Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 24–27 dienoms

24 gegužės, 2021, Naujienos

PIRMADIENIS, 05 24

Filmas „Nes jai labai rūpi“, 11:00 / 16:15 / 18:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Veiksmo, netikėtų siužeto posūkių ir juodojo humoro kupina juosta (rež. J Blakeson) yra liaupsinama kino kritikų, o Rosamund Pike už Marlos vaidmenį buvo apdovanota prestižiniu „Auksiniu gaubliu“.

Marla Greison (aktorė Rosamund Pike) – stilinga ir negailestinga teisinė globėja, kuri nuoširdžiai „rūpinasi“ senjorais, o ypač – jų pinigais. Pasinaudojusi įstatymo suteikta teise paskelbti senyvus žmones neveiksniais ir perimti visą jų turtą, kartu su padėjėja ir mylimąja Frane (akt. Eiza González) bei korumpuota daktare Eimos (akt. Alicia Witt) Marla nuolat ieško turtingų senjorų ir paima juos savo „globon“. Į bendrininkių akiratį patenka ir Dženiferė Peterson (akt. Dianne Wiest) – gerame rajone gyvenanti, apynauju mersedesu važinėjanti senjorė, kuri, panašu, turi nemenkų santaupų, o svarbiausia – neturi jokių artimųjų. Kitaip tariant – tikra „vyšnia ant torto“.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 05 25

Paroda „Istorijos krizė“
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Parodoje Joan Fontcuberta, gerai žinomas menininkas, meno istorikas, kuratorius ir pedagogas, kurio kūryba jau seniai metė iššūkį plačiai paplitusioms fotografijos ir istorijos idėjoms, pristato tris per ilgą karjerą įgyvendintus projektus.

„Menininkas ir fotografija“ atskleidžia fotografijos vaidmenį modernistiniame mene, remiantis žymiausių XX a. Ispanijos tapytojų Picasso, Miró ir Dalí fotografiniais eskizais. „Trepat: avangardinės fotografijos atvejo studija“ tyrinėja 4-ajame dešimtmetyje įgyvendintą vieno fabriko dokumentacijos projektą. „X.B.“ prikelia primirštą Ximo Berenguerio (1947–1978), anksti mirusio, mažai žinomo gatvės fotografo, kūrybą. Parodos kuratorės: Alison Nordström, Cale Garrido.

Autoportretas persirengimo kambaryje, 1975 m., iš serijos „A chupar del bote“, Ximo Berenguer, iš parodos „Joan Fontcuberta: Istorijos krizė“

Diskusija „Kas yra fasilitavimas darbe su bendruomenėmis?“, 18:00
Fluxus Labas ir Kaunas 2022 feisbuko paskyros

„Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ 4 metus iš eilės rengė asmenis, dirbančius su įvairiomis bendruomenėmis, juos įvardindama bendruomenių faislitatoriais. Dažnai atvykus į konkrečią bendruomenę ir prisistačius, šis žodis jiems būdavo nesuprantamas ir nieko nesakantis. Diskusijoje apibrėšime šią sąvoką įvairias praktiniais pavydžiais, kurie atskleis fasilitavimo iššūkius ir didžiausias dovanas.

TREČIADIENIS, 05 26

Paroda „Akumuliacija“
VDA KF piešimo auditorija, Muitinės g. 2

Konceptualaus piešimo paskaitos metu naudodami raktažodį „suvenyras“ VDA Kauno fakulteto Taikomosios grafikos III kurso studentai plėtojo įvairius kūrybinius procesus ir naudojo skirtingas prieigas prie atminties fragmentiškumo, sąmonės veiksenos ypatumų, nostalgijos, sentimentų temų. Eksperimentuodami su sąsajomis tarp formos ir turinio, gilindamiesi į skirtingas idėjos vystymo praktikas autoriai didžiąja dalimi atsiplėšė nuo įprastų piešinio formų bei priartėjo prie meniniam tyrimui būdingų praktikų.

Paroda vyks gegužės 26 d. – birželio 6 d., VDA Kauno fakulteto darbo dienomis ir valandomis. Lankytojai įleidžiami iš anksto susitarus el. paštu kaunofakultetas@vda.lt.

Tarptautinis seminaras „Miestai prie upių“, 18:30
„Zoom“

Seminaras skirtas miestų vystymosi ir upių sąveikos problemai. Pranešėjai: Nomeda ir Gediminas Urbonai, menininkai, edukatoriai, tyrėjai; Elena Madison, urbanistė; Jeanne van Heeswijk, menininkė; Julie Demuer, bendruomenės menininkė, gidė, Faro konvencijos tinklo narė; Martynas Marozas, urbanistas; Žaneta Stasiškienė, prof. dr., Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto direktorė, KTU Tvarių ir išmanių miestų tyrimų grupės vadovė; Darius Dulskis, Kauno strateginio plėtros plano 2022–2030 metams rengėjas.

Seminaras yra projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ dalis. Renginį organizuoja Žemųjų Šančių bendruomenė, bendradarbiaujant su seimo nare, finansų ministre Gintare Skaiste.

Registracija.

Idos (Daivos) Povilaitės knygos „Homo Office“ pristatymas, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

„Homo Office“ – ironijos kupinas pasakojimas apie darbo aplinką ir žmoguje tūnančius gaivalus. Personažai ir situacijos sukurti iš autentiškų asmenybių ir žinomų organizacijų. Bėgimas į darbą ir atgal, technologijų diktatas, depresija, priklausomybė nuo kvaišalų ar maisto – riba, už kurios gali laukti tiek pražūtis, tiek išsigelbėjimas. Tai pasakojimas apie klaidas, be teisingų atsakymų.

Ida (Daiva) Povilaitė – eseistė, novelistė ir publicistė, kultūrinių kelionių gidė, penkiolika metų dirbusi vadove tarptautiniame versle. Tai pirmas jos romanas.

Į renginį kviečiame registruotis čia: https://bit.ly/3tKG4TN

Slemas #40, 19:00
Kauno kultūros centro terasa, Vytauto pr. 79

Jubiliejaus proga slemas išeina iš izoliacijos ir lipa ant gyvos scenos. Susidėjęs minčių cheminį jis atrieda į vasaros sezoną su blizgančiu nauju įvaizdžiu, lydėsiančiu iki metų galo.

Slemas #40 pradeda naują „Trenksmo“ programos sezoną, kuriame numatomos kūrybinės dirbtuvės, tarptautinė stovykla ir leidinys, kuriam jau renkami literatūriniai triukai, įtrauksiantys visus į žodžių akrobatikos liūną.

Slemas #40 vedėja – Akvilė Matulionytė.

Slemo dizaino autorė – Inga Navickaitė-Drąsutė.

„Lauko kino“ atidarymas: „Meinstrymas“, 21:00
Lietuvos švietimo muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 62

Miesto centre įsikūręs, netrukus 100 metų jubiliejų švęsiantis Lietuvos švietimo istorijos muziejus lankytojams atveria vasaros lauko erdvę. Prieš seansą gros Jonas Chockevičius („Thundertale“).

Apie filmą: Franki (Maya Hawke iš „Stranger Things“), kaip ir pusė Los Andželo gyventojų, svajoja apie šlovę, nors dienas stumia dirbdama bare. Jai netyčia nufilmavus keistuolį Linką (Andrew Garfield), gatvėje trolinantį influencerius, tampa aišku: vaizdo įrašas susprogdins internetą. Kartu su beviltiškai įsimylėjusiu draugu (Nat Wolfe) ir prodiuseriu be skrupulų (Jason Schwartzman) Franki iš Linko padaro interneto žvaigždę, kurią seka milijonai. Kuo labiau auga Linko populiarumas, tuo labiau jis primena savo paties parodijuojamus interneto herojus (režisierės Gia Coppola filme pasirodo tikri youtuberiai kaip Juanpa Zurita, Jake Paul ir Patrick Starrr). O gal jis visada toks ir buvo?

Kadras iš filmo

KETVIRTADIENIS, 05 27

Skaitymai „Kauno tautų pasakos. Armėnai“, 10:00
Šalia Kauno apskrities viešosios bibliotekos, Radastų g. 2

Leidykla „Debesų ganyklos“ kartu su „Kaunas 2022“ kviečia į armėnų pasakų skaitymus. Pasakas originalo kalba ir lietuvių kalba skaitys Ema Silvija Bojadžian – Kauno armėnų dainų ir šokių ansamblio „Hayrenik“ vadovė, muzikos pedagogė.

Projektas „Kauno tautų pasakos“ – tai inovatyvus, daugiakalbis renginių ciklas, kurio pagrindinis tikslas – įtvirtinti Kauno ir Kauno r., kaip atviro visoms tautoms ir kultūroms regiono, įvaizdį pasitelkiant jautriausią visuomenės grupę – 7–12 metų vaikus. Projektui „Kauno tautų pasakos“ bus parinkta dvylika pasakų, kurios primins ir priartins vaikus prie daugiakultūrio Kauno. Atrinksime po vieną pasaką iš kiekvienos tautos: armėnų, baltarusių, lenkų, rusų, totorių, ukrainiečių, vokiečių, žydų ir kitų tautų.

2022 metais planuojama išleisti knygą „Kauno tautų pasakos“.

Ekskursija parodoje „Tarp dangaus ir jūros II. Kuršių nerija sovietmečio Lietuvos dailininkų kūriniuose“, 17:00
Kauno paveikslų galerija,
K. Donelaičio g. 16

Ar pasiilgote vasaros kelionių? Marių, jūros, įspūdingų smėlio kopų? Jei taip, kviečiame į netikėtą kelionę po užmarį parodoje „Tarp dangaus ir jūros II. Kuršių nerija sovietmečio Lietuvos dailininkų kūriniuose“. Ekspozicijoje pristatoma nuostabi nerijos gamta, jos savita architektūra, laivai, taip pat joje gyvenę, dirbę bei poilsiavę žmonės. Pasitelkus dailininkų bei amžininkų prisiminimus, tyrinėtojų įžvalgas, kūriniai tampa šio krašto istorijos liudininkais. Jie pasakoja mums, kaip iš nuniokotų pokarinių kaimelių, žvejų kolūkių gyvenviečių Neringa išaugo į pripažintą ir geidžiamą kurortą. 

Kelionėje po sovietmečio Kuršių neriją jus lydės parodos kuratorė Irmantė Šarakauskienė. 

Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 843 88

Eugenija Jurkūnienė. Nida. 1964

Virtuali filmo „Čiurlionis įkvepia“ premjera, 18:00
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, M. K. Čiurlionio galerijos ir M. K. Čiurlionio kelio feisbuko paskyros

M. K. Čiurlionis, jo mintys ir kūryba XXI a. žmogaus – šokėjo, kompozitoriaus ir aktoriaus – akimis. M.K. Čiurlionio laiškai, dailės kūryba, tikri gamtos, miesto ir M. Urbaičio „Ramybės“ garsai pakilios, liūdnos ir romantiškos nuotaikos trumpametražiame filme išryškina menininko gyvenimo paradoksą. Gamtos žmogui, išskirtinai joje besisėmusiam inspiracijų kūrybai, didelę gyvenimo dalį teko praleisti slegiančiuose didmiesčiuose…

Ši filmo premjera – tai nacionalinio kultūros kelio „M. K. Čiurlionio kelias“ specialiojo projekto – kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ programos dalis.

Režisierius – Marius Paplauskas

Aktorius – Džiugas Kunsmanas

Šokis – Mantas Stabačinskas

Muzika – Arūnas Periokas

Pokalbis „Kauno tarpukario lūšnynai: Žaliakalnio Brazilka“, 19:00
Kauno apskrities viešosios bibliotekos feisbuko paskyra

Pirmosios respublikos metai, sparčiai kylanti tarpukario modernizmo architektūra, iš aukotojų lėšų statoma Prisikėlimo bažnyčia, dūmus leidžiantys fabrikai, Nemuno salos žiemos uostas su pūškuojančiais laivais ir Neries šlaitus nugulę lūšnynai – Kauno Brazilka.

Kviečiame pokalbiui su istorike Austra Meidute-Drigotiene, kurios šeima šiame išskirtiniame kvartale skaičiuoja ne vienos kartos metus. Gal todėl Brazilka ir tapo jaunos istorikės baigiamojo darbo tema.