Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 7–10 dienoms

7 birželio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 06 07

Daivos Nevardauskienės tapybos paroda „Giedrumos formos“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Bibliotekoje visą birželį veikia Panemunės padalinio vedėjos, tautodailininkės Daivos Nevardauskienės tapybos paroda „Giedrumos formos“.

Autorė apie parodą: „Tapyba – mano pomėgis, iš kurio semiuosi gyvenimo jėgos. Stipriai jaučiu, kad tapyboje slypi neaprėpiama grožio ir giedrumos gilybė.

Giedrumos formos: kokios jos? Tikriausiai beformės, bet joms formą suteikiu gėlės žiedu, spindinčia dangaus properša, švelnia saulės šviesa, tingiose miglose paskendusio ežero atspindžiais, ramumoje baltuojančiomis jachtomis, besisklaidančiu rūku, skambančia linksma melodija… Savo kūryba siekiu skleisti šviesą ir giedrą, tam ieškau būdų, kaip ją geriau perteikti, o kaip pavyko, tegu sprendžia žiūrovai. Esu dėkinga visiems, skyrusiems laiko mano paveikslams.“

Parodą aplankyti kviečiame bibliotekos darbo metu: I–V – 11–19, VI – 10–16. 

D.Navardauskienės tapyba

Filmas „Kurjeris“ (Courier), 21:30
K/t „Cinamon“, Islandijos pl. 32

Tikra neįtikėtina istorija paremtame šaltojo karo trileryje (rež. Dominic Cooke) „Oskaro“ nominantas Benedict‘as Cumberbatch‘as („Vaizduotės žaidimas“, „Šerlokas“) įkūnija verslininką, tapusį pasaulinio lygio šnipu.

Septintasis praėjusio amžiaus dešimtmetis. Dvi didžiosios pasaulio supervalstybės – JAV ir Sovietų Sąjunga – įsitraukusios į ginklavimosi varžybas. Vieną dieną Didžiosios Britanijos žvalgybos agentūra MI6 gauna laišką iš už geležinės uždangos. Jį pasirašęs Olegas Penkovskis tvirtina žinąs nerimą keliančių naujienų apie galimą naują Šaltojo Karo etapą – branduolinę konfrontaciją.

ANTRADIENIS, 06 08

Kino juosta „Kauno rotušė 1967–1973 m.“ pristatymas, 10:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriaus palėpės erdvėje pristatoma architekto Žybarto Simonaičio kurta kino juosta „Kauno Rotušė 1967–1973 m.“

Ž. Simonaitis (1929–2019) yra vienas žymiausių Lietuvos architektų-restauratorių, stipriai prisidėjusių prie svarbių Kauno istorinių objektų – Kauno pilies ir rotušės – tyrimų ir restauravimo. Šiuose pastatuose dabar yra įsikūrę du Kauno miesto muziejaus skyriai, o fonduose saugoma architekto kurta kino juosta su užfiksuotomis Kauno rotušės restauracijos XX a. 7–8 deš. akimirkomis.

40 min. trukmės kino juosta buvo begarsė, dėl to nepristatyta visuomenei. 2020 m. šiai begarsei kino juostai sukurtas industrinės muzikos garso takelis, kurio autorius – Algirdas Šapoka.

Kino juostą išvysti bus galima Rotušės skyriaus palėpės erdvėje nuo birželio 8 d. iki liepos 3 d. Lankytojų skaičius patalpoje ribojamas dėl priešgaisrinių reikalavimų.

„Lauko kinas“. „Selekcininkė (Breeder)“, 22:30
„Pakrantė“ prie „Žalgirio“ arenos

Nuo neatmenamų laikų žmonija svajoja apie amžiną ar bent jau ilgalaikį – žymiai ilgesnį nei dabar – gyvenimą. Medicinos pasiekimai jau leido ženkliai padidinti vidutinę gyvenimo trukmę, tačiau tai dar ne pabaiga. Kaupiantis žinioms, vystantis mokslui ir tobulėjant technologijoms, mes jau beveik išsiaiškinome, kaip genų chirurgijos būdu galima išvengti tam tikrų ligų ir taip dar labiau prailginti kokybišką gyvenimą. Tačiau kas nutiktų, jei šio tikslo būtų siekiama bet kokiomis priemonėmis?

Naujas skandinaviškas siaubo trileris „Selekcininkė“ (rež. Jens Dahl) pasakoja būtent tokią istoriją. Pagrindinė filmo herojė Mija susidomi pažangia medicinos technologijų kompanija, siūlančia ženkliai pristabdyti senėjimo procesą bei kokybiškai ir garantuotai prailginti gyvenimo trukmę.

TREČIADIENIS, 06 09

Koncertas „Iš Viktoro Kuprevičiaus dainų“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus (1901–1992) 120-osioms gimimo metinėms paminėti skirtame koncerte kūrinius atliks Kauno valstybinis choras, Kauno fortepijoninis trio bei solistai Ieva Goleckytė (sopranas), Giedrius Prunskus (baritonas) ir Beata Andriuškevičienė (fortepijonas). Programą komentuos kompozitorius Giedrius Kuprevičius, kurio improvizacijų filharmonijoje taip pat išgirsite. Dirigentas – Robertas Šervenikas.

Knygos „100 patarimų kaip išlaikyti vairavimo egzaminą“ pristatymas, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Knygoje pateikiami paprasti, patikrinti ir lengvai pritaikomi patarimai tiesiai iš du kartus geriausia Lietuvos vairuotoja pripažintos Solveigos Dambrauskaitės-Bakutienės lūpų. Jie padės atsikratyti baimių, drąsiai sėsti prie vairo ir sėkmingai išlaikyti B kategorijos vairavimo egzaminus. Knygoje rasite ne tik vairavimo mokytojos patarimų, kaip geriau pasiruošti vairavimo teorijos ir praktikos egzaminams, bet ir praktinę informaciją, eismo situacijų schemų bei kitų vertingų iliustracijų, rekomendacijų, vertingų nuorodų. Susitikimo metu galėsite visus kylančius klausimus užduoti autorei gyvai.

Daugiau informacijos ir kontaktai registracijai – bibliotekos interneto svetainėje ir feisbuke.

Solveigos Dambrauskaitės-Bakutienės asmeninio archyvo nuotr.

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“: „Mosh Split“ (Suomija), 21:00
„Volfo“ bravoro kiemas, Radvilų Dvaro g. 2A

Pernai „YouTube“ vykęs festivalis grįžta į miestą ir šįkart įsikurs Vilijampolėje, buvusiame alaus bravore. Šių metų tema „Private Zone(s)“ nagrinėja asmeninių ir viešų erdvių konfliktus. 

Šio suomiško 45 minučių pasirodymo veiksmas vyksta aplink 9,5 metrų aukščio konstrukciją. Iš šalia stovinčio kemperio, vienas paskui kitą pasirodo stebinantys personažai ir beprotiškos idėjos. Energingas ir suomiško humoro kupinas nutrūktgalviškas pasirodymas – „Mosh Split“ – kuriame žiūrovų laukia cirko technikų įvairovė tiek ore, tiek ant žemės.

„Sisus Sirkus“. Edgar Larsen nuotr.

„Lauko kinas“. „Žmonės, kuriuos pažįstam“, 22:30
„Pakrantė“ prie „Žalgirio“ arenos

Vilnius, keturios karštos vasaros dienos. Po seniai patirtos traumos Goda iš naujo mokosi atrasti ryšį su kitu žmogumi. Visą laiką gyvenusi saugų, kitų suplanuotą gyvenimą Justė pagaliau ryžtasi pati priimti sprendimą. Vytas po dvidešimties metų santuokos palieka šeimą, taip ir neišdrįsęs pasakyti tikrosios priežasties. Anatolijaus balsas sujungia šias istorijas ir patirtis į būseną, iš kurios kiekvienas savaip stengiasi ištrūkti ir atrasti vidinę laisvę nuolat besikeičiančioje ir naujus standartus formuojančioje visuomenėje.

Filmą pristatys aktorius Dainius Svobonas bei filmo režisierius Tomas Smulkis.

KETVIRTADIENIS, 06 10

„Vasaros galerija“: R. Vaitkevičiūtės fotografijos paroda, 10:00–20:00
K. Donelaičio g. 16

Kauno apskrities viešosios bibliotekos organizuojama „Vasaros galerija“ kelia sparnus ir žengia laukan į kavinę „Kultūra“ (K. Donelaičio g. 16)! Vasarą meno mylėtojus kviesime apsilankyti jaunųjų kūrėjų (ir ne tik) vienos dienos parodose.

„Kiekvieną dieną mes augame, klestime, keičiamės ir darome įtaką viskam, kas mus supa. Kiekvieną dieną atrodo, kad niekas nesikeičia, bet tai tik iliuzija. Kiekvieną dieną mes keičiame aplinkinį pasaulį, nes viskas šiame pasaulyje susijungia į vienumą. Mes visi gyvename savo realybėje, kurią kiekvienas suvokia skirtingai. Pamatyk pasaulį mano objektyvo akimi – tai žvilgsnis į prabėgančią vizualinę laimę,“ – sako R. Vaitkevičiūtė.

Naujos parodos: „Rimantas Plungė. REVERSE 21“ ir jubiliejinė Marijonos Sinkevičienės paroda „Laiškai“
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Parodoje REVERSE 21 eksponuojama dr. prof. R. Plungės kūryba pasižymi neįprastais vizualiniai sprendimais, kuriuos padiktuoja patys autoriaus analizuojami objektai ir aplinkos refleksijos. Parodos pavadinimas atskleidžia kaip autorius žvelgia į aplinką – ji atspindima ne teisingai, ar klaidingai, o tarsi apverstai. Tai leidžia į pasaulį pažvelgti netikėtai ir išryškinti reversuose paslėptą esmę.

Projektas „Laiškai” yra trečioji tęstinio projekto „Prikelta į būtį” dalis. „Pateikti šią idėją tekstilės kūrybiniuose darbuose mane paskatino visuomenės atitolimas nuo laiškų rašytų ranka, kitaip tariant kaligrafinio rankraščio, turinčio savo gilią istoriją“, – rašo autorė.

Kiemų šventė, 12:00
Įvairios vietos

Jau kurį laiką Kaune buvo įprasta minėti tradicinę Kiemų šventę. Tačiau šiandieninės aplinkybės mums neleidžia susiburti kartu prie bendro didelio stalo lauke.

Vietoje to – šiais metais kiekvieno iš mūsų kiemu tampa VISAS Kauno miestas. Miestas taps erdve, kuri, kaip įprasta namų kiemui, tampa jauki, miela ir sava. Kurioje gali netikėtai sutikti pažįstamus arba senai matytus veidus.

Staigmenas miesto erdvėse ruošia: „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Pažaislio muzikos festivalis, šokio tatras „Aura“, Kauno miesto kamerinis teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kauno valstybinis muzikinis teatras, Kauno miesto simfoninis orkestras, Maironio lietuvių literatūros muziejus, PARAKAS, „Kita Neries pusė“, PUOTA, „Komoda“, „Viena Linija“ šokių klubas, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas/, Tarptautinė Meno kūrėjų asociacija „Freimas“, VšĮ „Saugi pradžia“.

Iki pasimatymo mieste! Ir nepamirškite atidžiai stebėti ir ieškoti.

Ekskursija parodoje „Tarp dangaus ir jūros II“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ar pasiilgote vasaros kelionių? Marių, jūros, įspūdingų smėlio kopų? Jei taip, kviečiame į netikėtą kelionę po užmarį parodoje „Tarp dangaus ir jūros II. Kuršių nerija sovietmečio Lietuvos dailininkų kūriniuose“. Ekspozicijoje pristatoma nuostabi nerijos gamta, jos savita architektūra, laivai, taip pat joje gyvenę, dirbę bei poilsiavę žmonės. Pasitelkus dailininkų bei amžininkų prisiminimus, tyrinėtojų įžvalgas, kūriniai tampa šio krašto istorijos liudininkais. Jie pasakoja mums, kaip iš nuniokotų pokarinių kaimelių, žvejų kolūkių gyvenviečių Neringa išaugo į pripažintą ir geidžiamą kurortą.

Kelionėje po sovietmečio Kuršių neriją jus lydės parodos kuratorė Irmantė Šarakauskienė.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 843 88

Eugenija Jurkūnienė. Nida. 1964

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“: „Plast“ (Švedija), 21:00 / 22:00
„Volfo“ bravoro kiemas, Radvilų Dvaro g. 2A

Gyvos muzikos ir poetinio cirko pasirodymas „Plast“ – lėtas, jautrus ir labai asmeniškas darbas, nemoralizuodamas kalba ekologijos tema.

Menininkai daug dėmesio skiria detalėms ir paprastoms medžiagoms – ledui ir virvei – kurie pasirodymo metu sutelkia žiūrovų dėmesį ir nepaleidžia jo iki pat spektaklio pabaigos.

ENT yra menininkų kolektyvas, dirbantis su muzika ir cirku, kuriantys spektaklius, paliečiančius žmones. ENT laikydamiesi atvirumo, sąžiningumo ir paprastumo principų, kuria rūpindamiesi gamta ir tarpdiscipliniškumu.

„Plast“. Jonatan Nylander nuotr.