Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 13–16 dienoms

12 gruodžio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 12 13

Peterio Beetso ir Kauno bigbendo koncertas „Chopin Meets the Blues“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Pasaulio koncertų sales kerintis džiazo pianistas iš Nyderlandų magiška programa – pagaliau Kaune. Beetsas susisitiks su Kauno bigbendu, kuris padės naujai interpretuoti ir tiesiog vietoje kurti atpažįstamą ir kartu naują Šopeno muzikos tėkmę.

Atlikėjo archyvo nuotr.

„Chordos“ koncertas „Koreliacijos“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Styginių kvarteto „Chordos“ Programoje „Koreliacijos“ derinama šiuolaikinės muzikos estetika su world, folko ar net roko elementais, skirtingų kultūrų įtakos ir kūrėjų kartos. Kaip kinta prasmės ir ryšiai, taip ir ši programa keičiasi ir klausytojams siūlo atrasti vis naujas koreliacijas.

ANTRADIENIS, 12 14

Fotografijų paroda „Miesto ritmu“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Palemono padalinys, Marių g. 37

Iki pat vasario 1 d. bibliotekoje veikia Kauno taikomosios dailės mokyklos fotografijos specialybės mokinių fotografijų paroda „Miesto ritmu“. „Šiuo laikmečiu savo būties neįsivaizduojame be miesto. Dažnai jame verdantis gyvenimas įtraukia mus į savo sūkurį, pasiduodame jo greitam ritmui. O tuomet pavargę ieškome jaukumo ir ramybės, kurią atrandame jaukiose gatvelėse ar miesto žaliosiose erdvėse“, – rašoma anotacijoje. Parodos autoriai savo darbuose ir perteikia įvairias miesto gyvenimo akimirkas.

Parodos fragmentas

Filmas „Vestsaido istorija (West Side Story)“, 11:00 / 14:20 / 17:50 / 20:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Pagal Viljamo Šekspyro tragediją „Romeo ir Džuljeta“ pastatytas 1961-ųjų metų kino miuziklas „Vestsaido istorija“, pelnęs net dešimt „Oskaro“ statulėlių, iki šiol yra laikomas labiausiai apdovanotu miuziklu Holivudo istorijoje. Praėjus 60-čiai metų režisierius Steven Spielberg pristato naują miuziklo adaptaciją kinuose, kuri tyrinėja meilę ir konkurenciją tarp dviejų paauglių gatvės gaujų.

Kadras iš filmo

Trumpametražiai filmai vaikams „Trumpa, bet diena“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Mažieji kino žiūrovai kviečiami į nuotaikingą pasaulį, kurį tyrinės sniege, zoologijos sode ir su padidinamuoju stiklu. Programoje – 6 Europos kino kūrėjų trumpametražiai filmai. Programos trukmė: 44 min. Skirta 1–4 klasių vaikams.

Registracija tel. (8 37) 22 04 61 arba el. paštu jaunimas@kaunas.mvb.lt.

Spektaklis „Panika“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Panika“ – režisierės Kamilės Gudmonaitės spektaklis pagal šiuolaikinio suomių dramaturgo Mika Myllyaho to paties pavadinimo pjesę kviečia į provokuojančią ir realistinę miesto visatą, kurioje tikras ir įsivaizduojamas krizes patiria šiandienos vyrai. Intelektuali ir aštri komedija pasakoja apie tris draugus, kurie stengiasi „susitvarkyti savo gyvenimus“. Pasitelkę rytų praktikas ir psichoterapiją, jie leidžiasi į absurdišką, komišką ir rimtą savęs pažinimo kelionę, kuri atskleidžia vyriškumo, kaip socialinio antspaudo problematiką. 

Donato Stankevičiaus nuotr.

TREČIADIENIS, 12 15

Ekskursija po J. Zikaro namus-muziejų, 12:00
J. Zikaro namai-muziejus, J. Zikaro g. 3

Ekskursijoje būsite supažindinami su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu, apžiūrėdami atnaujintas gyvenamąsias patalpas, dirbtuvę ir ekspoziciją, per šio menininko kūrybą, bandysite pažinti Lietuvos istoriją, Lietuvą mylėjusius žmones ir XX a. 2 deš. interjerų ypatumus (kambarių išplanavimą ir apstatymą).

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. +370 684 84 335.

Tarptautinė arbatos diena Gruodžių namuose, 13:00
Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius, Salako g. 18

Tarptautinę arbatos dieną, gruodžio 15 d., muziejininkai atsigerti arbatos ir atšvęsti artėjantį kompozitoriaus Juozo Gruodžio 137-ąjį gimtadienį (gruodžio 20 d.). 13 val. jūsų laukia ekskursija po J. Gruodžio namus, kurioje susipažinsite su memorialine ekspozicija ir kompozitoriaus biografija, o 14 val. pakviesime „Arbatėlės pas tetą Stasę“ ir paklausysime kompozitoriaus žmonos prisiminimų, įamžintų jos dienoraščiuose. 

Registracija į renginį vyksta tel. +370 696 75 737 ir el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt. Renginys nemokamas.

Susitikimas su Almiu Grybausku, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejuje – ypatingas vakaras vakaras su poetu, vertėju, Brno Masaryko universiteto dėstytoju Almiu Grybausku. Laukia be galo įdomus pokalbis apie tai, kaip buvo verčiamas garsusis Jaroslavo Hašeko romanas „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“, romano ypatumus ir apskritai čekų literatūrą. „Mano galva, Šveikas yra toks gaivalingas, bet jo linksmumas kyla daugiau iš desperacijos ir išminties, o ne dėl kokios kitos priežasties“, – teigia vertėjas. 

Advento vakaronė, 18:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Laukia vakaronė su folkloro ansambliu „GADULA“, kurioje bus galima išgirsti Advento-Kalėdų laikotarpio dainas, šokti tradicinius šokius, žaisti šį laikotarpį įprasminančius žaidimus. Koncerto svečiai: Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“ (vad. Vilius Marma) ir Kauno technologijos universiteto folkloro ansamblis „Goštauta“ (vad. Saulius Lipinskas).

„Nepadorūs skaitymai. Ragana ir lietus“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai metams baigiantis kviečia atsigręžti į 10-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį – socialinių, politinių ir kultūrinių permainų laikotarpį Lietuvoje bei pasaulyje – ir pristato projektą bei renginių ciklą „Nepadorūs vakarai. Meduje“, dedikuotą tuo metu kūrusioms menininkėms moterims. 

Paskutinėje ciklo skaitymų sesijoje rašytoja Virginija Cibarauskė aptars Jurgos Ivanauskaitės knygos „Ragana ir lietus“ (1993 m.) ištraukas. „Ragana ir lietus“ – vienas garsiausių J Ivanauskaitės kūrinių. Gerai žinoma, kad, pasirodžius pirmajam romano leidimui, Lietuvoje dvi savaites buvo drausta jį pardavinėti, o istorija pelnė „skandalingo“ romano titulą. Tačiau „Ragana ir lietus“ – daugiau nei skandalingos istorijos. Vakaro metu bus diskutuojama, kaip šis tekstas skamba po kone 30 metų, ir kiti klausimai.

KETVIRTADIENIS, 12 16

Koncertas „Afrika, gospelas ir džiazas“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šis projektas gimė laimingo atsitiktinumo ir sutapusių aplinkybių dėka. Savitu ritmu grįsta Afrikos tautų muzika visada žavėjo žinomą būgnininką Arvydą Joffę. Šiais metais pas jį studijuoti atvyko afrikietis muzikantas, boso gitara grojantis vokalistas Kenas Cassie. Greitai gerais bičiuliais tapę muzikantai, dėstytojas ir studentas, nusprendė padovanoti klausytojams bendrą projektą, pristatantį afrikiečių religines Kalėdų laikotarpio dainas, papuoštas autentišku muzikavimu ir džiazo harmonija bei ritmais.

X erdvė: „Rakija Klezmer Orkestar“, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Žiemai tvirtu žingsniu įžengus į Kauną, vis labiau norisi pajudėti ir sušilti, o grupės „Rakija Klezmer Orkestar“ pavadinimas iš karto nuteikia šokiui ir linksmybėms!

Šiame paskutiniame X erdvės pokalbyje muziejus kviečia susitikti su jaunais, profesionaliais ir ugningais muzikantais, jau septynerius metus grojančiais tradicinę žydų ir Balkanų tautų muziką. „Rakija Klezmer Orkestar“ siekia įprasminti žydų kultūrinį paveldą, groja tradicinę žydų vestuvių muziką klezmer žydų istorijai svarbiose Lietuvos vietose. Nuo 2019 metų vykdydami unikalų projektą jie siekia apkeliauti kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių.

Šis projektas gimė laimingo atsitiktinumo ir sutapusių aplinkybių dėka. Savitu ritmu grįsta Afrikos tautų muzika visada žavėjo žinomą būgnininką Arvydą Joffę. Šiais metais pas jį studijuoti atvyko afrikietis muzikantas, boso gitara grojantis vokalistas Kenas Cassie. Greitai gerais bičiuliais tapę muzikantai, dėstytojas ir studentas, nusprendė padovanoti klausytojams bendrą projektą, pristatantį afrikiečių religines Kalėdų laikotarpio dainas, papuoštas autentišku muzikavimu ir džiazo harmonija bei ritmais.

Grupės „Akli“ koncertas, 19:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40

„Paskutiniam metų koncertui Kaune sugrįžtam ten, kur ir pradėjom“, – sentimentais kvietimą kaišo grupė „Akli“, šiemet privertusi sudrebėti ne vieną antakį ir net kelio girnelę. Poetinė miesto tamsa – visai prie pat Nemuno.