Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 11–14 dienoms

10 gruodžio, 2023, Naujienos

PIRMADIENIS, 12 11

Paroda „12 susitikimų, 24 prisilietimai“, 10:00–18:00
Kauno kolegijos Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Kauno kolegojos Menų akademija 2022 m. žymėjo Kauno meno mokyklos (KMM) 100-mečio jubiliejų. Visus metus galerijoje vyko mokyklos absolventų personalinės parodos. Šis ciklas užbaigiamas parodoje, kurios objektų autorė – akademijos dėstytoja, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė.

Filmas „Čiulbanti siela“, 16:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Video ir instaliacijų menininkas bei kino režisierius Deimantas Narkevičius, tyrinėdamas XIX a. pabaigoje Dzūkijoje nutikusią istoriją iš šių dienų perspektyvos, sutelkia dėmesį į ano laiko žmonių jausenas ir vaizduotę. Pirmajame lietuviškame ilgo metro 3D filme jis jungia faktus, folklorinius pasakojimus, ritualus ir gilų gamtos pajautimą į psichodelišką pasaką apie laikus, kurie nulėmė dabartinį pasaulį. O kas, jei tas glaudus žmogaus ir gamtos ryšys nebūtų nusilpęs? Galbūt dabar gyventume darnesniame pasaulyje?

Su bilietais.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 12 12

Spektaklis vaikams „Dingęs kompasas“, 10:00 / 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Eglės Kižaitės spektaklyje vaikai išgirs ir pamatys istorijas, kurių dėka iš arti pažvelgsime į žmogaus emocijas – džiaugsmą, nuostabą, pyktį, baimę, gėdą, liūdesį. Emocijų pažinimas – tai gyvenimo kompasas, kuris mums padeda nepaklysti savyje ir tarp kitų.

Su bilietais.

Filmas „Sielų aukcionas. Neįtikėtina Auroros Mardiganian istorija“, 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Prasidėjus nuožmiam armėnų tautos genocidui vos 14 metų Aurora neteko visko – šeimos, namų ir laisvės. Nepalaužiama mergina, lydima neįtikėtinos sėkmės, ištrūko iš vergovės ir, pasiekusi Ameriką, tapo žiniasklaidos sensacija, o jos sukrečianti istorija – didžiulės sėkmės sulaukusiu ankstyvojo Holivudo kino filmu. Įspūdinga lietuvių kūrėjų animacija, interviu su pačia Aurora ir išlikę prarasto nebyliojo kino epo kadrai įamžina įkvepiantį tautos atgimimą – tai Innos Sahakyan kūrinys.

Su bilietais.

Advento vakaras „Dvare ugnelė žibėjo“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

„Drauge su Garliavos kultūros centro folkloro ansambliu „Gegutala“ (vadovė Nijolė Grivačiauskienė) dainuosime tradicines advento dainas, žaisime, išbandysime senuosius advento burtus ir ateities spėjimus“, – rašoma atvirame kvietime. Juk Adventas yra puikus metas pažinti šį lietuvių tautosakos paveldą, gyvai įprasminti tradiciją ir paįvairinti šv. Kalėdų laukimą.

Nemokamai.

Gregory Porter koncertas, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Lietuva dainininko širdyje užima ypatingą vietą – prieš dešimtmetį „Kaunas Jazz“ pirmą sykį apsilankęs atlikėjas iškart pelnė publikos simpatijų prizą, pamėgo šio renginio atmosferą ir nuo to laiko visada džiaugiasi kvietimais sugrįžti. Šiandien Gregory Porter kolekcijoje – jau du „Grammy“ apdovanojimai, vokalistas – itin populiarus, bet rado laiko mylimam miestui ir jo publikai. Programoje šįkart – naujasis kalėdinis atlikėjo albumas!

TREČIADIENIS, 12 13

Susitikimas su fotografų duetu Carlo Lombardi ir Miriam Stanke, 17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Duetas aptars savo asmenines menines pratikas bei pasidalins įžvalgomis apie darbą menininkų kolektyve. Taip pat bus pristatytas jų naujausias projektas Baltijos šalyse – refleksija apie ambivalenciją, su kuria susiduriame išgyvendami transformacijos procesą. Pokalbį moderuos kuratorius Thomas Schirmböck. Įėjimas nemokamas, renginys vyks anglų kalba.

Tuo pačiu aplankysite ir galerijoje veikiančią espoziciją-mugę „Fotogrãfijos salònas“.

Vytauto Čepliausko atminimo vakaras, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Rašytojo, chorvedžio, muzikologo Vytauto Čepliausko (1933-2011) atminimo vakaras „Klajoju vienas po erdves“ skirtas jo 90-mečiui. Dalyvauja rašytojai Aldona Ruseckaitė, Vidmantas Kiaušas, muzikologė Alina Ramanauskienė, pianistė Šviesė Čepliauskaitė, dainininkė Rita Preikšaitė, aktorius Saulius Bagaliūnas. 

Festivalio „Muzikos ruduo“ koncertas, 18:00
Senoji Zapyškio bažnyčia, Zapyškis, Kauno raj.

Neįtikėtina, bet tiesa – Zapyškyje koncertuos styginių kvartetas „Chordos“ ir šiuolaikinės trombono muzikos virtuozas Mike Svoboda (JAV / Vokietija). Programoje – lietuvių autoriai Marius Baranauskas (premjera!) bei Ramūnas Motiekaitis, taip pat britų kompozitorius Benedict Mason ir vienas didžiausią įtaką Europos muzikai padariusių XX a. muzikų – Karlheinz Stockhausen, su kuriuo M. Svoboda glaudžiai bendradarbiavo daugiau nei dešimtmetį.

Nemokamai.

Michael Fritschi nuotr.

Filmas „Pirties seserys“ (Smoke Sauna Sisterhood), 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Ką tik geriausiu dokumentiniu filmu Europos kino apdovanojimuose tapęs Anna Hints darbas yra oficialus Estijos pretendentas siekti „Oskaro“, o estiška dūminė pirtis yra įtraukta į UNESCO nematerialios kultūros paveldo sąrašą. Tai – ramybės ir apmąstymų vieta. Apsuptos karščio ir dūmų moterys išvaro savo skaudulius. Bendrystėje dalinasi istorijomis apie kūno priėmimą, moters vaidmenį, partnerio paieškas ir patirtą smurtą. Kartu jos iš naujo atranda jėgų gyvenimui. 

Su bilietais.

Šokio teatro „Aura“ šokėjų kūrybos vakaras, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Šis vakaras yra mūsų šokėjų kūrybos vakaras, prisodrintas jaunųjų kūrėjų minčių, išgyvenimų, svajų ir jaunystės žavesio“, – kviečia „Aura“. Scenoje –  Ester Bega, Heung Won Lee, Julija Strupaitė, Marine Fernandez, Pepe Jaimes, Susanna Maggio, Diego Alcalá, Jed Nagales, Dalila Tiraboschi, Nanaho Kugawa, Carolina Merlo.


Su bilietais.

„Auros“ archyvo nuotr.

Advento vakaronė su „Gadula“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Folkloro ansamblis „Gadula“ kviečia į advento vakaronę Kauno kultūros centro mažojoje salėje. Svečiuose – Kauno folkloro klubas „Liktužė“ ir KTU folkloro ansamblis „Goštauta“.

Nemokamai.

KETVIRTADIENIS, 12 14

Paskaita „Nuo kovų dėl šventinės frizūros iki forširuotos lydekos iššūkių“, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Jei ieškote idėjų ar įkvėpimo, kaip paįvairinti savo šventes – šis vakaras kaip tik jums! Istorikė Justina Minelgaitė-Plentienės skaitys paskaitą, kurioje sužinosite apie kalėdinę karštinę, šventinių dovanų „topus“, eglutės papuošimo idėjas, 12 patrovų ir kitokias šventines tradicijas laikinojoje sostinėje. Gastronominės valandėlės metu galėsite pajusti kalėdinio piernykėlio kvapą ir susipažinti su Kūčių ir Kalėdų vaišių tradicijomis. Jūsų lauks žaidimai, loterija ir net vakaro karaliaus ir karalienės rinkimai.

Su muziejaus bilietu. Būtina registracija el. paštu info@istorineprezidentura.lt arba tel. 837 201778.

Parodos „Arch teatras: kaip žmonės ir gyvuliai gyvena visą dieną“ atidarymas, 18:00
Pop-up architektūros galerija A-XY, Maironio g. 2

Rugsėjį duris atvėrusi pop-up galerija kviečia į antrąjį veiksmą – naujoje parodoje architektas Vytautas Baltus pristato tikrais faktais paremtų multifunkcinių erdvių projektavimo 22-jų spektaklių seriją. Modeliuojant scenas nenukentėjo nė viena architektūra, nenaudotas [dirbtinis] intelektas. „Įspėjimas: vaizdai gali neigiamai paveikti interjeristo akis, demonstruojama grafika estetiškai pavojinga naujakurių skoniui“, – rašoma skelbime. Paroda galerijoje truks iki gruodžio 16 d., tuomet kelsis į KTU biblioteką.

Nemokamai.

Parodos „Svetur. Migracijos aspektai“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodoje pristatomi menininkų iš Vokietijos: Hörner/Antlfingerio, Ulrike‘ės Kessl, Aurelia‘os Mihai, Joanne‘os Moar, Neringos Naujokaitės, Gerlinde‘ės Salentin, Gudrunės Teich, Myriamos Thyes, Petro Zubeko darbai, kuriuose įvairiais aspektais nagrinėjama migracijos tema. Joje eksponuojamos instaliacijos, skulptūriniai objektai, videofilmai, didelio formato piešiniai ir fotografijos.

Pabėgėlių ir migracijos tema jau seniai opi Vokietijos visuomenėje ir plačiai atspindima mene. Šiandien, naujausių politinių įvykių kontekste, ji tampa vis aktualesnė ir Lietuvoje. Parodos tikslas – pristatyti Lietuvos auditorijai Vokietijos menininkų pozicijas ir užmegzti visuomenės dialogą šia tema.

Parodą kuruoja: Neringa Naujokaitė.

Sutartinių vakarėlis, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Sutartinių vakarėlis – advento laikotarpio tradiciją atliepiantis susibūrimas. Seniau šiuo metu žmonės vakarodavo ir pramogaudavo laikydamiesi savitų taisyklių bei draudimų – buvo draudžiama groti, tačiau leidžiama dainuoti!

Renginio tikslas yra bendruomeniškumas, tad dalyvauja visi – tiek folkloro ansamblių dalyviai, tiek iki tol nieko apie sutartines negirdėję ir jų nedainavę renginio lankytojai.

Nemokamai.

Eglės Ancevičiūtės ir Mariaus Meilūno koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės. 20


Senamiestyje – dvigubas akustinis dviejų gražių žmonių koncertas.Scenoje – aktorė ir dainų autorė Eglė Ancevičiūtė su autorine programa ir grupės „Pilnatys“ lyderis Marius Meilūnas, nusiteikęs atsiverti ir suspindėti akustiškai.

Su bilietais.