Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 6–9 dienoms

6 birželio, 2022, Naujienos

PIRMADIENIS, 06 06

VDA KF Grafikos katedros studentų baigiamųjų darbų paroda
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Plantidoj – esperanto kalboje „daigai“. Esperanto yra plačiausiai pasaulyje vartojama lenkų oftalmologo Liudviko Leizerio Zamenhofo sukonstruota tarptautinė pagalbinė kalba. Pasak gydytojo, jo tikslas buvo sukurti lengvą ir lanksčią kalbą, kuri būtų universali bei skatintų tarptautinį supratimą. Tuo tarpu „Plantidoj“ siekia atrasti ryšį su žiūrovu per emocinio intelekto prizmę – kūriniais, kuriuos jaučiame, gebame interpretuoti bei permąstyti be komunikacijos trukdžių.

Tai vienuolikos Taikomosios grafikos studentų keturių metų bakalauro studijas kulminuojanti diplominių darbų paroda. Bakalaurantai, tarsi derlingoje žemėje pasėti daigai, pradeda naują savo augimo etapą, tuo pačiu kviesdami lankytojus susipažinti su savo darbais – akademijoje išlavintų įgūdžių rezultatu.
Parodos autoriai: Aistė Ašmontaitė, Audrė Baltrušaitytė, Rugilė Baranauskaitė, Elona Čečytė, Gabrielė Domarkaitė, Gabija Geležauskaitė, Aušrinė Klovaitė, Aistė Senkevičiūtė, Miglė Stančiauskaitė, Gabija Vaicekauskaitė, Jonas Vaikšnoras.

Kultūra į kiemus Eiguliuose: „Miestovaizdžio balsai“
Ukmergės g. 4/8

2022-aisiais tarptautinio pripažinimo sulaukęs projektas „Kultūra į kiemus“ apsilankys daugiau nei 80 kiemų, kurių laukia gyvo garso koncertai, parodos, šokio pasirodymai ir veiklos mažiesiems  Eiguliuose kultūra svečiuojasi gegužės 26 – birželio 13 dienomis. Birželio 6-13 d. Ukmergės g. 4/8 kieme kviečiame aplankyti Mildos Gineikaitės fotografijų seriją „Miestovaizdžio balsai“.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

Mokymų metu susipažinsime su tradicinių šokių pagrindais, mokysimės kadrilinių šokių. XX a. pradžioje žaismingi šokiai, kuriuos šoka 4 ar daugiau porų, buvo vieni mėgstamiausių.

Vakaro metu gros: Albinas Vaškevičius, Vidmantas Paleckis, „Petras Rutkauskas ir draugai“, „Kauno bandonija“ ir kiti.
Muzikos instrumentų meistras Skalmantas Barkauskas vakaro metu pristatys jo paties pagamintą basetlę – Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus fonduose saugomo instrumento kopiją. 

ANTRADIENIS, 06 07

Parodos „Lidó Rico. Ištremti Rojai // Paraisos Expatriados“, 9:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57,
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B,
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys, Baltų pr. 51.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kartu su „Mindiuz“ meno galerija kviečia į žymaus menininko Lidó Rico iš Mursijos (Ispanija) trijų parodų projektą. Laisvės alėjoje iki birželio 26 d. bus eksponuojama paroda „Švenčiausioji / Santísima“, „Berželio“ ir Šilainių padaliniuose iki liepos 31 d. vyks „Sizifas“ ir „Piešiniai“.

„Viskas, apie ką mums pasakoja Lidó Rico darbai, iš tikrųjų apie mus pačius, apie tai, ką turime viduje, ką matome ir ko nenorime matyti, ką jaučiame ir ko nenorime jausti, bet matant jo darbus tai liejasi ir iškyla… Lidó Rico yra vaizdų, pranešimų konstruktorius. Prasmės konstruktorius.“ (Juan-Ramón Barbancho, 2021)

Parodų organizatoriai: kuratorė Ina Mindiuz ir Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, projektą remia Mursijos miesto tarybos Kultūros departamentas.

Lidó Rico. Iš ciklo „Piešiniai“

Ekskursija nevizualios architektūros paviljone „Archi/Textūra“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Interaktyvi paroda pristato architektės Rasos Chmieliauskaitės ir menotyrininko dr. Justino Kalinausko trejus metus vykdytus tyrimus nevizualios patyriminės architektūros tema. Kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos bendruomene vykdytais tyrimais buvo ieškoma naujos architektūrinės erdvės organizavimo gramatikos, nukreiptos į nematomą dialogą su mus supančia aplinka ir atsiskleidžiantį per taktilinį, audialinį bei orientacinį santykius su architektūros fenomenu. Parodoje pristatomame interaktyviame paviljone bus atskleidžiama nauja ir neįprasta architektūrinės erdvės pažinimo praktika, leisianti lankytojams nevizualiu būdu patirti neatrastas arba nuvertinamas organizuotos aplinkos kokybes, kurias galima pažinti tik panaikinus regos galimybę. 

Registracija į ekskursiją

Filmas „Piligrimai“, 19:00
Kauno kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Sekmadienį vykusiuose nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ Karmėlavoje filmuotas debiutinis Lauryno Bareišos ilgametražis apdovanotas keturiomis „gervėmis“ – kaip geriausias filmas, už geriausią režisūrą, scenarijų; geriausio aktoriaus statulėlė įteikta pagrindinį vaidmenį sukūrusiam Giedriui Kielai. Ateikite pamatyti, kokie filmai verti tokių laurų.

TREČIADIENIS, 06 08

Susitikimas su Evaldu Karaliumi, 17:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Išskirtinis susitikimas su Lietuvos švietimo istorijos muziejuje eksponuojamos parodos „Šikoku 88 šventyklos“ autoriumi Evaldu Karaliumi. Fotografijose įamžintas tūkstantį du šimtus kilometrų vingiuojantis aštuoniasdešimt aštuonių šventyklų kelias Japonijoje yra vienas iš šešių keliautojo kolekcijoje įveiktų piligriminių kelių. Susitikimo metu lietuviškojo „Camino Lituano“ kelių savanoris, pasakos apie netikėtai atrasta ėjimo aistrą ir pasiruošimą kiekvienai kelionei.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Transition: Avangardinio fortepijono portretas“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g.

Pianistės Tricios Dawn Williams sukurtas projektas – avangardinio fortepijono portretas, apimantis beveik šimto metų repertuarą. Kiekvienas programos kūrinys atveria naujas galimybes, nes kiekvienas kompozitorius plaukia per nežinomus vandenis, kad atskleistų naujas instrumento galimybes. Fortepijono rečitalį atlikėja paverčia tarpdisciplininiu pasirodymu, kuriame dalyvauja judesio fiksavimo technologija, vaizdo menas, elektroninė muzika ir išplėstinė fortepijono technika. Programoje – Atau Tanaka, Henry Cowell, Michel van der Aa, Steve Reich, Stepheno Montague, Ruben Zahra kūryba.

Joe Smith nuotr.

Festivalis „Pasaulis skamba“: Grupės „Tamikrest“ koncertas, 19:00
Terasa „Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Iniciatyvos „Gera muzika gyvai“ pasaulio muzikos festivalis tęsis visą vasarą, o šįkart programoje – kolektyvas iš Malio. Sacharos klajoklių tuaregų kalba grupės pavadinimas reiškia jungtis ir tai puikus pavadinimas penketukui, taip sėkmingai jungiančiam nesenstančias kultūros vertybes su moderniais pasaulio garsais ir vizijomis. „Tamikrest“ atvyksta pristatyti savo penktojo studijinio albumo „Tamotaït“, persmelkto teisingai pulsuojančio, intensyvaus rokenrolo. Lietuvoje juos pasitiks projektas „Afrodelic“.

„Cirkuliacija“: UN LOUP POUR L’HOMME. „Oda“, 20:00
KTU Architektūros ir statybos institutas, Tunelio g. 60

Arno Ferrera ir Gilles Polet tikslas – palaikyti tarpžmogišką ryšį, kuris neiššaukia konfliktiško susidūrimo ar santykio, kuriame kažkas laimėtų, o kažkas pralaimėtų. Vienas gali norėti priversti kitą paklusti, sekti, primesti savo valią, bet kitas taip pat gali būti pasirengęs priimti šį įpareigojimą. Abu vyrai džiaugiasi savo padėtimi, sutardami dėl jos, nepaisydami jokios hierarchijos. Kad galėtų tai atlikti, jie tiria savo kūnų galimybes pasitelkdami arklių pakinktus, dažniausiai naudojamus arimui. Taip įgauta stiprybė leidžia jiems būti švelniems. Saitai ne tik padidina žmogiškosios trinties potencialą, tačiau kartu ir išryškina situaciją, kurioje jie atsidūrė. Per fizinį įsipareigojimą tarnauti kitiems, su šiuo senoviniu įrankiu, abudu akrobatai ieško būsenos, kurioje instinktai ir valia taps matomi ir neatsiejami.

KETVIRTADIENIS, 06 09

Ežerėlio bendruomenės galerijos atidarymas, 19:00
Kauno g. 16, Ežerėlis, Kauno raj.

„Unikalios po vieną – stiprios drauge“ – būtent tokios yra „Šiuolaikinės seniūnijos“, kurios birželio 9-ą dieną kviečia visus pradėti švęsti bendruomeniškumą Ežerėlyje! Miestelis nepailsdamas žengė pirmyn, būrėsi, kūrė drauge su menininkais ir dabar yra pasirengęs vietos gyventojams ir svečiams pristatyti bendruomeninės kūrybos rezultatus. Programoje –  Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų spektaklis, Antano Sutkaus fotografijos darbų paroda, Claros Giambino koncertas ir kt.

„Kaunas Cantat – Kaunas Sings 2022“. Atidarymo koncertas, 20:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Birželio mėnesį Kauno miestas skendės kultūroje, o kartu – ir chorinės muzikos sūkuryje. Birželio 9-12 dienomis Europos kultūros sostinę chorine muzika užpildys jau dešimtasis „Kaunas Cantat“ festivalis. Kviečiame į atidarymo koncertą, kuris birželio 9 dieną vyks VDU Didžiojoje salėje, o festivalio atidarymo pažiba – vokalinis ansamblis iš Vokietijos „Singer Pur“.
Ansamblis įkurtas 1991 metais ir savo muzikinę veiklą tęsia iki šiol. Kolektyvo sudėtis, kaip pabrėžia ir jo nariai, kiek neįprasta: ansamblyje dainuoja sopranas, trys tenorai, baritonas ir bosas. Kolektyvo repertuaras pasižymi itin įvairių stilių spektru. Ansamblio atliekamose programose galima išgirsti visko, ką galima atlikti balsu nuo viduramžių laikų iki avangardo.

Lauko kinas“: „Gerasis bosas“, 21:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Charizmatiškas fabriko savininkas Blankas (Javieras Bardemas) gyvena įtampoje, nes trokšta geriausio vietinio verslo apdovanojimo. Viskas turi būti tobula! Tačiau nepriekaištingos įmonės iliuzija bliūkšta – Blankas turi susitvarkyti su kerštingu atleistu darbininku, prislėgtu vadovu ir juo pačiu susižavėjusia ambicinga praktikante. Gerasis bosas begėdiškai kišasi į pavaldinių asmeninius gyvenimus ir peržengia visas įmanomas ribas, sukeldamas grandininę reakciją ir nenumatytas pasekmes. Rež. Fernando León de Aranoa.