PENKTADIENIS, 05 05
Pijaus Narijausko pasirodymas bibliotekos balkone, 12:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, S. Daukanto g. 17
Renginys skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti, jį biblioteka kviečia stebėti iš S. Daukanto gatvės.
Atrasti, susipažinti ir susidraugauti su savo baimėmis, patirti neįtikėtinų kulinarinių nuotykių, apsilankyti paukščių turguje ar pabraidyti po mėlyną rūką kviečia aktorius Pijus Narijauskas. Jo autorinės dainos tarsi auksinės skruzdėlės kutens ausis bei širdis ir nepaliks abejingo nė vieno šeimos nario. O kas neišdrįs pakilti ir šokti, galės linguoti ar trepsėti į ritmą. Renginio metu išgirsite dainas, kurios skamba Vėjų teatro spektaklyje „Baisiai gražu“. Tai – dainos, gimusios iš Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražių eilėraščių“ ir istorijų, kurias ji pati matė ir dailiai užrašė.
Keramiko Vaclovo Miknevičiaus darbų parodos atidarymas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18
Kauno meno mokyklos pirmosios keramikų laidos absolventas dailininkas Vaclovas Miknevičius (1910–1989) buvo vienas Lietuvos profesionaliosios dailiosios keramikos pradininkų. Vilijampolėje 1942 m. įsteigė dirbtuves „Keramika“, kurios po karo tapo Kauno „Dailės“ kombinato pagrindine baze. Be vyr. dailininko pareigų, V. Miknevičius buvo ir technologas, naujų glazūrų kūrėjas ir eksperimentatorius. Atokvėpio minutėmis mėgo lieti akvareles. Parodoje susipažinsite nuo 1935 iki 1989 metų kurtais keramikos darbais ir šio laikotarpio akvarelėmis.
Renginio metu bus pristatyta knyga „Pėdsakai molyje“. Dalyvaus knygos autorė prof. Raimonda Simanaitienė ir menininko dukra dr. Nijolė Viktorija Mickevičienė.
Japonijos dienos Kaune WA. Hiroaki Umeda spektaklis „Intensyvioji dalelė“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54
Festivalis pristato vieną garsiausių avangardinio meno scenos vardų Japonijoje, choreografą ir tarpdisciplininį menininką Hiroaki Umeda. Spektaklyje „Intensyvioji dalelė” žiūrovai patirs „nestabilaus stabilumo” prisotintą skaitmeninę tikrovę su įspūdinga šviesų architektūra, choreografija ir paties menininko atliekamu šokiu.
Evaldo Jasaičio stand-up pasirodymas „Tobulas tėvas“, 21:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Humoristas pristato programą apie tėvą, kurio pasiilgot arba neturėjot. Tėvas, kuris neišklauso arba išklauso, bet nesupranta. Tėvas, kuris visada pavargęs ir piktas ne tik ant mamos, bet ir ant prastai veikiančios buitinės technikos. Tėvas, su kuriuo privalot taisyt mašiną, keltis anksti ryte ir dirbti lauke. Tėvas, kuris neleidžia pirkti baltos spalvos kedų, nes nepraktiški. Tėvas, kurio beveik nepažįstat, bet pasiilgstat – TOBULAS TĖVAS.
ŠEŠTADIENIS, 05 06
Kauno tvirtovės parko sezono atidarymo šventė, 16:00
Lakūnų pl. 63B
Kiekvieną pavasarį Kauno fortai atveriami lankymui, kuomet iš fortų požemių peržiemoję išskrenda šikšnosparniai. Šių metų Kauno tvirtovės parko sezono atidarymas įvyks Aukštojoje Fredoje, Lakūnų plente, kur šiandien įsikūrusi Kauno tvirtovės būstinė ir dirbtuvės. Lakūnų plentas – tai tik viena iš Kauno tvirtovės kairiojo Nemuno kranto centrinių artilerijos sandėlių komplekso dalių. Tvirtovės laikotarpiu čia buvo tvarkomi pabūklai, o teritoriją perėmus Lietuvos kariuomenei įsikūrė šarvuočių rinktinės štabas ir tankų garažas. Gegužės 6-ąją ši erdvė prisistatys kaip miestiečių ir vietos gyventojų susibūrimo, aktyvaus laisvalaikio ir šiuolaikinės kultūros erdvė.
Kaimynų diena ir 4-ių metų Nemuno krantinės gatvės nebuvimo šventė, 16:00
Šančių paplūdimys ties Kranto 14-ąja gatve
Šį pavasarį sukanka ketveri metai nuo to laiko, kai gyva grandine susikibę rankomis Šančiuose nutiesėme Nemuno kelią. Ši sukaktis žymi besitęsiantį suinteresuotos visuomenės siekį galutinai nutraukti gatvės projektavimą žaliojoje Šančių poilsio ir rekreacijos zonoje. Prieš ketverius metus Kauno savivaldybė be diskusijų su miestiečiais, priėmė sprendimą prie Nemuno nutiesti dvipusę automobilių gatvę. 6 tūkstančiai žmonių savo parašais pareiškė prieštaravimą šiam sprendimui. Žemųjų Šančių bendruomenė siekia taikiai išspręsti konfliktą dialogo ir bendradarbiavimo būdu, todėl kviečia visuomenę vėl susiburti ir kartu paminėti šią sukaktį bei bendrystę.
Japonijos dienos Kaune WA. Keisuke Sugawara spektaklis „(Ne)išgirstas“, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1
Festivalis pristato iš Tokijo kilusį, šiuo metu Berlyne reziduojantį menininką Keisuke Sugawara, kuris savo kūryboje pagrindinį dėmesį skiria individualios egzistencijos ir santykių su kitais temos analizei. Bendradarbiaudamas su įvairių žanrų menininkais, jis ieško naujų būdų kurti eksperimentinius spektaklius, pasitelkdamas fizinio judesio choreografiją.
Festivalio metu Sugawara pristatys šokio ir dramos spektaklį, kurio idėją įkvėpė japonų idioma „HIKA-KOUGAI (悲歌慷慨)” reiškianti liūdesio persmelktą vidinį pyktį dėl laikmečio blogybių ir savo nesėkmių.
Koncertas pasaulinei akordeono dienai, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Scenoje susitiks vieni žymiausių jaunosios kartos akordeonininkų, daugelio tarptautinių konkursų nugalėtojai ir prizininkai – Augustinas Rakauskas ir Laimonas Salijus. Abu yra dažni svečiai užsienio koncertų salėse, Augustinas gyvena ir kuria Šveicarijoje, nepamiršdamas ir Lietuvos, o Laimonas kuria ir puoselėja jaunąją akordeonininkų kartą Kaune. Kartu su VDU Kameriniu orkestru ir jo vyr. dirigentu Vytautu Lukočiumi solistai atliks kontrastingą programą: įvairių epochų ir muzikinių stilių kūrinius nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos – kompozitoriaus Arvydo Malcio rašomos premjeros! Minint Pasaulinę akordeono dieną atlikėjai koncerte lauks visų, neabejingų akordeono ir styginių orkestro skambesiui.
Japonijos dienos Kaune WA. Baigiamasis koncertas, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Japonijos dienų išlydėjimui – tradicinės japoniškos muzikos atlikėjų Hibiki Ichikawa, Akari Mochizuki ir Luke Burns koncertas, kurio metu išgirsite unikalų tsugaru shamisen, japoniškų būgnų taiko skambesį ir japonišką bliuzą – enka.
Nemokamas renginys be išankstinės registracijos.
SEKMADIENIS, 05 07
Paroda „Polymnijos įkvėptieji 2023“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Ši paroda – tai tęstinė knygų-objektų „Duoklė mūzoms“ gija, skirta Lietuvoje gyvenančių rašytojų kūrybai įamžinti ir pagerbti sukuriant jų kūrinių laikmenas. Tai paroda, kurioje bus eksponuojamos vienetinės, kolekcinės vos 4–6 knygų tiražu išleistos ir meniškai įrištos autografuotos knygos. Parodą papildys knygos-objektai ir dokumentinės fotografijos, kuriose užfiksuoti knygų autoriai, susitikimai su jais, net ir jų įtraukimo į laikmenos kūrimo procesą akimirkos.
Per pastaruosius trejus metus buvo išleista 12 knygų 10-ties autorių. Iš viso surišti 63 įregistruotų knygų vienetai. Ekspozicijoje daugiau nei 40 knygų ir knygų objektų (iš jų 30 vienetinio tiražo knygos).
Knygų leidybos iniciatorė, leidėja, rišėja ir iliustratorė – Leonora Kuisienė. Knygų leidyba vyksta Leonoros Kuisienės lėšomis, remia šeima.
Koncertas Motinos dienai „Svajingų melodijų puokštė“, 15:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Šia proga Kauno miesto simfoninis orkestras kauniečiams ir miesto svečiams dovanoja šventinį Motinos dienos koncertą, kuriame skambės gražiausios arijos ir orkestrinės uvertiūros. Svajingų melodijų puokštę mylimoms Mamoms dedikuos ypatingi orkestro bičiuliai – maestro Constantine Orbelian bei Ukrainos nacionalinės operos solistė Kseniya Bakhritdinova-Kravchuk.
Įėjimas su kvietimais. Nemokamus kvietimus galite atsiimti Kauno valstybinės filharmonijos kasoje, skaičius ribotas. Vienam asmeniui išduodami ne daugiau kaip 2 kvietimai.
Filmas „Tar“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Festivalio „Kino pavasaris“ metu į šį filmą nebuvo įmanoma gauti bilietų! O dabar – vos keli seansai…
Todd Field filmo herojė Lidija Tar (Cate Blanchett) yra muzikos pasaulio ikona. Be nesuskaičiuojamos gausybės kitų pasiekimų, ji yra Berlyno filharmonijos orkestro pagrindinė dirigentė. Tar turi galią, kuri ilgai priklausė išskirtinai vyrams. Ji ruošiasi dar vienam karjeros šuoliui – Mahlerio simfonijos įrašui – ir net negalvoja apie tai, kad vejasi praeitis.