Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 12–15 dienoms

12 gruodžio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 12 12

Pasakojimų dirbtuvės su biblioterapijos elementais, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Kaip pajusti kalėdinę nuotaiką, pasisemti įkvėpimo ir priartinti šventes dar labiau? Atvykite į Kauno apskrities viešojoje bibliotekos advento kalendoriuje suplanuotus renginius. Pirmadienį esate kviečiami į pasakojimų dirbtuves su biblioterapijos elementais: „Ką veiksime šių dirbtuvių metu? Knygomis stimuliuosime savo fantaziją, pasitelksime vaizduotę ir kursime mumyse glūdinčias istorijas.“ Daugiau kalėdinių renginių bibliotekoje čia.

Elektroninės muzikos orkestro koncertas „Spąstai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto magistrantūros studijų programos „Elektroninės muzikos kompozicija ir atlikimas“ studentai kviečia į koncertą. Akademinės elektroninės muzikos koncerte išgirsite ne tik kanonu ir subtilia improvizacija pripildytą, minimalistinės muzikos kompozitoriaus Terry Riley kūrinį „In C“, bet ir bendrą orkestro kompoziciją, jungiančią devynis unikalius kūrinius į vieną bendrą visumą. Ar tai spąstai? Atvykite ir sužinosite. Pasirodymą kuruoja kompozitoriai Antanas Jasenka ir Jonas Jurkūnas.

Filmas „Juodoji pantera. Wakanda amžiams (Black Panther: Wakanda Forever)“, 20:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Ketvirtąją „Marvel“ komiksų ekranizacijos fazę baigia „Juodosios panteros“ tęsinys. Po jaunojo Wakandos karaliaus T‘Challa, kitaip dar žinomo kaip Juodosios Panteros, mirties wakandiečiai kovoja, kad apsaugotų savo tautą nuo blogio jėgų. Karalienė Ramonda (akt. Angela Bassett), Shuri (akt. Letitia Wright), M‘Baku (akt. Winston Duke), Okoye (akt. Danai Gurira) ir Dora Milaje (akt. Florence Kasumba) turi susiburti kartu su karo šunimi Nakia (akt. Lupita Nyong‘o) iri Everett Ross (akt. Martin Freeman), kad sukurtų naują ir šviesią ateitį Wakandos karalystėje. Režisavo: Ryan Coogler („Juodoji pantera“, „Krydas: gimęs kovoti“, „Judas ir Juodasis Mesijas“).

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 12 13

Tomo Dirgėlos stand-up vaikams ir tėvams, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Kviečiame ateiti į biblioteką susitikti su vienu mylimiausių Lietuvos vaikų rašytojų Tomu Dirgėla, nes yra bent dvi progos. Pasirodė dešimtoji detektyvų Domo ir Tomo knyga – „Dingusio sniego byla“. Ir tai – pirmoji T. Dirgėlos kalėdinė knyga. 

Bet ar tikrai skaityti ją ar kitas knygas naudinga? O gal atvirkščiai – iš skaitymo jokios naudos ir tiesiog kenkiate medžiams? Bus daug juoko – nuo T. Dirgėlos vaikystės iki neskaitymo naudos. Tiek vaikams, tiek jų tėvams (o jie, pasirodo, irgi skaito T. Dirgėlos knygas, kai tik vaikai užmiega).

Forumo teatro dirbtuvių uždarymas. Spektaklis „Be sienų“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į baigiamąjį Forumo teatro dirbtuvių vakarą – spektaklį „Be sienų“. Jo metu išvysite projekte dalyvavusio ukrainiečių jaunimo sukurtas scenas ir patys galėsite įsitraukti į vaidybines situacijas bei keisti spektaklio eigą. 

Projektas grįstas žymiojo Augusto Boalio Forumo teatro metodika, leidžiančia žiūrovui būti ne tik pasyviu stebėtoju, bet ir spektaklio kūrėju, lygiaverčiai su aktoriais įsitraukiančiu į diskusijas, vaidybines situacijas, vienaip ar kitaip keičiančias tolimesnę vyksmo eigą. Užsiėmimų metu dalyviai aktyviai įsitraukia į veiksmą, analizuoja ir mokosi spręsti juos supančias problemas. Spektaklis užbaigs prieš tai vykusį dešimties repeticijų kursą, kuriame dalyvavo Kaune gyvenantis įvairių tautybių jaunimas. Dirbtuvių vadovas – režisierius, aktorius, pedagogas Vytautas Gasiliūnas.

Spektaklis vyks rusų kalba. Projektą „Forumo teatro dirbtuvės „Be sienų“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pasaulio U20 ledo ritulio čempionatas: Lietuva – Ispanija, 19:30
Kauno ledo rūmai, Kovo 11-osios g. 26

Naujuosiuose Kauno ledo rūmuose su bendraamžiais kausis ir tikriausia Lietuvos rinktinė. Taip pristatomos būsimosios mūsų šalies ledo ritulio žvaigždės, kurių nuoširdus azartas dera su nuolatiniu tobulėjimu ir siekiu kilti aukščiau. Į Kauną 2022 m. atvyko Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Kroatijos, Rumunijos ir Nyderlandų jaunimo rinktinės – kiekvienos jų tikslas yra tapti geriausia ir pakilti į aukštesnįjį divizioną, tad žiūrovų laukia emocijų kupina savaitė.

U-20 pirmenybės yra paskutinės prieš vyrų lygmenį ir yra laikomos tarpinėmis tarp jaunimo ir suaugusiųjų ledo ritulio. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinės pamainą treniruoja legendinis gynėjas Mindaugas Kieras, šiuo metu dirbantis ir klube „Hockey Punks“.

TREČIADIENIS, 12 14

Aldonos Ruseckaitės knygos „EMMI“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

„EMMI“ – penktasis Aldonos Ruseckaitės biografinis romanas apie garsias Lietuvos literatūros asmenybes. Intriguojantis knygos pavadinimas sudarytas iš keturių pirmųjų Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterų – motinos Magdalenos, sesers Magdalenos, žmonos Emilijos ir mūzos Irenos – vardų raidžių. Autorė remiasi archyvine medžiaga, ją nuosekliai ir atidžiai tyrinėja, romane panaudota ir nemažai niekur neskelbtų faktų, kurie kartu su literatūrine išmone dar labiau priartina prie sudėtingos iškilaus klasiko asmenybės.

Spektaklis vaikams „80 pasaulių per vieną dieną“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

KOLONIALIZMAS! Su šia tema dažnai susiduriame per vėlai, todėl Teatronas šįkart surenka visą savo kūrybinį bagažą ir ruošiasi į teatro ir šiuolaikinio cirko nuotykį – kalbėti apie kolonializmą Lietuvos vaikams. Spektaklio pagrindą sudaro trys įkvėpimo šaltiniai: J. Verne knyga „Aplink pasaulį per 80 dienų“, A. Chamisso filosofinis romanas „Peter Schleimihl“, kuris minimas kaip alegorinę apysaką apie žmogų be tautybės, bei šių laikų siekis išnaudoti kosmoso ir jo kūnus mūsų naudai. Teatro ir cirko dramaturgiją jungia Kristina Marija Kulinič ir Džiugas Kunsmanas. Režisierius – Gildas Aleksa. 

Spektaklis skirtas 5-8 klasių moksleiviams, rodomas su titrais ukrainiečių kalba.

AURAI 40: „Prisiminimai apie ateitį“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

40-ąjį gimtadienį švenčiantis Kauno šokio teatras „Aura“ pristatys išskirtinę programą, kurioje žiūrovai išvys ne tik dabar gerai žinomus spektaklius, bet ir tuos, kurie buvo pastatyti dar 1984-aisiais ir yra atkurti specialiai šiai progai. „Prisiminimai apie ateitį“ – tai daugiau nei dešimt skirtingų pasirodymų, dėl kurių į sceną sugrįžti buvo pakviesti net tie šokio veteranai, kurie jau baigė karjerą ir gyvena skirtinguose pasaulio kraštuose.

Programoje – ir spektaklis „Godos“. Marcin Śmieszek nuotr.

„Daddy Was A Milkman“ su orkestru, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Jeigu mylit mūsų muziką ir atmosferą koncertuose, be Jūsų šito vakaro neįsivaizduoju. Bus pasakiška, nuoširdžiai kviečiu!“, – lakoniškai į vieną svarbiausių koncertų karjeroje kviečia atlikėjas.

Luko Griciaus nuotr.

KETVIRTADIENIS, 12 15

Knygos „Kaunas: pasakojimai apie miestą ir jo žmones“ pristatymas, 18:00
„Pienocentro“ rūmai, Laisvės al. 55

700 metų ir 33 istorijos. Kaip atrodė kauniečio pasaulis skirtingais laikotarpiais? Kuo jis gyveno, ką valgė, kuo tikėjo, ką dirbo, kas buvo svarbu ir ką paliko šiems laikams? Viskas – Kauno miesto muziejaus pristatomoje knygoje. Šis Kauno istorijos pasakojimas yra kolektyvinis darbas, kuriame išlikę istoriniai faktai ir pavienės biografinės detalės panaudojami kuriant nedidelius apsakymus apie daugiau nei septynis amžius siekiančią miesto istoriją su skirtingais personažais, įvykiais, darbais ir buitimi.

Knygos, kuri yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis, autorė – dr. Giedrė Milerytė-Japertienė. Bendraautoriai: dr. Laima Bucevičiūtė, dr. Simonas Jazavita, dr. Gediminas Kasparavičius, Lina Mikalkėnaitė, dr. Inga Puidokienė, dr. Rokas Sinkevičius, Sigita Žemaitytė-Strazdė.

Koncertas „In memoriam Vidmantas Bartulis“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Be V. Bartulio muzikos, taip pat išgirsite Ludwigo van Beethoveno ir Vilhelmo Čepinskio kūrinius. Koncertinio žanro opusus kartu su Šiaulių kameriniu orkestru „Camerata Solaris“ ir Klaipėdos kamerinio orkestro artistais atliks trys solistai: klaipėdiečių kolektyvo meno vadovas Mindaugas Bačkus (violončelė), šiauliečių orkestro lyderis Vilhelmas Čepinskis (smuikas) ir pianistas Motiejus Bazaras.

Filmas „Suvenyras“ (I dalis) 18:30 /
„Romuva“, Laisvės al. 54

 Tikrais režisierės Joannos Hog išgyvenimais paremtas „Suvenyras“ – brandos istorija, kasdienių akimirkų rinkinį nepastebimai paverčianti įžvalgiu pasakojimu apie nepamirštamą meilę. „Suvenyras II“, kurį „Romuva“ rodys gruodžio 17 d., tęsia pirmosios dalies veikėjų keliones, tačiau puikiai veikia ir kaip atskiras kūrinys. Tad, nors rekomenduojama pamatyti abi juostas, šis filmas bus pilnai suprantamas ir tiems, kurie „Suvenyras I“ nematė.