ANTRADIENIS, 05 02
Koncertas „Vietos po saule pakanka visiems“, 16:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namai, K. Petrausko g. 31
Muzikuos VDU Muzikos akademijos prof. Audronės Eitmanavičiūtės studentai, tarptautinių konkursų laureatai mecosopranas Emilija Bagdonaitė, baritonas Tovmas Tovmasyan (Armenia), pianistas Vardan Gyodakyan (Armenia) bei doc. B. Andriuškevičienės kl. studentė pianistė Mariia Kurhuzova (Ukraina).
Koncerte skambės F. Liszt, J. Brahms, F. Barbieri, G. Rossini, L. Różycki, G. Kuprevičiaus, M. K. Oginskio, G. Tchtychyan, E. Abramyan, R. Quilter, B. Britten vokalinė muzika.
Renginys nemokamas.
Renginys „Lietuvos taip amžiaus žilo…“, 17:00
J. Grušo namai-muziejus, Kalniečių g. 93
VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ kviečia nusikelti į Lietuvos praeitį atskleistą Jano Čečioto „Giesmelių apie senovės lietuvius iki 1434 metų“ skaitymais ir išraiškinga animacija. Janas Čečiotas – poetas, tautosakos rinkėjas, Filomatų draugijos narys. Giesmelėse aprašytą praeities gaudesį prikelti sumota Simono Daukanto 230-ųjų gimimo metinių proga.
Filmas „Neapykanta“ (La Haine), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Kanų kino festivalyje „Neapykanta“ laimėjo apdovanojimą už geriausią režisūrą, o grubus ir išradingas Mathieu Kassovitz stilius Prancūzijoje įkvėpė ištisą urbanistinių filmų bangą. Po beveik trisdešimties metų filmas neprarado savo aktualumo ir grįžta restauruotas 4K raiška.
Paryžiaus rajono daugiabučių kiemuose be tikslo slampinėja Uberas, Saidas ir Vincas. Praėjusią naktį vyko riaušės protestuojant prieš elgesį su Abdeliu Ikaha, kone mirtinai sumušto policijos areštinėje. Netrukus trijulė patirs svarbiausią dieną savo gyvenime – pranešama, kad pareigūnas pametė blizgantį, pusiau automatinį pistoletą „Beretta“.
TREČIADIENIS, 05 03
Ekskursija Aleksandro Kostkaus-Kostkevičiaus parodoje „Iš debesų“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16
Karo lakūno, politinio kalinio, dailininko primityvisto Aleksandro Kostkaus-Kostkevičiaus tapybos darbuose – grėsmingi užkaltais langais vagonai, spygliuotų vielų ir sargybinių su šunimis saugomi mirtininkų lageriai, šachtų gelmės – klaiki kančiai ir mirčiai pasmerktųjų golgota. Ir viskas paties matyta, patirta, išgyventa. Jo darbai liudija vieną skaudžiausių ir giliausią antspaudą Lietuvos istorijoje ir žmonių gyvenime palikusių reiškinių – sovietinius lagerius ir tremtį. Vertingos autentiškos medžiagos fragmentai, artimųjų prisiminimai parodoje tampa autoriaus kūrybos kontekstu, įgalinančiu parodos lankytoją visais pojūčiais pasinerti į tremties ir politinių kalinimų patirtis.
Ekskursiją ves parodos kuratorė Vilma Kilinskienė.
Filmas „Homo Vilutis“ ir susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Naujasis Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Homo Vilutis“ – tai grafiko, mąstytojo ir rašytojo Mikalojaus Povilo Vilučio portretas apie asketiškai gyvenantį autoironišką, aštraus proto žmogų, žaismingai tyrinėjantį savos psichikos ir kūrybiškumo paribius. Šmaikštus ir charizmatiškas menininkas nebijo kalbėti apie mirtį, tačiau jos visai nelaukia, nes dar turi nebaigtų darbų ir daugybę laukiančių povandeninių medžioklių. Tai filmas apie kiekviename mūsų glūdintį genialų paprastumą, tobulumo ir amžinybės ilgesį, iki kurių nėra taip lengva prasibrauti.
Japonijos dienos Kaune WA. Atidarymo renginys, 18:30
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 29
Užgimęs kaip „Kaunas 2022“ programos dalis šiemet festivalis ir vėl kviečia patirti tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros sintezę – vos keturias dienas! Daugiau nei 30 japonų menininkų bei atlikėjų per skaitmeninį meną, šiuolaikinį šokį, muziką, fotografiją, kaligrafiją ir kitas meno formas atskleis Tekančios Saulės šalies kultūros dvasią. Visa programa – čia.
Atidarymo renginyje, kuris atviras ir nemokamas visiems – Nakatsugavos miesto ji-kabuki teatro pasirodymas (Gifu prefektūra, Japonija) ir šokėjos Ayano Honda pasirodymai, koncertas su japonų atlikėja Utako Toyama, Yonago miesto jaunimo choru „Little Phoenix” ir A. Kačanausko muzikos mokyklos choru „Perpetuum Mobile”.
Trumpametražių filmų peržiūra „queer atmintys“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g 56-1
„Kitokios patirtys, netelpančios į ?????̨ istorinį naratyvą, dažnai būna nustumiamos į paraštes, užtildomos ar visiškai ištrinamos. Todėl jas išsaugoti, jomis dalintis ir užtikrinti, kad niekas neaugtų galvodama „aš toks vienintelis”, tenka pačiai bendruomenei. Susitikime KMN salėje: kartu pažiūrėsime du trumpametražius filmus, tyrinėjančius queer atmintį, o po jų kviesime įamžinti savo asmeninę istoriją*. Užrašytos (anoniminės) dalyvių istorijos bus perduotos Lietuvos queer archyvui“, – rašoma kvietime.
KETVIRTADIENIS, 05 04
Šv. Florijono, ugniagesių globėjo, diena, 11:30
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64
Išgirsite Kovos varpų kariliono koncertą, pamatysite ugniagesių priesaikos bei apdovanojimų teikimo ceremoniją, susipažinsite su ugniagesio profesija ir paragausite ugniagesių košės. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai konsultuos gaisrinės saugos klausimais, o civilinės saugos skyriaus pareigūnai primins, kaip elgtis iškilus ekstremaliai situacijai.
Renginio metu galėsite pasigėrėti Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkiniuose saugomų ugniagesių istorijos reliktų paroda
Parodos „Lietuvos totoriai Kaune“ atidarymas, 14:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17
13 val. vyks paminklinės lentos prie musulmonų kapinių (Mindaugo pr. 35) pašventinimo ceremonija.
14 val. – Kauno apskrities totorių bendruomenės parodps „Lietuvos totoriai Kaune“ atidarymas Kauno pilyje. Pranešimus skaitys dr. Simonas Jazavita, Jonas Ridzvanavičius, Kauno apskrities totorių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Zenonas Šafranavičius, Jonas Jonušas.
Vinco Mykolaičio-Putino 130-ųjų gimimo metinių minėjimas, 17:30
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13
Lietuvių literatūros klasikas gimė per Tris Karalius 1893 m. sausio 6 dieną. Poetas, rašytojas, literatūros profesorius Vincas Mykolaitis-Putinas iki šiol laikomas svarbiausiu lietuvių simbolistinės, filosofinės poezijos atstovu, vienu iškiliausių XX a. kultūros veikėjų.
Renginyje dalyvaus literatūrologas Eugenijus Žmuida, aktorė Redita Dominaitytė, muziejininkė Regina Mažukėlienė. Muzikinę atmosferą kurs pianistė Beata Vingraitė ir klarnetininkas Valdas Andriuškevičius.
Poezijos knygos „Lelijų ašaros“ pristatymas, 18:00
Knygynas „Kolibris“, K. Donelaičio g. 41
„Esu aukštaitė, panevėžietė, nes Panevėžyje gyvenau ir dirbau ilgiausiai – 27 metus. O mano gimtinė yra Šilai. Čia mažytė po didelį kiemą ir sodą bėgiojau, klausiausi pavasariais varnėnų ir kiti paukštelių giesmių, šulinio svirties melodijų, „po tiesumais“ papieviais skubėdavau į mokyklą, miestelio biblioteką, geguže – į majavas“, – taip prisistatymą pradeda poetė Julė Kilčiauskienė. Norite tęsinio? Užsukite į „Kolibrį“.
Japonijos dienos Kaune WA. Tatsuru Arai ir šokio teatro „Aura“ spektaklis „Sodas 4.12°“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54
Audiovizualinių menų kūrėjas Tatsuru Arai iš Japonijos su „Aura“ pristato skaitmeninio meno ir šokio spektaklį. NASA kosmoso platybėse aptiko naują, gėlės žiedo formos ūkų darinį – planetą. Tai buvo inspiracija japonų audiovizualinių menų kūrėjui Tatsuru Arai sukurti video instaliaciją „Thermo“, perteikiančią visatos ir mūsų ekosistemos istorijoje dažnai randamas gėlių formas. Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklyje „Sodas 4.12°“ gėlių ornamentikoje skleidžiasi visos žmonijos išgyvenimai ir patirtys.
Filmas „Filip“, 20:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Frankfurtas, 1943-ieji. Pagrindinis veikėjas Filipas – tipiškas kosmopolitas ir gilesnių jausmų vengiantis suvedžiotojas. Lenkijoje žuvo visa jo šeima. Pačioje nacistinės Vokietijos širdyje Filipas žaidžia su mirtimi: slepia esąs žydas, dirba padavėju prabangaus viešbučio restorane ir mėgaujasi nerūpestingo gyvenimo malonumais, apsuptas prabangos, gražių moterų ir draugų iš visos Europos. Tačiau karui pradėjus retinti artimiausių draugų gretas, meistriškai sukonstruotas Filipo pasaulis subyra it kortų namelis.
Rež. Michał Kwieciński
„Open Jam“ grupių turnyro pusfinalis, 20:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40
Nuo pat vasario sceną matavosi daugybė kylančių vietos grupių, o dabar artėja metas sužinoti pačią pačiausią, kuri laimės įrašų sesiją. Bet pirmiau – pusfinalis, jau paskutinis, kuriame susitiks „Garazh“, „Sepia“ ir „Still Runners“.