Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 17–20 dienoms

17 gegužės, 2021, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 05 17

Emilijos Šileikaitės tapybos paroda „Buveinė“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Gegužės 3–31 d. bibliotekoje veikia Kauno kolegijos dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studentės Emilijos Šileikaitės tapybos paroda „Buveinė“.

Autorė savo tapybos darbuose stengiasi atskleisti žmogaus vidines emocijas per siurrealizmo prizmę, jos darbuose vaizduojami gyvūnai dažniausiai perteikia žmonių asmenybes bei jų išraišką į esamas situacijas. E. Šileikaitė savo kūriniuose taip pat bando atskleisti mažas detales bei įvairią simboliką, kad kiekvieną kartą pažvelgęs žmogus atrastų vis kažką naujo.

Parodą aplankyti kviečiame bibliotekos darbo metu: I–V – 11–19, VI – 9–15. 

E. Šileikaitės tapyba

Paroda „ FLINTO žurnalui 25 metai“
Galerija „Balta“, M. Valančiaus g. 21

„Kviečiame tuos, kurie užvertė „Flintą“ prieš kelerius ar keliolika metų. Laukiame dabartinių savo skaitytojų – šauniųjų ir padykusių“, – rašoma redakcijos kvietime. Galerijoje iki pat birželio 14 d. nenutrūkstamai vyksta žurnalo gimtadienio vakarėlis. Vyresni prisimins, jaunesni sužinos, kokį kelią gyvenimo jūromis jau nukeliavo pašėlusio kapitono Flinto žurnalas su savo šauniąja komanda.

ANTRADIENIS, 05 18

Ekskursija po parodą  „Septynios rūmų istorijos. Preliudija“ su kuratore Marija, 14:00 / 15:00 / 16:0
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, Istorinė Prezidentūra kviečia į pirmąją pažintį su nauja paroda „Septynios rūmų istorijos. Preliudija“. Tai jau penkioliktoji Istorinės Prezidentūros sodelyje eksponuojama archyvinių fotografijų paroda, kuri šį kartą leis žvilgtelėti į miestą iš Senamiesčio ir Naujamiesčio sankirtoje stovinčių rūmų laiko perspektyvos. Parodos kuratorė Marija Navickaitė supažindins su kone du šimtmečius apimančia rūmų ir juos supančios aplinkos istorija. Kartu keliausite po gubernatoriaus rūmus, Oberosto viršininko rezidenciją, Prezidento rūmus, Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo namus, nacionalsocialistų partijos būstinę, Pionierių ir Mokytojų namus.

Parodos kuratorės lydimos ekskursijos vyks 14, 15 ir 16 val. Būtina išankstinė registracija telefonu 8 37 201778 arba el. paštu info@istorineprezidentura.lt.

„Kauno literatūros savaitė“. „Mano kaimynas – rašytojas“, 18:00
Online

„Kauno literatūros savaitės“ metu Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia susipažinti su kauniečiais rašytojais, kurie gyvena čia pat – jūsų kaimynystėje. Bibliotekos feisbuko puslapyje vyks virtualus susitikimas su vaikų rašytoju Virgiu Šidlausku.

Bibliotekos Parko padalinio kaimynystėje gyvenantis rašytojas kviečia pokalbiui apie knygas piešiant jų personažus, skaitant ištraukas, diskutuojant apie herojų poelgius.

TREČIADIENIS, 05 19

Viešnagė pas Zikarus: „Namo detalės pasakoja“
J. Zikaro namai-muziejus, J. Zikaro g. 3

J. Zikaro namai-muziejus dovanoja lankytojams unikalią galimybę apsilankyti Zikarų namuose, kol dar neatkeliavo daiktai ir baldai. Pamatyti jį tokį, koks pasitiko šeimą 1932 m., – namo suplanavimą, autentiškas detales, netikėtus atradimus, kurie atsiskleidė 2020–2021 m. namo restauracijos metu. Tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18 d. – namas atveria duris ir kviečia iki gegužės 29 d. patyrinėti tarpukario architektūrą ir interjero ypatumus.

Primename, kad žmonių skaičius vis dar ribojamas, todėl prašome iš anksto skambinti ir registruotis telefonu 865213621.

Darbo laikas: II–VI 11–17 val.; IV 11 – 19 val.

Nuo birželio mėnesio muziejus vėl laikinai užvers savo duris, įrengs naują ekspoziciją, kuri netrukus pakvies lankytojus jau išsamiau susipažinti su skulptoriaus gyvenimu ir kūryba. 

Muziejaus nuotr.

KETVIRTADIENIS, 05 20

Fotomenininko Andriaus Repšio parodos pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje nuo balandžio 27 d. galite aplankyti parodą „Projektas 1808. Karantinas“, kurios autorius Andrius Repšys keliaudamas po įvairius Lietuvos miestus įamžino savo fotografijose ištuštėjusias centrines aikštes.

Naujausioje savo darbų serijoje menininkas Andrius Repšys nagrinėja šiuo metu turbūt aktualiausią temą – koronaviruso įtaką žmonėms ir jų kasdienybei. Kaip ir ankstesnėse darbų serijose, fotografas jungia geografines erdves ir jų specifiškumą su žiūrovui gana gerai įskaitomomis simbolinėmis prasmėmis, atsiskleidžiančiomis per kiekvienos geografinės vietos detales.

Daugiau apie parodą: bit.ly/3aGxwXb 

Kauno iliustracijos bienalė „Jump“
VDA KF galerija, Muitinės g. 2

Viena sekundė ore, buvimas intuicinėje erdvėje tarp žemės ir dangaus. Ar tikrai tai ne skrydis ir ne levitacija? Tai beribė platforma, nepriklausoma tvirtovė, greičiausias keliavimas laiku, energijos sistemos kaita. Reikia tik šuolio ir tu kitoje visatoje. Atsiplėšimas nuo savęs? Judėjimas 45 laipsnių kampu? Šokis ratu? O gal tai iš tiesų reiškia kažką kitą? Kauno iliustracijos bienalė „Jump“ kviečia šokti į iliustracijų šventę.

Gegužės 20 d. junkitės į virtualų parodos atidarymą, lankykite bienalės parodą VDA KF galerijoje.

„Kauno literatūros savaitė“. „Pasimatymai“, 19:00
Kauno kultūros centro terasa, Vytauto pr. 79

„Kauno literatūros savaitė” kviečia į festivalio atidarymo vakarą – susitikimą su prozininku, poetu ir literatūrologu Rimantu Kmita, plačiai nuskambėjusio romano „Pietinia kronikas“, knygą į rankas paimti privertusio net ir tuos, kurie paprastai to nedaro, autoriumi.

Naujausias Rimanto Kmitos „Remyga“, apdovanotas Rašytojų sąjungos premija, gvildena kiekvieno lietuvio gyvenimą pakeitusį, bet mūsų autorių retai nagrinėjamą Nepriklausomybės lūžį, anų laikų siužetus praturtindamas miestiškų mitų motyvais.

Renginio moderatorius – „Kaunas 2022“ Mito programos kuratorius, žurnalistas Rytis Zemkauskas.

Išankstinė registracija į renginį http://bit.ly/rimantas-kmita-registracija.