Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 10–12 dienoms

9 gruodžio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 12 10

Leidinio „Žodžiai-pa-trankos“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kas yra literatūra? Maironis, Donelaitis, Šekspyras, Kamiu? O gal Beata Tiškevič? Ir kuo skiriasi Šekspyras nuo pikto vairuotojo, o šis – nuo skelbimo apie dingusį kačiuką?

Tokiais klausimais pradedamas metus lauktas, kurtas ir kurptas literatūros edukacijos programos „Trenksmas“ išmintį talpinantis leidinys „Žodžiai-pa-trankos“. Jį pristatys autoriai-sudarytojai Asta Volungė ir Jovaras Kelpšas, žadantys šiek tiek slemiškos poezijos, atvirų diskusijų apie literatūros edukaciją ir temas, kurios nepatekusios į mokyklines literatūros programas su trenksmu puikuojasi ant slemo scenos.

I. Navickaitės-Drąsutės nuotr.

Koncertas „Juodų ir baltų klavišų pasaulyje“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncerte Sergejaus Prokofjevo Trečiąjį koncertą fortepijonui kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru atliks vienas ryškiausių jaunosios kartos pianistų Europoje Robertas Lozinskis.

Diriguojamas Karolio Variakojo orkestras taip pat atliks vokiečių kompozitoriaus Johanneso Brahmso ypatingu jausmingumu pasižyminčią Simfoniją Nr. 4 e-moll, op. 98. 

Filmas „Drive My Car“, 19:40
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Viskas prasideda nuo banalaus svetimavimo. Pagal Harukio Marukamio apsakymą sukurtame filme teatro aktorius ir režisierius vairuoja ryškiai raudoną „Saab’ą“, pagal neįprastą metodą stato A. Čechovo „Dėdę Vanią“ ir ieško atsakymo, kodėl žmona jį išdavė. Kanuose aukščiausią kritikų įvertinimą ir „Fipresci“ prizą bei auksinę šakelę už scenarijų pelnęs filmas žaidžia Bitlų dainų tekstų eufemizmais, marukamiškais veiksmo posūkiais ir šiuolaikinės Japonijos dvasia. Režisierius – Ryûsuke Hamaguchi.

ŠEŠTADIENIS, 12 11

Animacinio filmuko „TI TA TO“ pristatymas, 11:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

„TI TA TO“ – tai kelionė į garsų pasaulį, kuriame persipina gamtos ir žmogaus sukurta muzika. Jame skamba tradiciniai muzikos instrumentai: skudučiai, kanklės, būgnas ir kt. Vaizdingas ir muzikalus instrumentų įtraukimas į animaciją ne tik sudomins mažuosius žiūrovus, bet ir padės atskleisti muzikos instrumentų grožį! Šeštadienio rytą vyks susitikimas su kūrybine filmuko komanda ir smagus edukacinis užsiėmimas, kurio metu bus pristatomi filmuke matyti lietuvių liaudies muzikos instrumentai, demonstruojamas jų skambėjimas.

„Marmių Kalėdos“, 11:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinys, Kovo 11-osios g. 24

Susitikimo metu knygų visai šeimai „Marmiai“ autoriai Indrė Pavilonytė ir Martynas Pavilonis vaikams daugiau papasakos apie marmius, Martvudo girią ir naujausią marmių istoriją „Marmiai. Kur gyvena meilė?“ Kartu sužinosime, kokia ypatinga yra tėvų meilė ir kad tikros meilės negali paslėpti jokios kasdienybės dulkės. Susitikimo metu vaikai taip pat bus kviečiami diskutuoti, kaip jaučiasi kitoks ir kodėl mūsų skirtumai turi kelti ne baimę, o smalsumą pažinti pasaulį. 

Architekto Romualdo Kučinsko paroda „GA-860“, 18:30
Galerija „Nulinis laipsnis“, Kurpių g. 29

Vakaro formulė lakoniška, bet žadanti turinį: „Konceptas + Fotografija + video + architektūros meninis objektas“.

Projektas kūnams „Alkis“, 18:00
Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

„Alkis“, kurį pristato šokio teatras „Airos“ – netradicinis šokio projektas, skirtas ieškantiems kūrybinių impulsų kasdienybėje. Tai spektaklio rėmus peržengiantis eksperimentas, kuriame žiūrovas, nors ir fiziškai apribotas erdvėje, tačiau nėra vien pasyvus stebėtojas, o tampa aktyvios scenografijos bei kolektyvinio išgyvenimo dalimi. Tai nekonformistiškas, neįprastas kasdienybės potyris.

Teatro archyvo nuotr.

„TYLA. Vakarėlis“, 18:30
„Drobė“, Drobės g. 62

„Šis vakarėlis – be mantrų giedojimo, monotoniškų praktikų, nepasitenkinimo savimi ir kitais, be melo ir bandymų būti tuo, kuo nesame. Vakarėlis blaivus – veš gera nuotaika ir atsipalaidavimas. Laukia skanūs veganiški užkandžiai, juokas, pokalbiai su bendraminčiais, visas pluoštas gerų emocijų, funk/disco muzika, šokiai“, – rašoma kvietime.

Būtina registracija:
https://forms.gle/Ynt1Btw4RfyN4h799

Vakarėlis „Digital Tsunami“, 23:00
Klubas „Haxan“, Laisvės al. 36

„Digital Tsunami“ komandos atstovai Roman Sputnik ir Cyber už naujausio DJ pulto Kaune priims Berlyne gyvenantį electro ir leftfield techno nesibodintį atlikėją Exterminador.

SEKMADIENIS, 12 12

Šiuolaikinio šokio spektaklis vaikams „Aš kaip ir tu“, 10:00 / 12:00
AURA+, M. Daukšos g. 34

Pirmojo Kauno šokio teatro „Aura“ repertuarinio spektaklio vaikams veikėjai drauge su vaikais leisis į kelionę per keturis pasaulio žemynus. Čia jie išvys skirtingų tautų šokius, išgirs vaikystėje dainuotas dainas bei sekamas pasakas originalo kalba. Visi galės žaisti vaikiškus žaidimus, kurie pasirodo visur yra tokie patys. Šią idėją padiktavo tarptautinė trupės sudėtis, kurioje šiuo metu kuria menininkai iš viso pasaulio. Spektaklio idėjos autorė ir režisierė – Ieva Jackevičiūtė.

K. Čyžiūtės nuotr.

Kariliono koncertas „Šv. Kalėdų belaukiant“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Koncerte džiaugsimės kalėdine varpų muzika. Skambės lietuvių liaudies kalėdinės dainos „Atlėkė alnis devyniaragis”, „Kalėdų rytų rožė pražydo“, „Už girių girių“, J. Naujalio adventinės giesmės „Rasokit, dangūs“ ir „Atskamba balsas iš aukštai“. Skambės visiems gerai žinomos dainos „I’m dreaming of a white Christmas“ (Irvin Berling), „Happy Xmas (War is Over)“ (Yoko Ono & John Lennon), „Merry Christmas Mr Lawrence“ (Ryuichi Sakamoto) ir kitos kalėdinės melodijos.  Varpais skambins karilionininkė Austėja Staniunaitytė-Proietta. 

Kauno styginių kvarteto jubiliejinis koncertas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Per keturias dešimtis veiklos metų kolektyvas surengė daugiau nei du tūkstančius koncertų įvairiose Lietuvos ir užsienio salėse, išleido 14 kompaktinių plokštelių. Kvarteto repertuare – tiek klasicizmo epochos, tiek šiuolaikinės muzikos opusai, kolektyvas atliko gausybę lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų. 

Jubiliejiniame koncerte su dešimtąjį veiklos sezoną pasitinkančiu Kauno fortepijoniniu trio kvarteto nariai atliks šiuolaikinės amerikiečių kompozitorės Ellen Taafe Zwilich septetą, o kartu su Londone reziduojančia pianiste Indre Petrauskaite kolektyvas pristatys publikai legendinį Antonino Dvořako kvintetą A-dur, op. 81. Tyra kvarteto instrumentų darna klausytojai galės mėgautis skambant pirmajam Vidmanto Bartulio styginių kvartetui „O, brangioji“. Koncerto metu Kauno styginių kvarteto muzikos keliais klausytojus ves Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Zita Bružaitė.

Pauliaus Dautarto nuotr.

Premjera. Spektaklis „Kvėpavimas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierės Agnijos Leonovos spektaklis „Kvėpavimas“ pastatytas pagal Duncan McMillan pjesę „Lungs“. Pora bando priimti svarbiausia gyvenime sprendimą – susilaukti vaiko. Jie išsilavinę, jie rūšiuoja ir rūpinasi pasaulio problemomis, jiems rūpi žmonijos ateitis. Ir šis jų asmeninis klausimas staiga tampa ypatingai sudėtingas. Ar jie tiesiog bėga nuo savo santykių, svarstydami apie pasaulį? 

Grupės „Baltos Varnos“ koncertas, 18:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šios unikalaus dueto Lietuvos publikai pristatinėti jau nebereikia: po „Baltų Varnų“ vardu besislepiančios garbanės Milda ir Teresė bei stiprus muzikantų užnugaris atskleidžia švelnumo bei improvizacinių elementų kupiną etno-chuliganiškumo užtaisą, kurį jau nuo pirmųjų akordų atpažįsta kiekvienas muzikinį unikalumą vertinantis klausytojas. Koncerte išgirsite tiek senas, tiek naujausio albumo „Kuždesiai“ dainas.

Atlikėjų archyvo nuotr.