PIRMADIENIS, 05 10
Filmas „Klajoklių žemė (Nomadland), 11:15 / 17:15 / 20:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Po ekonominio mažo Nevados miestelio žlugimo, Fern (akt. Frances McDormand) susipakuoja savo mantą į furgoną ir leidžiasi į kelią, tyrinėdama gyvenimą už įprastos visuomenės ribų, kaip šiuolaikinis klajoklis. Trečiajame režisierės Chloé Zhao vaidybiniame filme vaidina tikri klajokliai – Linda, Svankė, Bobas – kaip Fern mentoriai ir bendražygiai, nukeliantys ten, kur niekada nebuvote, supažindina su nuostabiais žmonėmis, apie kuriuos mažai ar nieko nežinojote, ir palieka jus kupinus jausmų, kurių galbūt nejutote, bet džiaugiatės šia kelione ir joje pasikeitėte.
Šiemet filmas laimėjo geriausio filmo, režisieriaus ir aktorės „Oskarus“.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į virtualų susitikimą su švedų tinklaraštininke, knygos „LAGOM: švedų harmoningo ir laimingo gyvenimo menas“ autore Niki Brantmark.
Juk būtų nuostabu, jei skubriame ir chaotiškame šiandienos pasaulyje pavyktų sulėtinti tempą ir džiaugtis gyvenimu, kuriame mažiau streso ir įtampos, daugiau laiko mėgstamiems dalykams bei užsiėmimams? Lagom – „nei per daug, nei per mažai“, „pats tas“ – švedų filosofija, reiškianti pusiausvyrą, kuri tinka būtent jums. Gyvendama Švedijoje, šalyje, kuri pagal „Pasaulio laimės indekso“ vertinimus tvirtai laikosi pirmajame dešimtuke, Niki Brantmark pateikia smagių patarimų ir įvardija didelių pastangų nereikalaujančius veiksmus, kurie į kasdienį gyvenimą įneša subtilių pokyčių, moko rasti laiko tam, kas svarbiausia, ir tapti laimingesniems.
Renginys skirtas Skandinavijos dienoms. Visa jų programa skelbiama čia.
ANTRADIENIS, 05 11
Filmas „Tėvas (The Father), 16:25 / 18:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Šio filmo (rež. Florian Zeller) siužetą galima perpasakoti vienu sakiniu: dukters prižiūrimas garbingo amžiaus sulaukęs vyras (aktorius Anthony‘is Hopkins‘as, už vaidmenį pelnęs „Oskarą“) iš paskutiniųjų priešinasi negailestingai, viską naikinančiai senatvei. Tačiau tuo pat metu tai – vienas iš tų filmų, apie kuriuos galima kalbėti ištisas valandas.
Paskaita „Pažink, paskui veik!“, 18:00
facebook.com/kaunas2022
facebook.com/FluxusLabas
Paliesime konkrečius Šančių, Dainavos ir Raudondvario pavyzdžius, klausime pašnekovų kaip vyksta pirmasis susidūrimas su bendruomene ir jos aplinka, koks tyrimas ir kokias būdais yra atliekamas, kaip vėliau ši informacija pasitarnauja vystant kūrybines veiklas. Paliesime ir etikos klausimą tokį kaip – jeigu tyrimas apima asmenines žmonių istorijas ar bendruomenei brangias teritorijas, ar jos netampa nusavinamos?
Organizatorius – „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“. Partneriai – „Kūrybinės jungtys“.
TREČIADIENIS, 05 12
„Skandinavijos dienos“. Virtualus forumas „Tvarūs miestai. Šiaurės šalių patirtis“, 13:00
Online
Forumas skirtas pasidalinti patirtimis apie Skandinavijos miestų vykdomus projektus, pasiektus rezultatus ir iššūkius, su kuriais jie susiduria tvarumo srityje. Forumas organizuojamas kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, KTU. Pranešimų moderatorius – KTU socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas, docentas Ainius Lašas.
Pranešėjai: Vekšio (Švedija) miesto meras Bo Frank, Linčiopingo (Švedija) vyr. aplinkosaugos pareigūnas Nicklas Also, Rovaniemi miesto (Suomija) atstovė Anne Luiro, Švedijos organizacijos „Global Challenge“ atstovė Tove Julin.
Tvarumas – vienas svarbiausių šiuolaikinio miesto rodiklių, kuris apima įvairias sritis: ekologiją ir švarą, infrastruktūros plėtrą ir patogumą gyventi, darnų judumą ir sveiką gyvenseną, o taip pat ir socialinių santykių pamatinių vertybių puoselėjimą – atskirties mažinimą bei lygybės skatinimą.
Programą rasite čia.
Forumo transliacijos nuoroda čia.
Renginys vyks anglų kalba. Renginio vertimo į lietuvių kalbą transliaciją galėsite stebėti čia.
Paskaita „Gamta Šančiuose“, 18:00
Online
Šančiuose gyvenantis biologas Darius Batulevičius apžvelgs rajono žaliąsias teritorijas, papasakos apie čia sutinkamus paukščius, šikšnosparnius ir augmeniją. Šančiškis Romas Ferenca, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus entomologinio rinkinio kuratorius, papasakos apie retąsias vabzdžių rūšis ir tyrimus.
Renginys yra projekto „Genius Loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“, kuris yra finansuojamas EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.
KETVIRTADIENIS, 05 13
Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Kauno menininkai ir mūzos“
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16
Viena vertus, parodoje galima išvysti anksčiau dar niekur neeksponuotų Požerskio fotografijų. Kita vertus, nuotraukos suteiks progą pažvelgti net į keleto kartų žymiausius Kauno menininkus, kuriuos fotografas įamžino betarpiškai, neformaliomis aplinkybėmis, atskleidė žmogišką, neidealizuotą jų gyvenimo tikrovę.
„Skandinavijos dienos“. Filmo „Metsäjätti“ („Miško milžinas“) peržiūra, 20:00
Online
Filmo herojus Pasi grįžta į savo vaikystės miestą, kuris jam paskirta užduotis atleisti dalį darbuotojų iš miškininkystės srityje dirbančios gamyklos. Pasi turi gražią žmoną, jie laukiasi kūdikio, tad jis mato šį paskyrimą kaip galimybę pakilti karjeros laiptais. Atvykęs į miestą, susitinka vaikystės draugus, dirbančius toje gamykloje. Pasi susiduria su dvejonėmis – jam liepta pasirūpinti pirmiausia dideliu įmonės pelnu, o ne ten dirbančiais žmonėmis. Režisierius: Ville Jankeri.
Filmas rodamas suomių kalba su angliškais subtitrais. Nuoroda bus pateikta likus 3 dienomis iki peržiūros ir bus aktyvi gegužės 13 d. 20–24 val. laiku. Filmo nuorodos ieškokite Kino centro „Romuva“ www.kcromuva.lt puslapyje bei FB puslapyje.