Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 26–28 dienoms

26 gegužės, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 05 26

615-asis Kauno gimtadienis: „Santaka“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Koncertai, mugė, meninės instaliacijos, viduramžių miestelis, šokantys fontanai, teatro pasirodymai, turizmo gatvė ir daug kitų šventinių akcentų Kauno senamiestyje ir centre lauks visą savaitgalį. Nagrinėkite programą ir prisiminkite, kad #kaunasšvenčia.

Santakos parko skaityklos atidarymas, 11:00–19:0
Santakos parkas

Miesto gimtadienio metu Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka atveria naują kultūros erdvę – Santakos parko skaityklą – ir visą savaitgalį kviečia dalyvauti šventiniuose renginiuose ir edukacijose. Vidurdienį susitikimas su vaikų rašytojais Benu Bėrantu ir Virgiu Šidlausku, vėliau – kūrybinės dirbtuvės šeimai ir kiti nuotykiai.

Kiemų šventė, 18:00
Laisvės al.

Jau šeštą kartą Laisvės alėjoje suplevėsuos staltiesės, pakvips vaišėmis ir suskambės kaimyniškas pašnekesys. Šiais metais stalų registracijos NĖRA, tad pasirūpinę stalu, kėdėmis, baltomis staltiesėmis, stalo dekoracijomis, bendruomenės atributika (jei turite) ir gardžiais patiekalais, skubėkite užsiimti geidžiamiausią vietą Laisvės alėjos viduryje (tarp Maironio gatvės ir Soboro). Jei bus sunku išsirinkti, jums visada padės šventės savanoriai. Pasiruošimas prasideda nuo 17:00, o visiems įsitaisius lauks ir kultūrinė programa.

„Poezijos pavasario“ Juliaus Kelero apdovanojimo vakaras, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio premijos, įsteigtos Kauno miesto savivaldybės, laureatas tradiciškai vainikuojamas Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje. Tai – prestižiškiausias poeto įvertinimas Lietuvoje. Šiemet Maironio premija skirta poetui Juliui Kelerui už poezijos knygą „Virtuvėlė pilna Ukmergės“, kurią pernai išleido leidykla „58 sapnai“. Tokį siūlymą pateikė Lietuvos rašytojų sąjungos ir Kauno miesto savivaldybės sudaryta Maironio premijos skyrimo komisija, kuriai vadovauja poetas Antanas A. Jonynas.
Vakaro vedėjai – poetai Erika Drungytė ir Tomas Vyšniauskas.

Euroradijo džiazo orkestro koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Tarptautinis jaunimo bigbendas kasmet buriamas vis kitoje šalyje iš geriausių muzikantų, deleguojamų visuomeninių transliuotojų. 2023 metais pirmą kartą šio orkestro būstine tapo Lietuva, o sklandų jo veiklos įgyvendinimą užtikrina LRT. 18 muzikantų subūrė kompozitorius Jievaras Jasinskis, o orkestras penktadienio koncerte Kaune ir šeštadienį sostinėje atliks ir jo parašytą premjerą.

„Trenksmas: nerk į tekstą“, 19:00
Nacionalinio Kauno dramos teatro kiemas, Kęstučio g. 62

Kaip kažkada pasakė vienas išmintingas žmogus – Kaunas myli poeziją, o poezija Kauną! Tik taip sakė ne vienas, o visi nors kartą buvę Kauno sleme ar kituose „Trenksmo“ renginiuose. Todėl Kauno menininkų namų literatūros edukacijos programa „Trenksmas“ tęsia begėdiškus literatūrinius eksperimentus ir drauge su Nacionaliniu Kauno dramos teatru bei Kauno kino centru „Romuva“ kviečia į trijų renginių seriją, kurioje poezija glaustysis su muzika, eis į gatvę ir net užlips į ekraną!

„Trenksmas“ gegužės 26 d. trankysis Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) Mažųjų scenų kiemelyje, 27 d. jis netils Kauno menininkų namų organizuojamoje Putvinskio gatvės dienoje ir dar gerokai pasiautės birželio 1-ąją Kauno kino centro „Romuva“ lauko kino sezono atidarymo renginyje.

„Hypervert“, „O’Morales“ ir „Aeulurus“ koncertas, 21:00
„Lemmy“, Girstupio g. 1

Paskutinis pavasario penktadienis su klubo scenos debiutantais iš Rygos – grupe „Hypervert“, kuri pateiks rock/metal fanams modernizuotą bei patamsintą rock’n’roll / blues rock / hard rock’ą. Kartu ant scenos lips bendratautiečiai psychobilly virtuozai „O’Morales“ bei vietiniai postrokeriai „Aeulurus“.

ŠEŠTADIENIS, 05 27

„Švęskime upę“, 12:00
Nemunas ir Neris

Jau tradicija tapęs „Švęskime upę!“ plaukimas kviečia mėgautis upėmis, kūryba ir bendryste. Renginio metu Nemunu ir Nerimi tekės gyva muzika, o krantai vilios pasirodymais, edukacijomis ir aktyviomis veiklomis. Renginys atviras visiems, mylintiems upes ir netikėtumus. Švęsti upę kviečiame su baidarėmis, plaustais, valtimis ar kita vandens transporto priemone (gal net savadarbe?) ar apsilankant kultūros stotelėse, kuriose lauks svetingos vietos bendruomenės.

Premjera. Spektaklis „Slaptas lėlių gyvenimas“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Naujasis spektaklis – tai Kauno valstybinio lėlių teatro 65-erių metų kūrybinio kelio šventė. Šio vaidinimo metu ne tik pamatysime, kaip atrodo spektaklio kūrimo procesas, bet ir galėsime išvysti veikiančias jau nebevaidinamų spektaklių autentiškas lėles, kurias su džiaugsmu daugelis prisimena dar ir šiandien: Mėlynąjį Šunytį, Pinokį, Linksmuosius Gaidžiukus, Juodąją vištą, Raudonkepuraitę ir Vilką.

Autorė – Daiva Čepauskaitė
Režisierė – Milda Mičiulytė

Donato Stankevičiaus nuotr.

Orientavimosi žaidimas „Pasivaikščiojimas po pradingusį Kauną“, 12:00–18:00
Startas: Kauno pilies prieigos

Kauno miesto muziejus savo mylimo miesto gimtadieniui suorganzavo gausią nuotykių programą, o vienas jos elementų – jau tradicinis žaidimas Kauno gatvėse, kurį greičiausiai įveikusių lauks prizai. Maršrutą sudaro 4,3 km; Trukmė – 90 min.

Žaidimo metu galėsite pažvelgti į XIX a. pab. – XX a. Kauno istorinį centrą palietusias permainas: nugriautus ir naujai atsiradusius žymesnius statinius, panaikintus upių infrastruktūros objektus, pakeistą gatvių planą, gatvėvardžius. Žaidimą galima pradėti nuo 12.00 val. iki 19.00 val., žaidimo pabaiga 20.00 val. Žaidimui reikalinga mobili programėlė „Actionbound“ (parsisiuntimas nemokamas). Žaidimo pradžia – Kauno pilies prieigos (šalia ieškokite plakato su QR kodu).

Putvinskio gatvės diena, 12:00
V. Putvinskio g.

Tradicinę Putvinskio gatvės dienos šventę Kauno menininkų namai organizuoja kartu su partneriais ir kaimynais, tad šalia daugiau nei 10 KMN kuruojamų meninių veiklų, ekskursijas, dirbtuves, slemą, koncertus ir kitas veiklas siūlys kaimynai ir draugai: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, E. Levino centras, Kaunas In, P. Mažylio gimdymo namai, knygynas „Kolibris“, Hands On Press, Kauno apskrities viešoji biblioteka bei kiti.

Renginio veiklos vyks viešose V. Putvinskio g. lauko erdvėse, KMN ir bičiulių patalpose. Prie Kauno menininkų namų veiks mūsų Kultūros infocentras, suteiksiantis informaciją apie renginio veiklas bei viso šventinio savaitgalio renginius Kaune.

Tarptautinis aitvarų festivalis, 14:00
Zapyškis, Kauno raj.

Nemuno slėnyje, greta Senosios Zapyškio bažnyčios jau 18-tą kartą vykstantis aitvarų festivalis praeitais metais pakeitė statusą: iš respublikinio tapęs tarptautiniu, 2023-iais metais vienas didžiausių Kauno rajono renginių ir toliau stebins pasaulinio lygio programa. Aitvarų festivalį vainikuos garsaus italų režisieriaus Roberto Magro specialiai šiam renginiui sukurta cirko šou premjera – „Circo Aquilone“ (Aitvarų cirkas).

Ekskursija su parodos „Polymnijos įkvėptieji 2023“ autore Leonora Kuisiene, 14:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Menininkė pristatys savo autorinę meninės knygrišystės parodą „Polymnijos įkvėptieji 2023“, skirtą Lietuvoje gyvenančių rašytojų kūrybai įamžinti ir pagerbti. Tai paroda, kurioje eksponuojamos vienetinės, kolekcinės, vos 4–6 knygų tiražu išleistos ir meniškai įrištos autografuotos knygos. Parodą papildo knygos-objektai ir dokumentinės fotografijos, kuriose užfiksuoti knygų autoriai, susitikimai su jais, net ir jų įtraukimo į laikmenos kūrimo procesą akimirkos.

Vaižganto skaitymai, 14:00
Juozo Tumo-Vaižganto butas-muziejus, Aleksoto g. 10

„Keturis šių metų šeštadienius lauksime Jūsų J. Tumo-Vaižganto namuose, kur vyks jaukios popietės su knyga. Prisiminsime svarbiausius klasiko tekstus: epopėją „Pragiedruliai“, apysaką „Dėdės ir dėdienės“, nuotaikingus vėlyvuosius kūrinius. Renginio pabaigoje bus galima pasidalinti patirtimis ir įspūdžiais. Tekstus skaitys literatūrologas, J. Tumo Vaižganto buto-muziejaus edukatorius Remigijus Jakulevičius“, – rašoma kvietime kiekvienam.

Joseph June koncertas, 20:00
„Oldman Kaunas“, Rotušės a. 20

Joseph June muzika nėra susieta su vienu žanru ar emocija.
Dainos paliečia alternatyvaus pop’so, hip-hopo ir R&B elementus.
Žodžiuose Joseph June analizuoja meilės, savivertės ir savi-pažinimo temas.
Tačiau atlikėjo tikslas yra šias sunkias temas pateikti šviesiai ir lengvai.

Kultūros laivo „Nemuno7“ atidarymo koncertas, 22:30
Zapyškis, Kauno raj.

Antrajam sezonui prisišvartavęs augaluose paskandęs laivas atsiveria naujoms kultūrinėms patirtims. Paulius Kilbauskas garsėja novatorišku garso dizainu ir užburiančiais gyvais pasirodymais, kuriuose sklandžiai susilieja akustinės elektronikos ir ambientinės muzikos elementai. Atidarymo vakarą kompozitorius pristatys specialiai „Nemuno7“ atidarymui sukurtus savo kūrinius, kuriuos lydės hipnotizuojantys šviesos efektai, per garsą ir šviesą nukelsiantys į kelionę po vandens pasaulį.

SEKMADIENIS, 05 28

Tarptautinė kaimynų diena, 13:00
Juozo Grušo namai-muziejus, Kalniečių g. 93

„Po daugybę nutikimų menančiais vaismedžiais dalinsimės Grušų šeimos kūrimosi Žaliakalnyje prisiminimais. Mums labai smalsu, kokia buvo Jūsų įsikūrimo Žaliakalnyje istorija, todėl visus norinčius kviesime pasidalyti savais pasakojimais apie gyvenimą šiame rajone ir tai menančiomis nuotraukomis“, – kviečia muziejininkai. Popietės metu vyks nemokama ekskursija po rašytojo namus skambant klasikinei muzikai.

Koncertas „Sielos muzika“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šį sekmadienį – nemokamas daugelio muziejų lankymas. Laukia ne tik parodos! Štai Maironio namų sodą, kurį plačiau pristatysime birželio „Kauno pilno kultūros“ puslapiuose, užlies muzikos garsai. Išskirtinio vokalo savininkas Armandas Druktenis ir profesionalus gitaristas Mantas Ralovėcas padovanos švelnių garsų pripildytą popietę. Dviejų bičiulių atliekama muzika – nuo bardų melodijų iki klasika tapusių kūrinių – suteiks džiaugsmo, o jauki aplinka – artumo.

Filmas „Nekaltas“ (L’innocent), 15:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Aktorius Louisas Garrelis yra ir šio kriminalinės-romantinės komedijos režisierius bei scenarijaus autorius! Sužinojęs, kad jo 60-metė motina Silvi ruošiasi ištekėti už kalinčio vyro, Abelis ne juokais išsigąsta. Į pagalbą pasitelkęs geriausią savo draugę Klemans, Abelis pasiryžęs padaryti viską, kad apsaugotų mamą ir sukliudytų įgyvendinti pražūtingą sprendimą. Tačiau susitikimas su naujuoju patėviu Mišeliu sujaukia Abelio planus ir įklampina jį į virtinę įvykių, visiems laikams pakeisiančių įsūnio gyvenimą.


Kariljono muzikos koncertas „Ba-Bach!“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kiekvieną gegužės sekmadienį ir kitomis ypatingomis progomis Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje skamba kariljono muzikos koncertai, kuriuos atlieka Austėja Staniunaitytė-Proietta ir Raimundas Eimontas

Raimundo Eimonto koncerte „Ba-Bach!“ – išskirtinai J. S. Bach’o kūriniai.

Titulinė nuotr. – M. Plepio