Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 15–17 dienoms

15 gruodžio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 12 15

Premjera. Filmas „Sapnų scenarijus“ (Dream Scenario), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Situacija nekasdieniška – milijonus žmonių visame pasaulyje suvienija… niekam neįdomus dėstytojas. Itin stiprų vaidmenį, tituluojamą komedijos grynuoliu, čia sukūrė žiūrovų pasiilgtas Nicolas Cage, kuris visiems – visiems, visiems – sapnuojasi. Socialinės kritikos nestokojanti norvegų režisieriaus Kristoffer Borgli komedija ypač aktuali tiems, kurie svajoja išgarsėti bet kokia kaina – taip pat tiems, kurie tiek pat mokėtų už galimybę išlikti anonimais. Filmą pristatys sapnų tyrinėtoja Rita Banienė.

Su bilietais.

Tomo Dirgėlos stand-up „Kaip išleisti daugiau: patarimai visai šeimai“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Populiariausias lietuvių vaikų rašytojas Tomas Dirgėla rengia jau antrąjį stand-up turą vaikams bei tėvams ir šį kartą nuo skaitymo temos pereina prie visiems aktualių finansinių klausimų! Kaip kuo greičiau išleisti gimtadieniui gautus pinigus? Kodėl taupymas kenkia tėvų sveikatai? Kaip pradėti verslą nuo penkerių metų? Ar verta leisti pinigus knygoms? Visi atsakymai ir naujausia kalėdinė „Domo ir Tomo“ serijos knyga apie dingusius mandarinus lauks tiek mažų, tiek didelių finansų eksperto T. Dirgėlos gerbėjų.


Nemokamai.

Koncertas „Kosmosas ir muzika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras šįkart atliks dirigento Dainiaus Pavilionio parinktą programą. Vakarą pradės meilės pareiškimu mojuojanti Ludwigo van Beethoveno „Mėnesienos sonata“, programą tęs lenkų kompozitoriaus Adamo Wesołowskio „Dangaus sferų šokis“, sukurtas iškilaus astronomo Mikalojaus Koperniko 550 gimtadieniui paminėti. Antrąją koncerto dalį užpildys anglų kompozitoriaus Gustavo Holsto septynių dalių orkestrinė siuita „Planetos“ – muzikinis šedevras, kylantis iš susižavėjimo astronomija. 

Su bilietais.

Roko opera „Jūratė ir Kastytis“, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kompozitoriaus Roko Radzevičiaus roko opera (libreto autorius Rimvydas Stankevičius) su Marijonu Mikutavičiumi ir Aiste Smilgevičiūte pagrindiniuose vaidmenyse šiais metais priima patį rimčiausią iššūkį. Kūrinys pirmą kartą istorijoje skambės visiškai gyvai: akompanuojamas orkestro ir su choru. Specialias aranžuotes roko operai sukūrė Jievaras Jasinskis. Jas atliks Kauno bigbendas diriguojamas to paties Jievaro Jasinskio. Dainuos mišrus choras „Vilnius Voices“, vadovaujamas Kristinos Žaldokaitės.

Su bilietais.

Kino teatro „Daina“ iškabos įžiebimas, 19:00
Savanorių pr. 74

Nedidelis Kalėdinis stebuklas Kaunui – „Dainos“ kino teatro fasado įžiebimas. Žaliakalnį ir Savanorių pr. kasdien vėl puoš atkurta viena seniausių miesto reklaminių iškabų bei praeito amžiaus viduryje sugalvotos ir vieno žymiausių Lietuvos architektų S. Kudoko projektuotą fasadą pabrėžiančios apšvietimo linijos. 

Žymima pirmojo „Dainos“ atgimimo etapo pabaiga: per šiuos metus istoriniame modernizmo pastate išvalyta palėpė, pakeisti langai, stogo danga, sutvarkyta supuvusi mediena, dalis mūro, visi fasadai, įrengtas apšvietimas, stebėjimo kameros bei atlikti kiti kultūros paveldo tvarkybos darbai.

Nemokamai.

Įvykis „Dūlà“, 19:00
Vytauto pr. 46

Įvykio „Dūlà“ metu trims dienoms bus atvertos Stasio Kudoko projektuoto Kauno senųjų kapinių administracinio pastato durys. Pristatydamas įvykio programą, menininkų sambūris „Paveldo institutas“ čia įsteigs mokslofikcinę instituciją, sukurtą tyrinėti atminties saugojimo bei jos aktyvavimo procesus. Į miesto istoriografiją tik per fragmentus įrašytas slėpiningas monumentas, ilgus metus tyliai stebėjęs aplinkinius įvykius, renginyje pats taps atminties rinkimo ir perdavimo įrankiu. Asmeniniai, vietiniai ar globaliai nusidriekę tyrimų atvejai padės atskleisti, kokias atmintis kaupia laikui pavaldūs materijų paviršiai. Šeštadienį – pranešimų programa, o kitu metu lankykite ekspoziciją.

Menininkai:
Aikas Žado, Artūras Mitinas, fantastic little splash, Gabrielė Adomaitytė, Henrikas Gulbinas, Jarosław Brzozowski, Monika Kornilova, Paveldo institutas

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS, 12 16

Mėgėjų „žaibo“ šachmatų turnyras „Balio Sruogos taurė 2023“, 11:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Profesorius Balys Sruoga tarp daugybės savo veiklos sričių turėjo ir laisvalaikio pomėgių. Vienas jų – intelektualaus bendravimo forma – šachmatai. Maironio lietuvių literatūros muziejus kartu su Lietuvos šachmatų federacija rengia turnyrą, skirtą Balio Sruogos taurei laimėti! Registracija būtina.  


Nemokamai.

„Dūlà“. Pranešimų programa „Atminčių asamblėja“, 14:00
Vytauto pr. 46

„Atminčių asamblėja“ įsikurs Kauno senųjų kapinių pakraštyje, architekto Stasio Kudoko 1933 m. suprojektuotame name. Antrą kartą vyksiančiame renginyje bus pristatomi pranešimai, sujungiantys architektūros, istorijos, sociologijos, antropologijos, šiuolaikinio meno ir paveldosaugos disciplinas. Visą dienos programą rasite čia.


Nemokamai.

Zikarų namų kalėdiniai skaitymai: dr. Virginijos Babonaitės-Paplauskienės paskaita apie Mykolą Vaitkų, 15:00
J. Zikaro g. 3

Kai 1929 m. Zikarų šeima apsigyveno Kaune, rengė vakarus savo bičiuliams (kartais bičiuliai rengdavo vakarus Zikarų namuose). Mažoje svetainėje tilpdavo iki 18 žmonių, čia buvo šokama, dainuojama, skaitomos eilės. Na, o Vaižgantas ir Petras Vaičiūnas, kai tik ateidavo, būtinai turėdavo pasidalinti savo kūryba. Tęsdamas šeimos tradiciją, muziejus šeštadienį kviečia į paskaitą, kurioje išgirsite apie pomaironinės kartos poetą, rašytoją, spaudos darbuotoją kunigą Mykolą Vaitkų (1883–1973), prisiminsite jo 140-ąsias gimimo metines.

Nemokamai.

Kariljono koncertas „Alfabosas’17“, 16:00
Karo muziejaus sodelis. K. Donelaičio g. 64

Koncertas skirtas muzikanto, operatoriaus, fotografo A. Paurazo atminimui.
Roberta Daugėlaitė (balsas, elektronika, kariljonas), Tomas Petkevičius (bosinė gitara) ir Raimundas Eimontas (Alfabosas, kariljonas) atliks improvizacinę siuitą „CARILLO’N’PUNK“.

Nemokamai.

Spektaklis „Mano tėvas“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Spektaklis pasakoja unikalią Aleksandro Rubinovo tėvo Stanislovo Rubinovo (1930–2013) gyvenimo istoriją. „1941 m. liepos pradžioje Paneriuose sušaudė jo tėvą, o jiedu su motina nepaklusę ir nenuėję į getą, buvo priversti iki 1944 m. slapstytis Vakarų Baltarusijos miškuose. Išsikasė žieminę ir gyveno duobėje. Nuolat kentė badą, šaltį, ne kartą tik per plauką jiems pavyko išvengti mirties… Tai stebuklinga išgyvenimo istorija“, – kviečia autorius.

Su bilietais.

Sauliaus Petreikio koncertas, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Naujas menininko albumas „Sapnų vartai“ gimė iš noro užfiksuoti nusiraminimo būseną, ryšį su savimi bei mylimiausiais žmonėmis. „Šis kūrybinis procesas man buvo tarsi kelionė į naujo muzikinio savęs atradimą. Po beveik ketverių metų, birželio ryta buvau labai laimingas, kai supratau, kad šis albumas užbaigtas. Esu dėkingas muzikantams ir visai komandai, kurie buvo šalia ir prisidėjo prie šio kūrinio atsiradimo.“

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 12 17

Kalėdinė meno mugė, 11:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

KMN archyvo nuotr.

Artėjant šventėms, Kauno menininkų namai pristato naują iniciatyvą – Kalėdinę meno mugę, kurios lankytojai galės ne tik įsigyti meno kūrinių, bet ir susipažinti su jų autoriais, sudalyvauti įvairiose dirbtuvėse, pasisemti geros energijos, pasilepinti gardžia kakava, na ir, žinoma, palinkėti vieni kitiems gerų švenčių.

Nemokamai.

Filmas „Vonka“ (Wonka), 13:25 / 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Pamenate istoriją apie neturtingą berniuką Čarlį, kuris radęs auksinį bilietą laimėjo apsilankymą stebuklingame šokolado fabrike? Ir to fabriko savininką, ekscetriškąjį Vilį Vonką? Per šias Kalėdas „Meškiuko Padingtono“ režisierius Paul King dovanoja nuostabią progą pamatyti, nuo ko viskas prasidėjo.

Saldi, stebuklinga, kvapą gniaužianti ir magijos kupina istorija visai šeimai „Vonka“ Lietuvos kino teatruose jau per šias Kalėdas.

Ši filmo versija bus rodoma anglų kalba ir su lietuviškais subtitrais.

Su bilietais.

Koncertas „Draugystės tiltai. Lietuva – Armėnija“, 13:30
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Koncertas skirtas tęsti Lietuvos – Armėnijos kultūrinį bendradarbiavimą, įgyvendinant nacionalinių kompozitorių kūrybos sklaidą. Programoje – lietuvių, armėnų kompozitorių dainos, muzikiniai kūriniai, atliekami įvairiais instrumentais ir šokiai su nacionaliniais kostiumais. Atlikėjai – mokiniai iš Lietuvos ir iš Armėnijos. 

Nemokamai.

Kęstučio Lanausko parodos „Metų sandūroje“ atidarymas, 14:00
Galerija „Drobė“, Drobės g. 62

Skulptoriaus K. Lanausko personalinė paroda „Metų sandūroje“ skirta artėjančiam šventiniam laikotarpiui bei menininko neseniai praėjusiam jubiliejui. Joje augalo ir įvairių medžiagų jungtys kuria žaismingas, meditatyvias, rimtas ar netikėtas prasmes. Pats menininkas į parodą žvelgia kaip į žaidimą, kuriame objektai kuriami panaudojant skirtingas dėliones. Apjungdamas naujas ir rastas medžiagas, augalus ir negyvus elementus, naujai sukurtus ir keliolika metų brandintus sumanymus, K. Lanauskas reflektuoja augimo, virsmo, kitimo idėjas.

Nemokamai.

Berniukų chorų festivalis „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Belaukiant didžiųjų metų švenčių berniukų chorų festivalis žiūrovus kviečia į jaukų, ramaus artumo kupiną chorinės muzikos koncertą. Programoje – prancūzų kompozitoriaus Camille’io Saint-Saënso „Kalėdų oratorija“, lietuvių muzikos patriarcho Juozo Naujalio tradicinės kalėdinės giesmės „Tyliąją naktį“ ir „Sveikas, Jėzau gimusis“.

Su bilietais.