Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 3–6 dienoms

3 gegužės, 2021, Maršrutai, Naujienos
Kadras iš filmo „Triumfas“

PIRMADIENIS, 05 03

Gvido Latako paroda „Dausuvų sekmės“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinys, Kovo 11-osios g. 24

Gvidas Latakas – tapytojas, juvelyras, poetas. Nuo 1997 metų aktyviai dalyvauja meno parodose. Šiuo metu gyvena Kaune, kur jau 15 metų dėsto tapybą vaikams ir suaugusiems Kauno tautinės kultūros centre. „Dausuvų sekmės – …tokios istorijos, sekmės, parneštos iš senos kaip pasaulis Dausuvų žemės, iš Sekmių teritorijos, esančios už plono kaip rūko marškos paviršiaus“, – sako dailininkas.

„Kino pavasaris“. Filmas „Triumfas“ (Un triomphe), 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Etjenas, talentingas, bet vargstantis aktorius, nusprendžia suorganizuoti teatro dirbtuves kalėjime, kurių tikslas – pastatyti spektaklį pagal įžymiąją pjesę „Belaukiant Godo“. Visų nuostabai pasirodymas sulaukia itin didelio pasisekimo, dėl to kaliniams išduodamas leidimas pasirodymus organizuoti už kalėjimo ribų. Turo metu Etjenas užmezga itin artimą ryšį su spektaklio trupe, kurios likimas bus nuspręstas per paskutinį pasirodymą Paryžiuje. Režisierius – Emmanuel Courcol.

ANTRADIENIS, 05 04

Paroda šauniojo kareivio Šveiko 100-mečiui
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šiemet sukanka 100 metų, kai pasaulį išvydo nemarios legendos – šauniojo kareivio Šveiko – istorija. Nors daugiausiai žinomas dėl nuotykių kare, personažas buvo sukurtas dar gerokai prieš Pirmąjį pasaulinį. 1911 m. Jaroslavas Hašekas įsteigė satyrinę politinę Lėto progreso partiją. Jos nariams „Vinohradų“ aludėje kilo idėja sukurti pjesę kabaretui. Parodos, skirta J.Hašekui ir jo šauniajam kareiviui Šveikui, autoriai – kuratorius Jindřich Čeladín ir dailininkė Inga Zamulskienė.

„Kino pavasaris“. Filmas „Mėtinis saldainis“ (Bakha satang), 20:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kai Pietų Korėjoje vyko daug lemtingų įvykių – šimtus protestuotojų prieš karinį perversmą pražudęs Kvangdžu sukilimas, represyvioji šalies politika, ekonomikos pakilimas ir nuosmukis, ⎯ Jonho pasijuto sužlugdytas nevaldomų reikšmingų jėgų. 1999 m. juostoje režisierius Lee Chang-dongas išskirtinai vikria kino kalba sujungia istorinius įvykius ir privatų gyvenimą, nacionalinę traumą ir asmenines nesėkmes, vaizduodamas žmogų, kuris tampa ir auka, ir agresoriumi. 

TREČIADIENIS, 05 05

Spektaklis „Gentis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Vienos dalies spektaklis „Gentis“ – tai paskutinės gyvos Šimonių šeimos giminės atstovės Rožės pasakojimas apie savo gentį, giminę. Čia, kaip ir Ievos Simonaitytės romane „Aukštujų Šimonių likimas“, neišvengiama autobiografinių detalių – spektaklyje naudojami tekstai iš rašytojos prisiminimų bei autorės publicistiniai straipsniai. Per skaudžią, dramatišką visos Šimonių giminės-genties ir tuo pačiu asmeninę patirtį Rožė Šimonytė kalba apie bendrystę, tikėjimą, viltį.

Režisierius Agnius Jankevičius žinomą lietuvių literatūros romaną pasirinko vedinas smalsumo, ar 1935 m. parašytas kūrinys gali gyventi esamu laiku. „Man įdomu, ar tokio pobūdžio senoviška medžiaga ir leksika gali reflektuoti dabar, nedarant didelių postmodernistinių intervencijų į patį I. Simonaitytės tekstą ir galbūt į pačią fabulą“, – atvirauja menininkas.

„Kino pavasaris“. Filmas „Aš esu Greta“ (I am Greta), 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

2018-ųjų rugpjūtį penkiolikmetė mokinė iš Švedijos Greta Thunberg, užuot ėjusi į pamokas, pradėjo streiką dėl klimato kaitos. Jos klausimas suaugusiesiems buvo toks: „Jei jums nerūpi mano ateitis Žemėje, kodėl turėčiau ko nors siekti mokykloje?” Per kelis mėnesius jos keliu pasekė šimtai tūkstančių jaunuolių pasaulyje. Greta, tyli švedų mergaitė su autizmo spektro sutrikimu, tapo pasaulinio garso aktyviste. Režisierius Nathan Grossman ją sekė nuo pirmosios mokyklos streiko dienos nė nenutuokdamas, kad liudija vieno įtakingiausių žmonių pasaulio istorijoje kelionės pradžią.

KETVIRTADIENIS, 05 06

Knygos apie Paulių Širvį „Palik tik dainą man“ sutiktuvės, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Renginyje dalyvaus knygos sudarytojas, muziejininkas, žurnalistas Alfonsas Pakėnas. Pauliaus Širvio poeziją skaitys aktorius Petras Venclovas.

Knyga „Palik tik dainą man…“ skirta Poeto šimtmečiui. Knygą sudaro 4 skyriai. Pirmame sudėta kūryba iš trijų išleistų rinkinių – „Žygio draugai“ (1954), „Ošia gimtinės beržai“ (1956), „Ir nusinešė saulę miškai“ (1969) bei dviejų rinktinių, parengtų paties poeto: „Beržų lopšinė“ (1961) ir „Ilgesys – ta giesmė“ (1972).

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, renginio lankytojų skaičius ribojamas, todėl kviečiame iš anksto registruotis. Registracija į renginį: bit.ly/3gLj5oT

Virtualus susitikimas su rašytoja Irena Buivydaite, 18:00
facebook.com/KaunoMiestoBiblioteka

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į virtualų susitikimą su rašytoja Irena Buivydaite ir jos knygos „Mėnesiena ir tu“ pristatymą. Irena Buivydaitė – skaitomiausia lietuvių autorė bibliotekose, o jos knygos itin mėgstamos romantiškų istorijų gerbėjų. Šioje, naujausioje, knygoje I. Buivydaitė nagrinėja šeimos santykių, nelengvų apsisprendimų, santuokos ir neištikimybės temas. Bet kuo čia dėta mėnesiena?