Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 29–birželio 1 dienoms

29 gegužės, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 05 29

Macro / UltraMacro fotoparoda „Lietuviškos mikroschemos“, 08:30–16:00
VDU Informatikos fakultetas, Vileikos g. 8

Iki birželio 30 d. VDU Informatikos fakultete eksponuojama Imanto Pakalnio fotografijų paroda „Lietuviškos mikroschemos“.

Fotografo darbuose įamžinti vienetiniai objektai – Lietuviškos mikroschemos ir puslaidininkių plokštelės, gamintos XX a. 7–10 deš. pusiau karinėje gamykloje „Venta“, kur šalia įslaptintų karo ir kosmoso technologijų visuomenei buvo gaminamos ir plataus vartojimo prekės (liaudiškai – šerpatrebas).

Filmas „Hipnotikai“ (Hypnotic), 21:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Toji lemtinga diena detektyvui Deniui Rurkui iš pradžių nieko neįprasto nežadėjo. Su mažamete dukra leisdamas laiką parke, Denis nukreipė dėmesį, rodos, vos akimirkai, o tuomet jo dukra dingo kaip į vandenį. Negalėdamas kitaip susitvarkyti su skausmu, Denis visa galva pasineria į darbą. Vienos pasalos metu aštri detektyvo akis užfiksuoja keistą vyriškį. Aikštėje ant suoliuko prisėdęs vyras iš pirmo žvilgsnio lyg ir nedaro nieko įtartino, bet detektyvo nuojauta sako ką kita.

Režisierius: Robert Rodriguez.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 05 30

Filmas „Bučinys“ (Kisset), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Bille August romantinės dramos, kurios veiksmas vyksta 1913 m. Danijoje, istorija pasakoja apie Antoną (akt. Esben Smed), kilnų ir sąžiningą jaunuolį, kurio svarbiausias tikslas – baigti kavalerijos karininko mokymus. Per mokymus jis įsako savo būriui padėti baronui von Løvenskjoldui (akt. Lars Mikkelsen) ir yra pakviečiamas į balių pilyje, kur susipažįsta su gražuole barono dukra Edita (akt. Clara Rosager), prieš 18 metų patekusia į avariją ir atsidūrusia neįgaliojo vežimėlyje.

Ciklas „Gamta mieste“: „Biomimikrija – milijardus metų veikiantis intelektas“, 18:30
Šilainių sodai, Kauno tvirtovės VIII fortas, įėjimas iš Žaibo g.

„Gamta mieste“ – gamtą pažinti ir priimti kviečiantis renginių ciklas, apie kurį daugiau papasakosime birželio „Kauno pilno kultūros“ numeryje. Pirmame renginyje biomimikrijos ambasadorė Aistė Juozapaitytė papasakos, kaip stebint gamtos intelektą ir žmonijos pasaulyje pritaikant jo veikimo principus – galima išspręsti sudėtingas žmogaus problemas. Mokysimės įžvelgti gamtos objektų funkcijas, bandysime atpažinti, kaip veikia gamta, ir rasti būdus taikyti biomimikrijos principus savo sodininkystės ir daržininkystės projektuose.

Spektaklis „Svajonių pasaulis čia“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Žmogus vedamas socialinių tinklų „tobulybės“, pabėga iš namų ieškoti geresnio gyvenimo. Patekęs į svetimą jam aplinką puola į kraštutinumus ir praranda psichologinę pusiausvyrą.

Skirtingos kartos, skirtingi požiūriai, naujos tarpusavio bendravimo technologijos, bet tas pats – amžinas laisvės ir laimės troškimas. Visa tai ir dar daugiau komponentų susideda į vieną, tam tikra prasme, svajonių gyvenimo iliuzija.

Režisierė – Justina Bendinskytė.

TREČIADIENIS, 05 31

Paroda „Lietuvos totoriai Kaune“, 10:00–18:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Kauno pilyje pristatoma Kauno apskrities totorių bendruomenės paroda „Lietuvos totoriai Kaune“. Vytauto Didžiojo statyta Kauno pilis parodai pasirinkta simboliškai – valdovas totorius į Lietuvą pasikvietė kaip įgudusius karius, įnešusius indėlį ir garsiojo Žalgirio mūšio metu.

Paroda veiks iki birželio 4 d.

Jaunųjų čiurlioniečių kūrybinių darbų paroda „Sugrįžimai“, 11:00–17:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Jaunieji čiurlioniečiai – prieš 20 metų prie M. K. Čiurlionio draugijos susibūrusi Kauno mokyklų bei gimnazijų moksleivių, VDU ir KTU universitetų studentų grupė. „Gilinamės, eskizuojame, interpretuojame savaip, nes ne kopijuoti ar mėgdžioti siekiame, bet giliai suvokti, ko mus moko Čiurlionis – būti savo kultūros reiškėjais, atvirais pasaulinio meno pažinimui – su savo šaknimis ir savo savastimi“, – pasakoja bendruomenės atstovai, kviečiantys po keleto metų pertraukos pasidžiaugti jų kūryba. 

Tarptautinis edukacinis teatro festivalis „Nerk į teatrą 2023“: atidarymas, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Ar kada susimąstėte, kiek teatre yra garso? O kiek garse teatro? Šių metų festivalis kviečia nardyti garsų jūroje ir patirti, kiek daug galima papasakoti garsais, koks garsas gali būti išraiškingas, teatrališkas, paslaptingas. Laukia specialioji programa, kurioje rasite 6 garso teatro pasirodymus, sukurtus Lietuvos ir užsienio menininkų – ją pristato kompozitorius, garso menininkas, garso performansų ir instaliacijų kūrėjas Arturas Bumšteinas. Taip pat galėsite lankytis praktiniuose ir edukaciniuose užsiėmimuose vaikams ir jaunimui, kur patirsite, kaip garsas gyvena ir veikia teatre. Įvairiose dirbtuvėse galėsite tyrinėti visus garso aspektus, jo virsmą į muziką, personažus, performansus, ir net į tylą.

Atidarymo proga teatro prieigose – „Fontanas“. Tai matoma muzika, tiksliau – gyva garso skulptūra. Penkių atlikėjų grupė sudaro savotišką barokinį fontaną. Tik 20 minučių!

KETVIRTADIENIS, 06 01

Teatro dirbtuvės „Atgiję Nikiforo paveikslų personažai“, 11:00–15:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Galerija kviečia Vaikų gynimo dieną ragina švęsti su Nikiforu – garsiausiu Lenkijos savamoksliu dailininku – ir sukurti savo lėlių teatrą. Nikiforas kviečia dirbtuvių dalyvius į magišką Krynicos – jo gimtojo miesto – kasdienį gyvenimą, susitikimą su jo pažįstamais bei darbuose vaizduojamais žmonėmis. Vaikai, pasisėmę įkvėpimo iš menininko tapybos, kurs savo personažus ir istorijas, taip prikeldami Nikiforo meną naujam gyvenimui. Kiekvienas dalyvis galės parsinešti suvenyrą iš dirbtuvių – savo paties sukurtą lėlę.

Renginys „Sveika vasara“, 14:00–17:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Renginyje pirmosios pagalbos mokymus pristatys Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro profesijos mokytojai paramedikai, saugaus elgesio gamtoje ir prie vandens telkinių taisykles primins Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdybos atstovai. Žinių patikrinimui ir įtvirtinimui muziejaus edukatoriai parengs linksmas estafetes. Informacine medžiaga pasidalins Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Festivalio „Atataria lamzdžiai“ atidarymas. „Žaibiškas sambūris“, 15:00
Kauno miesto savivaldybės aikštė, Laisvės al. 96

Festivalio tikslas – puoselėti Lietuvos folklorą, amatus, tautodailę, etnines tradicijas, šiais metais ypatingą dėmesį skiriant Aukštaitijos regionui. Kauno tautinės kultūros centras tikisi, kad ištikimieji festivalio bičiuliai galės dalyvauti renginiuose, klausytis autentiškos muzikos, sukti tradicinius šokius, dainuoti savo krašto dainas, kurias į Kauną vėl suveš išskirtinė folkloro atlikėjų bendruomenė iš įvairių Lietuvos kampelių ir užsienio. Festivalis pristatys daininkus ir muzikantus, amatininkus ir tautodailininkus koncertuose, kūrybinėse dirbtuvėse bei parodose.

Atidarius festivalį miesto centre, nuo 18 val. VDU Botanikos sode lauks pasidainavimai su folkloro ansambliais „Žaliajam sodely“.

Kalniečių parko skaityklos atidarymas, 18:00
Kalniečių parkas, šalia lauko treniruoklių

Kauniečių pamėgta Kalniečių parko skaitykla grįžta antrajam sezonui. Nuo 11 val. jau galite apsilankyti skaitykloje, o 18 val. – pašėlti nuotaikingame grupės „Knygų vaikai“ (Tomas Dirgėla ir Justinas Žilinskas) koncerte.

Kalniečių parko skaitykla lankytojų lauks visą vasarą, iki pat rugpjūčio pabaigos. Čia galėsite skaityti ir skolintis knygas, skaityti spaudą, žaisti stalo ir lauko žaidimus, naudotis nemokamu internetu, dalyvauti renginiuose ir edukacijose.

Renginys „Cesiulė kalbina  Tautvydą Marcinkevičiūtę“, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejuje laukia poezijos skaitymai ir pokalbis apie poeziją, vertimus ir mėgstamiausius autorius, apie kūrybines išvykas, apkeliautas šalis ir (ne)atostogas, apie besikeičiantį Kauną, stilių, madą, įvaizdį ir daugialypes tapatybes. Su Tautvyda Marcinkevičiūte kalbėsis literatūrologė, kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Cesiulė.

Kęstučio Zapkaus parodos „Tapybos esmės paieška“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Kęstutis Kes Zapkus (1938 m.) – vienas garsiausių lietuvių dailininkų JAV, abstrakcionizmo atstovas. Parodai atrinkta 2010–2022-aisiais sukurtų kūrinių kolekcija – labiausiai reprezentuojanti to laikotarpio kūrybinius užmojus. „Menas, kad būtų prieinamas ir suvokiamas, turi atitikti laikmetį, be to, reikalauja pakankamo žiūrinčiojo išprusimo, kaip ir kiti šių dienų mokslai.  Šiandieninis menas, muzika, mokslas turi atsispindėti šių laikų tikrovės reiškiniuose“, – pristatydamas parodą rašo autorius. 

#P 219 Middle East from Bosch’s Inferno (2016)

Gabrielės Vetkinaitės ekskursija parodoje ir performansas „Dainos apie save“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

„Dainos apie save“ – rankų darbo neriboto tiražo giesmių knyga sudaryta pagal Walt Whitman kūrybą. Parodos uždarymo metu Gabrielė Vetkinaitė išdainuos meditatyvius knygoje sudėtus tekstus. Riboto tiražo rankų darbo menininkės knygą „Dainos apie save“ bus galima įsigyti už auką pasirinktai labdaros organizacijai. Gabrielė Vetkinaitė – šiuolaikinės skulptūros studijas baigusi, šiuo metu Kaune gyvenanti menininkė. 

V. Paplausko nuotr.

Tarptautinis mados šou „Apkalbos 2023“, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino studijų programos koordinatorės Stellos Justinos Kasperavičienės ir programos lektorių organizuojamas tarptautinis mados šou “„Apkalbos užima aiškią poziciją Lietuvos mados žemėlapyje  – nekonkursinis renginys  suteikia galimybes jauniesiems mados dizaineriams pristatyti savo kūrybą viešai, o mados gerbėjams  –  atrasti naujus talentus.

Šiais metais net dvi dešimtys jaunųjų mados dizainerių iš Lietuvos, Ukrainos, Latvijos ir Indijos pristatys autorines kolekcijas.


Grupės „Arklio Galia“ koncertas, 20:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 2

„Būkite pasveikinti, brangūs Kauno ir jo apylinkių gyventojai bei, žinoma, gyventojės! Išaušo metas autis patogią avalynę ir leistis į stebuklų bei pasakų šalį pavadinimu „Arklio Galia“! Čia jūsų lauks įvairūs nuotykiai, užduotys ir išbandymai, o šauniausių jaunatviškos roko muzikos mylėtojų kraitis pasipildys spalvingiausiais muzikiniais prizais-siurprizais“, – intriguojama kvietime.

„Trenksmas“. „Mirusių poetų draugija“ + komiškos poezijos ir „stand up“ vakaras, 21:00
NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

„Romuvos“ vasaros lauko kino sezoną atidarys renginys „Trenksmas – tekstas ir ekranas“. Dalyvių lauks „Oskaru“ apdovanota juosta „Mirusių poetų draugija“ bei komiškos sakytinio žodžio poezijos ir „stand up“ vakaras. Žiūrovų pamiltas aktorius Robinas Williamsas filme kvies atrasti gyvenimo, meno ir poezijos žavesį, o komikų, slemerių ir kitų pasakojimams neabejingų žmonių istorijos leis vasarą pradėti su šypsena.

Kadras iš filmo