Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 1–3 dienomis

1 gruodžio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 12 01

Rankdarbių mugė „Kaunas visiems“, 10:00-21:00
„Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Artėjant didžiosioms metų šventėms Kaune netrūks renginių bei iniciatyvų, kviečiančių atsigręžti į negalios paliestus žmones. Juos pradės gruodžio 1-ąją Kauno „Akropolyje“ rengiama rankdarbių mugė, kurioje galite įsigyti rankų darbo gaminių: megztų kojinių ar pirštinių, žvakių, šventinių dekoracijų ir kitų dirbinių.

„Visa tai kūrė, pristatys ir kvies įsigyti neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai. Džiaugiamės, kad mūsų erdvės jau ketvirtą kartą prisipildo bendruomeniškumo ir tampa įrodymu, jog negalia neatima iš žmonių nuoširdumo, kūrybiškumo bei noro pradžiuginti kitą“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Nemokamai.

Ramunės Sladkevičiūtės-Dainienės tapybos parodos „KiliMĖLIS“ atidarymas, 16:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

2023-kovą 50-ąjį jubiliejų atšventusi Zarasų krašto dailininkė Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė jau 26 metus aktyviai kuria, kūryboje naudodama įvairias technikas: tapybą, fotografiją, tekstilę, keramiką. Kūryba aukštai įvertinta kritikų, sukurtas filmas „Ramunė“ apie kūrėjos asmenybę bei jos kūrybą. „KiliMĖLIS. Gražūs žodžiai – kilti į mėlį, kilti į dangų. Kažin kas čia galėtų būti bendro su močiutės kilimėliu, kuris kabėjo prie jos lovos… Ji jau danguje, nebepapasakos, bet kilimėlis liko… Suprantu, kad jis neberanda vietos mūsų šiuolaikiniuose namuose… Nieko nepakeisi, nesustabdysi… Tapau tai, kas mane įkvepia – kažkas išeinančio ir nebesugrįžtančio…“, – sako autorė. Paroda veks iki naujųjų.

Nemokamai.


Pokalbis apie miesto medžius, jų svarbą ir išsaugojimą, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejus kviečia  parodoje „Žalia“ pasikalbėti apie miesto medžius, apie liepų svarbą ir galimybes jas išsaugoti.

Populiariai ir smagiai apie atliekamus mokslinius genetinius tyrimus, apie su liepomis susijusių vabzdžių biologinę įvairovę papasakos net trys mokslų daktarai: dr. Jūratė Lynikienė (LAMMC), dr. Rita Verbylaitė (LAMMC, MI) ir dr. Remigijus Bakys (KMAIK).

Nemokamai.

Muziejaus archyvo nuotr.

„Dizaino dienos 2023“, 19:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

„Žmogus ekrano ribose jaučiasi saugus, tačiau tai yra tik teorinė pilnatvė. Žmogus priešais ekraną tai Tu – tikras ir drąsus, nebijantis savęs. Kurdami savo įvaizdį spraudžiamės į visuomenės nustatytus rėmus, tačiau Tu gali tai pakeisti leisdamas sau laužyti nustatytus mados standartus“, – kvietime į tradicinį renginį rašo Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (KTU MIDF) studentų atstovybė „InDi“.

Atraskite įkvėpimą būti savimi ketvirtadienį, perlipkite per visuomenės nubrėžtas ribas ir apsilankykite kylančių dizainerių kolekcijų pristatyme.

Su bilietais.

Premjera. Filmas „Club Zero“, 21:10
„Romuva“, Laisvės al. 54

Jessica Hausner eilinį kartą be jokio nervo, chirurgo rankos šaltumu skrodžia dabartinę visuomenę. Režisierė ne kartą akcentavo, kad jai įdomiausia dviprasmiška žmogaus prigimtis ir jo pasirinkimų paradoksalumas.

Elitinėje mokykloje įsidarbina nauja mokytoja – panelė Novak. Ji veda sąmoningo valgymo pamokas. Kone evangeliška panelės Novak aistra savo dėstomam dalykui įtraukia mokinius, ypač kai namuose niekas nelaukia, nebent abejingi tėvai. 

Su bilietais.

Kadras iš filmo

Vakarėlis „Psymbiosis“, 23:00
P.A.R.A.K.A.S, Prancūzų ir L. Ivinskio g. kampas

„Tai šansas išgirsti ir pamatyti PSYTRANCE elektroninės muzikos stilių atsiskleidžiantį visomis savo spalvomis. Nuo lėtesnių, miško motyvais apipintų skambesių, iki greitų, tamsių ir negailestingų dažnių, kuriuos visą naktį puoš stebuklingi vizualai, sujungsiantys viską ir visus. Pagaliau įvyks psymbiozė“, – kviečia organizatoriai.

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 12 02

Tautinio meno festivalis „Žiemos ratelis“, 14:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Festivalio metu bus minimas Kauno technikos kolegijos tautinių šokių kolektyvo „Pušynėlis“ 70-ties metų kūrybinės veiklos jubiliejus bei kolektyvo vadovo Kęstučio Pušinaičio 45 metų choreografinio darbo sukaktis. Dalyvaus pats „Pušynėlis“, taip pat – Kauno kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Suktinis“, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“ ir Kauno kolegijos tautinių šokių kolektyvas „KauKas“.

Nemokamai.

Dominyko Vaitiekūno koncertas „Su bernais“, 19:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Programos muzikinį pagrindą sudaro autorinės dainos iš Dominyko Vaitiek8no programų „100 AŠ“, spektaklio „Slabodkės vyšnelė“, grupės „Liūdni slibinai“, bei alter ego Vitalijaus Špokaičio repertuaro. Koncerte skamba būmčikas,  istorijos, bajeriai ir pasakojimai apie VMI ir kitas gyvenimo kliūtis. Viskas nuoširdu. Kartais graudu, kartais šmaikštu.

Koncerte didžioji dalis Dominyko dainų skamba synth pop stiliumi ir atliekamos klavišiniais ir sintezatoriais (Kazimieras Krulikovskis) , elektrine gitara (Kęstutis Vaitkevičius) ir būgnų mašinomis (Nikita Kiriūchinas).

Filmas „Čiulbanti siela“ ir susitikimas su režisieriumi, 19:30
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Video ir instaliacijų menininkas bei kino režisierius Deimantas Narkevičius, tyrinėdamas XIX a. pabaigoje Dzūkijoje nutikusią istoriją iš šių dienų perspektyvos, sutelkia dėmesį į ano laiko žmonių jausenas ir vaizduotę. Pirmajame lietuviškame ilgo metro 3D filme jis jungia faktus, folklorinius pasakojimus, ritualus ir gilų gamtos pajautimą į psichodelišką pasaką apie laikus, kurie nulėmė dabartinį pasaulį. O kas, jei tas glaudus žmogaus ir gamtos ryšys nebūtų nusilpęs? Galbūt dabar gyventume darnesniame pasaulyje?

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 12 03

Filmas „Napoleonas“, 11:00 / 14:20 / 18:00 / 19:30 / 21:20
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Naujoji legendinio režisieriaus Ridley Scotto juosta pasakoja apie intrigų, žiaurumo, drąsos ir įžūlumo pilną Napoleono (Oskaro laureatas aktorius Joaquinas Phoenixas) kelią į šlovės viršūnę jo mylimos žmonos, imperatorės Džozefinos (akt. Vanessa Kirby) akimis. Šiurpą varančius negailestingus politinius žaidimus lyg kaleidoskope keičia kvapą gniaužiantys imperatoriaus mūšiai neabejotinai viename įspūdingiausių šių metų didžiojo ekrano filmų.

Su bilietais.

Premjera. Spektaklis „Snieguolė“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71
https://dramosteatras.koobin.com/snieguole

Spektaklyje „Snieguolė“ režisierė Dr. GoraParasit (Gintarė Minelgaitė) žiūrovams pristato įtaigią ir gydančią Brolių Grimų pasakos interpretaciją, papasakotą ledynų mitologijos fone. Spektaklyje Dr. GoraParasit tyrinėja daugybę temų – ekologiją, klimato krizę, daugiakalbystę, migraciją, neapykantą ir socialinių lyčių dinamiką, kartu kviesdama svarstyti ir platesnius – egzistencinius dabarties ir ateities klausimus. Jungdama skirtingas medijas – twerk šokius, video žaidimų logiką, kompozitorės Sandros Kazlauskaitės garsovaizdžius ir klubinę muziką, režisierė atveria savo pačios, o kartu ir šiuolaikinės visuomenės psichologines pažeidžiamybes.

Su bilietais.

Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių koncertas „Popietė su kamerine muzika“, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Renginio metu skambės J. Röntgeno, E. Griego, J. Brahmso ir kitų autorių kūriniai.

Įėjimas į koncertą su muziejaus lankytojo bilietu.

Premjera. Spektaklis „PRAeis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Monospektaklis mylintiems teatrą, sukurtas žiūrovams nuo 33m. Jaunesniems ne visos temos gali būti suprantamos ar atpažįstamos.

Jeigu jums visada buvo smalsu, kaip aktoriai išmoksta tiek daug teksto, kaip aktoriai ne tik įeina, bet ir išeina iš vaidmens, koks jausmas yra vaidinti gerą spektaklį – aktorius, dramaturgas,  režisierius Justas Tertelis savo monospektaklyje įtraukiančiai ir lengvai praskleidžia šiandieninio teatro pasaulio užkulisius.

Su bilietais.