PIRMADIENIS, 05 31
Gito Markučio tapybos paroda „Minčių skrydis“, 11:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Dainavos padalinys, Savanorių pr. 377-13
„Tapytojo kūryba išsiskiria jautrumu gamtai, aplinkai, istorinei architektūros detalei. Iš subjektyviai svarbių smulkmenų susideda jo meninis pasaulis, kuriame dominuoja ekspresyvi tapybos maniera, kompozicijos dinamika. Visa tai – tai dailininko individualios stilistikos bruožai. Autoriaus kūryba žavi originalumu, subtilia peizažų ir miestovaizdžių interpretacija. Dažnas tapybos darbas sujungia ir autoriaus filosofiją, jo gilesnius svarstymus apie pasaulį ir aplinką, žmogaus buvimą toje aplinkoje“, – sako menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.
Tapytojas Gitas Markutis nuo 2006 metų dalyvauja grupinėse parodose, pleneruose, rengia personalines parodas. Surengė daugiau kaip dvidešimt personalinių parodų. Yra tarptautinių plenerų organizatorius.
Kauno tarptautinė iliustracijų bienalė „JUMP“
VDA KF galerija, Muitinės g. 2
Viena sekundė ore, buvimas intuicinėje erdvėje tarp žemės ir dangaus. Ar tikrai tai ne skrydis ir ne levitacija? Tai beribė platforma, nepriklausoma tvirtovė, greičiausias keliavimas laiku, energijos sistemos kaita. Reikia tik šuolio ir tu kitoje visatoje. Atsiplėšimas nuo savęs? Judėjimas 45 laipsnių kampu? Šokis ratu? O gal tai iš tiesų reiškia kažką kitą? Pamatykite, kaip temą „šuolis“ interpretuoja kelios dešimtys iliustratorių iš viso pasaulio. Parodą lankyti galima su išankstine registracija: https://forms.gle/WrFa2EhSXTicUdx38
ANTRADIENIS, 06 01
Paroda „Senos knygos pasaka“
Vaikų literatūros muziejus, K. Donelaičio g. 13
Tarptautinę vaikų gynimo dieną smagu grįžti į vaikystę. Dabar pats metas, nes netrukus „pasakų namas“ pakeis savo išvaizdą ir taps artimesnis jau šiandienos vaikams. O dabar galite aplankyti parodą, kurioje pristatomi devyni visiems gerai pažįstami rašytojai: M. Valančius (220), S. Zobarskas (110), K. Marukas (100), V. Reimeris (100), R. Skučaitė (90), G. Isokas (90), Z.Gaižauskaitė (70), J. Ivanauskaitė (60), G. Beresnevičius (60). Šių autorių portretinės nuotraukos, rankraščiai, knygų iliustracijos pasakoja apie rašytojų reikšmę vaikų literatūrai. Atėję į parodą suaugusieji atras savo vaikystės knygas, o mažieji pasmalsaus, ką skaitė jų tėvai ir seneliai.
Paroda veiks iki birželio 30 d.
„Lauko kinas“. „Undinė“ (Undine), 22:00
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52
Undinė yra istorikė. Ji tyrinėja Berlyno istoriją ir veda ekskursijas norintiems susipažinti su miesto praeitimi bei ateitimi. Kalbėdama ji pabrėžia ne tik tai, kad Berlynas pastatytas pelkėje, bet ir dažnai kalba apie „niekieno žemę“: ten, kur dar prieš trisdešimt metų stūksojo garsioji Berlyno siena, dabar vyksta didžiulės statybos. Jos ir‚ žinoma, profesija skatina Undinę svarstyti, kaip architektūroje „forma seka paskui funkciją“, taip pat įrodinėti, kad praeitis svarbesnė už dabartį. Kartą į Undinės paskaitą užklydęs naras Kristofas taip susižavi jos kalbomis, kad paseka iš paskos ir jie susitinka kavinėje, kur prieš valandą Undinė išgirdo iš mylimojo Johaneso, kad šis ją palieka. Undinė liepė Johanesui jos sulaukti, nes antraip teks jį nužudyti. Tačiau kavinėje ji sutinka Kristofą…
Rež. Christian Petzold
TREČIADIENIS, 06 02
Taikutės Švažienės tekstilės paroda „Palesink paukštį giedantį tavy“, 11:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18
Pasak parodos autorės, jos kūryba – tai tapymas medžiagos skiautelėmis. Atradusi šį užsiėmimą, T. Švažienė suprato, kad tai yra begalinė erdvė jos įkvėpimui, kurį pati vadina giedančiu paukščiu. O dominuoja jos darbuose gamtos motyvai: gėlės, paukščiai, saulė, švelni moters egzistencija gamtoje.
Paroda veiks iki birželio 30 d.
Virtualus pasivaikščiojimas po Šv. Petro aikštę, 19:00
Online
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir Kauno italų kalbos mokykla „Accademia Italiana“ kviečia dar kartą virtualiai nukeliauti į Romą. Tiesioginė pasivaikščiojimo po Šv. Petro aikštę transliacija vyks birželio 2 d. 19 val. bibliotekos feisbuko puslapyje.
Pandemija po truputį traukiasi ir Italija grįžta į įprastą gyvenimą – tad kaip šiuo metu gyvena Amžinasis miestas? Gatvės jau nebe tokios tuščios kaip pirmojo ir antrojo karantino metu, o barų ir restoranų lauko terasose žmonės jau mėgaujasi aperityvu. Simonas Jurkevičius jus virtualiai nuves pasidairyti į vieną iš svarbiausių Romos vietų – Švento Petro aikštę Vatikane, kur paprastai būriuojasi tūkstantinės minios žmonių. Pasivaikščiojimo metu gidas ne tik parodys kaip šiuo metu atrodo viena iš gražiausių Amžinojo miesto aikščių, bet ir papasakos įdomių faktų apie Šv. Petro baziliką bei Vatikaną.
„Lauko kinas“. „Dar po vieną“ (Another Round), 22:00
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52
Yra teorija, teigianti, kad žmogaus kraujyje nuo gimimo esama pusės promilės alkoholio deficitas – išgėrus tam tikrą kiekį, atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir užgimsta kūrybingumas. Įkvėpti tokios idėjos, Martinas ir trys jo draugai, gyvenimo išvarginti vidurinės mokyklos mokytojai, įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Iš pradžių draugus apėmęs pakylėjimas įkvepia eksperimentuoti toliau, tačiau ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti.
Filmas apdovanotas Europos kino akademijos aukščiausiu įvertinimu už geriausią metų filmą bei geriausią scenarijų, aktorius Mads Mikkelsen pripažintas geriausiu aktoriumi, o Thomas Vinterberg – geriausiu režisieriumi. O kur dar „Oskaras“ už geriausią užsienio filmą?
KETVIRTADIENIS, 06 03
Skaitymai „Kauno tautų pasakos“: Ukrainiečiai“, 10:00
Šalia Kauno apskrities viešosios bibliotekos, Radastų g. 2
Leidykla „Debesų ganyklos“ kartu su „Kaunas 2022“ kviečia į ukrainiečių pasakų skaitymus. Pasakas ukrainiečių ir lietuvių kalbomis skaitys Kauno ukrainiečių bendruomenės atstovė Rūta Denisenko.
Projektas „Kauno tautų pasakos“ – tai inovatyvus, daugiakalbis renginių ciklas, kurio pagrindinis tikslas – įtvirtinti Kauno ir Kauno r., kaip atviro visoms tautoms ir kultūroms regiono, įvaizdį pasitelkiant jautriausią visuomenės grupę – 7–12 metų vaikus. Projektui „Kauno tautų pasakos“ bus parinkta dvylika armėnų, baltarusių, lenkų, rusų, totorių, ukrainiečių, vokiečių, žydų ir kitų tautų pasakų, kurios primins ir priartins vaikus prie daugiakultūrio Kauno.
2022 metais planuojama išleisti knygą „Kauno tautų pasakos“.
Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“. „Atspindžiai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Įprastai vėlų rudenį vykstantis festivalis šįkart praturtins vasarojančio Kauno nuotaikas. Atidarymo koncerte „Atspindžiai“ greta pirmosios festivalio premjeros – Jurgitos Mieželytės kūrinio „Reflections“ (liet. Atspindžiai), taip pat skambės Dalios Kairaitytės, Zitos Bružaitės, Anatolijaus Šenderovo, Vidmanto Bartulio, Giedriaus Kuprevičiaus ir Giedrės Pauliukevičiūtės kūriniai. Koncertą atliks Kauno fortepijoninis trio.
Fotografijų parodos „Pieta“ uždarymas, 18:00
P.A.R.A.K.A.S, Prancūzų g. / L. Ivinskio g. kampas
Turite progą paskutinį kartą pamatyti mistiškoje aplinkoje eksponuojamas jausmų ir išgyvenimų fotografijas. Fotografas – Ignas Maldžiūnas, idėja – VAIVA, jausmus išreiškė Vaiva Vaiva ir Povilas Bastys. Parodos uždarymo metu vyks specialiai „Parako“ erdvei sukurtas Povilo Basčio performansas – instaliacija.