinis choras „Cantate Domino”, vadovas Rolandas Daugėla.
Vargonai ir solo – Roberta Daugėlaitė. Koncerto vedėjas – Egidijus Stancikas.

Šventinis kariliono muzikos koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Sutikite šventes klausydamiesi varpų muzikos koncertų. Kiekvieną gruodžio sekmadienį 16 val. ir Naujametę naktį – 30 min. iki vidurnakčio, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje skambės kariliono muzika. Varpais skambins karilionininkė Austėja Staniunaitytė-Proietta.

Šį sekmadienį – koncertas „Šv. Kalėdų belaukiant“ Koncerte džiaugsimės kalėdine varpų muzika. Skambės lietuvių liaudies kalėdinės dainos „Atlėkė alnis devyniaragis”, „Kalėdų rytų rožė pražydo“, „Už girių girių“, J. Naujalio adventinės giesmės „Rasokit, dangūs“ ir „Atskamba balsas iš aukštai“. Skambės visiems gerai žinomos dainos „I’m dreaming of a white Christmas“ (Irvin Berling), „Happy Xmas (War is Over)“ (Yoko Ono & John Lennon), „Merry Christmas Mr Lawrence“ (Ryuichi Sakamoto) ir kitos kalėdinės melodijos.

Filmas „Amelija iš Monmartro (Le Fabuleux destin d’Amélie Poulain)“, 18:25
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kuomet 2001-aisiais režisierius Jean‘as-Pierre‘as Jeunet filmavo romantinę komediją apie žavią, šiek tiek naivią ir be galo geros širdies prancūzaitę Ameliją, jis turbūt ir nesapnavo, kad kuria tikrą pasaulinį fenomeną.

Filmo 20-mečio proga – neeilinė galimybė didžiuosiuose kino ekranuose vėl pamatyti „Ameliją iš Monmartro“.

Kadras iš filmo