Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 7–9 dienoms

6 gegužės, 2021, Maršrutai
„Superherojai“. D. Ališausko nuotr.

PENKTADIENIS, 05 07

Spaudos atgavimo diena: PUOTA bibliotekoje, 11:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka šią dieną švęs su poezija – 11–19 val., bibliotekoje skambės „Kaunas 2022“ jaunimo programos projekto „PUOTA“ audio instaliacijos.

„PUOTA“ – tai projektas, kurio misija yra kūrybiškai atgaivinti poeziją ir padaryti ją įdomią ir prieinamą kiekvienam. Projekto metu įrašyti kauniečių ir ne tik kūriniai jau skambėjo miesto viešajame transporte, traukiniuose, kavinėse, muziejuose, o Spaudos atgavimo dieną skambės bibliotekoje.

Nepamirškite užsukti, pasiklausyti poezijos, o taip pat apžiūrėti specialiai bibliotekai menininkių Jūratės Gudžiuvienės, Jonės Stankevičienės-Kalinaitės ir Meilės Kalinienės sukurtą instaliaciją.

Spektaklis „Superherojai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ar superherojais gimstama ar tampama? Kaip būti herojumi sau pačiam? Kokiais autoritetais sekti? Kaip tapti geresne savo paties ar pačios versija? Kaip išgyventi patyčias? Kas yra draugystė ir meilė? Kaip nebijoti svajoti ir visada išlikti savimi? Šiuos ir kitus klausimus kelia spektaklis „Superherojai“. Spektaklis sukurtas pagal tikras istorijas. Dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė ir režisierė Loreta Vaskova bendravo su 15-18 m. jaunuoliais ir jaunuolėmis iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių – nuo sėdinčių bibliotekoje iki esančių įkalinimo įstaigose – ir sukūrė personažus, kurie prabilo apie tai, kas aktualu paaugliams. Nė viena istorija nėra vienoda, kadangi visi esame skirtingi. Spektaklis neketina teisti, moralizuoti ar mokyti, kas yra teisinga ar neteisinga. Kūrėjai nori atverti langą į kitokią realybę, kurioje galbūt pamatysime patys save ir lengviau suprasime kitus.

Europos kultūros sostinės titulo perdavimo ceremonija, 21:30
Online

Golvėjaus (Airija) ir Rijekos (Kroatija) – 2020 m. Europos kultūros sostinių 2020 – iššūkių kupini titulo metai baigėsi 2021 m. balandžio 30 d. Sėkmingai kultūros sostinės programą įgyvendinę miestai titulą perduoda 2022-ųjų metų Europos kultūros sostinėms: Novi Sadui (Serbija), Ešui prie Alzeto (Liuksemburgas) bei Kaunui ir Kauno rajonui!

Kviečiame stebėti tiesioginę titulo perdavimo ceremoniją „Kaunas 2022“ svetainėje: http://kaunas2022.eu

ŠEŠTADIENIS, 05 08

Orientavimosi žaidimas „Pažink Europą pažindamas Kauną“ (visą savaitgalį)
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Biblioteka kviečia švęsti Europos dieną kartu, geriau pažinti Kauną ir Europos Sąjungą, kurios dalimi esame jau 17 metų, dalyvaujant nemokamame pramoginiame-kultūriniame orientavimosi žaidime. Žaidimo startas – Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos įėjimas, kur ant durų rasite instruktažą. Žaidime dalyvauti galima net tris dienas, o finišuoti turite iki gegužės 10 d. 8 val. Daugiau informacijos ieškokite bibliotekos interneto svetainėje ir feisbuke.

Bendruomenės pokalbių festivalis „Džeinės pasivaikščiojimai“
Žemieji Šančiai

„Jane’s Walk“ yra kasmetinis nemokamų tarptautinės bendruomenės pokalbių festivalis, įkvėptas žurnalistės, aktyvistės, tradicinių urbanizmo teorijų kritikės Jane Jacobs.

Kasmet gegužės pirmąjį savaitgalį „Jane‘s Walk“ festivaliai vyksta šimtuose pasaulio miestų. Džeinės pasivaikščiojimai skatina žmones dalytis istorijomis apie savo rajonus, atrasti nematytus jų bendruomenių aspektus ir vaikščioti kaip būdą užmegzti ryšį su kaimynais.

2021 m. prie šio tarptautinio festivalio jungiasi ir Žemųjų Šančių bendruomenė. Nors „gyvoje“ ekskursijoje po Šančius vietų nebėra, šį margaspalvį benduomenišką rajoną galite patyrinėti ir savarankiškai. Tam šančiškiai parengė tris maršrutus:

Gatvės meno Šančiuose maršrutas

Pajausk, tai Šančiai – didysis maršrutas

Pajausk, tai Šančiai – vaikų maršrutas

Šie maršrutai ypatingi tuo, jog festivalio dieną, kiekviename iš jų yra numatytos GYVOS stotelės – susitikimai su Šančiuose kuriančiais, dirbančiais ir gyvenančiais žmonėmis. Tai galimybė pažinti rajoną per jų gyventojų pasakojimus ir kūrybą. Žemėlapiuose rasite informaciją, kuriuo laiku gegužės 8 d. GYVOSIOS stotelės bus atviros susitikimams.

SEKMADIENIS, 05 09 

Paroda „Kaunas tapyboje, tapyba Kaune. Kiemas“
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Parodoje pristatomi 2020 m. Kauno kultūros centro kartu su VšĮ „Gabrielės meno galerija“ organizuoto tęstinio Kauno menininkų plenero-projekto „Kaunas tapyboje, tapyba Kaune“ darbai. Plenere dalyvavo Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ nariai ir VšĮ „Gabrielės meno galerijos“ veikloje dalyvaujantys menininkai: Gintautas Vaičys, Gitas Markutis, Sigitas Petrauskas, Daiva Kupstienė, Zita Virginija Jusevičiūtė-Tarasevičienė, Vilius Ksaveras Slavinskas ir Raimundas Majauskas, Rūta Barniškytė-Klusienė, Vida Bagdonienė, Regina Cemnolonskienė, Natalija Karpinskienė, Gražina Ašmienė, Teresė Draugelienė, Eleonora Čepulienė, Virginija Jaskytė-Rūkienė, Jelena Tamilina, Nijolė Brencienė, Juozas Ivanauskas.

Spektaklis „Žydroji paukštė“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Daugiau nei prieš šimtą metų belgų dramaturgo Maurice’o Maeterlincko vaizduotė paleido į pasaulį Žydrąją paukštę, tapusią nesugaunamos laimės simboliu. Lig šiol žmonės ieško šios mistinės būtybės, siekdami ją sugauti ir uždaryti į narvelį arba, kitaip tariant, mėgina sučiupti savo laimę ir išsaugoti ją amžiams, dažnai nesuvokdami, kad laimės vaikytis nereikia, reikia išmokti ją regėti.

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Žydroji paukštė“ seka alegorinę Nobelio premijos laureato M. Maeterlincko pasaką apie tai, kaip tamsų šv. Kalėdų vakarą du vaikai gauna užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę.