Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 21–23 dienoms

20 gegužės, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 05 21

Tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamo renginio programa primins, kad gyvename mieste, pilname literatūros: šią iniciatyvą remia „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, o prie jos įgyvendinimo jungiasi daug partnerių – bibliotekų, muziejų, kultūrinių ir literatūrinių miesto bendruomenių. „Kaunas pilnas kultūros“ į avantiūrą paniro visa galva ir dedikavo jai gegužės numerį.

Kaip teigia organizatoriai, festivalyje siekiama reprezentuoti literatūros žanrų įvairovę ir atliepti skirtingus skaitytojų pomėgius. „Mūsų prioritetai – apgalvota renginių programa, lėti skaitymai, nuoširdūs susitikimai, kuriuose visada atsiras vietos autorių ir publikos dialogui. Festivalio komanda tiki, kad intriguojančios istorijos, protingi ir šmaikštūs pašnekesiai niekada neišeina mados“, – teigia meninės programos kuratorius, rašytojas ir vertėjas Laurynas Katkus.

„Kaunas IN“ nuotr.

Premjera: „Ne sau žmonės“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Ilgai lauktą premjerą pagal Vydūno kūrybą pristato režisierius Jonas Vaitkus. Įdomu, kad Vydūno drama „Ne sau žmonės“ Kauno dramos teatre turėjo būti suvaidinta 1920-aisiais. Ji gimsta po 100 metų ir skleidžia kritišką santykį su šiandiena, kuomet dabarties žmogaus būklės diagnozė nustatoma žvelgiant per Vydūno kūrybos prizmę.

Spektaklį galite pamatyti ir šeštadienį bei sekmadienį.

Svetlanos Baturos nuotr.

„Auros“ šokėjų kūrybos vakaras, 19:00
BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62

Išskirtinio vakaro idėja gimė pirmojo karantino metu, kai „Auros“ šokėjai, užsidarę savo namuose ir neturėdami galimybės pasirodyti žiūrovams, aktyviai kūrė šokio miniatiūras ir kūno kalba išreiškė savo jausmus, mintis ir išgyvenimus.

ŠEŠTADIENIS, 05 22

Kauno gimtadienis, visą dieną
Įvairios vietos

Turbūt ne vienas, skaitantis šias eilutes, jau spėjo paminėti du pandeminius gimtadienius. Kaunas – ne išimtis. Praėjusiais metais džiaugėmės „Kaunas 2022“ ir miesto kultūros įstaigų sumanytais akcentais, jaukiais, bet įsimintinais nutikimais ir patyrimais. 613-ąjį mylimiausio mūsų miesto gimtadienį ir vėl pasitiksime ne triukšmingoje minioje, bet tikrai turiningai. Ištempkite ausis, pakelkite akis į dangų, pasipuoškite ir nusiteikite vienam kitam tūkstančiui žingsnių. Nuo pučiamųjų orkestrų parkuose ir aikštėse iki sienos dydžio sveikinimų atvirukų miesto centre. Akimis lydint oro balioną ar tiesiog nugalint save „Kauniečio viktorinoje“.

Bendruomeninis renginys „Švęskime upę“, 10:00
Susitikimo vietą pasirinkite patys

Renginys buria vietos bendruomenes ir miestiečius, ir kviečia švęsti miesto upes, kartu kurti ir įgyvendinti naujus kūrybinės ir kultūrinės bendruomenės upių maršrutus. Renginį kuria patys gyventojai, ieškodami naujo bendruomenių, įsikūrusių šalia upių, identiteto. Renginio dieną miesto upėse tarp dalyvių vyks tikri kultūriniai mainai – muzika, dainomis, istorijomis, žaidimais, pasakojimais, pasirodymais, piešiniais, be abejo, laukia ir staigmenos. 

Komandos „Kiškiai“ nuotr. (2020 m.)

Putvinskio gatvės diena, 12:00
V. Putvinskio g.

Gegužės 22-oji – išskirtinis šeštadienis, kai kartą per metus šurmuliuoja visa V. Putvinskio gatvė. Nepaisant įvairių aplinkybių, lietaus ar pandemijos, iš Kauno menininkų namų kilusi tradicija švęsti kaimynystę (ar ji būtų artima, ar net ribotųsi su Vilniumi) nė karto nebuvo nutrūkusi. Tad šįmet įvyks jau penktoji Putvinskio gatvės diena, kurios tema – „Fantazariumas“. 

Spektaklis „Akmenys jo kišenėse“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šiuolaikinės airių dramaturgės Marie Jones (g. 1951 m.) pjesė „Akmenys jo kišenėse“ vienuolika metų gulėjo režisieriaus Gyčio Padegimo darbo stalčiuje, kol sulaukė palankios valandos. Režisierius teigia, kad sekdamas dabartines pastatymų tendencijas, pastebėjo, jog dauguma spektaklių pasakoja istorijas apie visuomenės paraštes, skirtingų socialinių grupių bei kultūrų paribius, visuomenės marginalus bei poapokaliptinius šiukšlynus. Todėl šiame kontekste pjesė „Akmenys jo kišenėse“ yra retas veikalas, pasakojantis apie bendruomenės branduolį ir pamatines jos vertybes – solidarumą bei atjautą.

Teatro archyvo nuotr.

SEKMADIENIS, 05 23

Muzikinė istorija „Tegyvuoja karalius“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Tegyvuoja karalius! Daug kartų pasakose girdėtas šūkis… Bet šiandien mes pasakosime ne apie tą karalių… O apie jo Didenybę muzikos Marša‘lą, kuris galiausiai tapo Karaliumi! Ar kada nors pagalvojame, kaip dažnai gyvenime mus lydi muzika? Vestuvėse, miesto šventėse, įvairiose iškilmėse, kariuomenės žygiavimuose, netgi – laidotuvėse. Muzikinė istorija „Tegyvuoja karalius“ atraktyviai ir spalvingai pasakos įdomiausią istoriją apie įnoringą karalių bei jo kelionę po muzikos šalį. Netikite, kad tai gali būti smagiausias muzikinis nuotykis? Ateikite – sužinosite, išgirsite ir patys patirsite!“, – kviečia Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (dirigentas Giedrius Vaznys). Režisierius ir Karalius – Tomas Erbrėderis.

Filmas „Meinstrymas“ (Mainstream), 19:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Franki (Maya Hawke iš „Stranger Things“), kaip ir pusė Los Andželo gyventojų, svajoja apie šlovę, nors dienas stumia dirbdama bare. Jai netyčia nufilmavus keistuolį Linką (Andrew Garfield), gatvėje trolinantį influencerius, tampa aišku: vaizdo įrašas susprogdins internetą. Kartu su beviltiškai įsimylėjusiu draugu (Nat Wolfe) ir prodiuseriu be skrupulų (Jason Schwartzman) Franki iš Linko padaro interneto žvaigždę, kurią seka milijonai. Kuo labiau auga Linko populiarumas, tuo labiau jis primena savo paties parodijuojamus interneto herojus (režisierės Gia Coppola filme pasirodo tikri youtuberiai kaip Juanpa Zurita, Jake Paul ir Patrick Starrr). O gal jis visada toks ir buvo?