Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 28–30 dienoms

27 birželio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 06 28

KTU architektūros studentų darbų parodos „Architekto keliu“ pristatymas, 12:00
KTU Santakos slėnis, K. Baršausko g. 59

Domina architektūros studijos? Nori artimiau susipažinti su šia profesija? O gal tiesiog žaviesi architektūra ir nori išvysti ką ruošia būsimieji Lietuvos architektai?

Jau Birželio 28 dieną, 12.00 val. Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59, Kaunas) 

Architektūros paroda „Architekto keliu“ laukia ne tik moksleivių, norinčių artimiau susipažinti su architektūros studijomis, bet ir visų, besidominčių, kokius profesionalus ruošia KTU. Visą vasarą veiksiančioje Parodoje galėsite pamatyti šiuo metu studijuojančių pirmo–penkto kurso architektūros studentų darbus, iš arčiau susipažinti su jų veikla bei studijų moduliais.

Parodos „Šimtas metų emocijų, bendrumo, šokio ir dainų“ pristatymas, 18:00
M. ir K. Petrauskų namų kiemelis, K. Petrausko g. 31

Pasitikdamas Lietuvos dainų švenčių šimtmetį, Kauno miesto muziejus pristato urbanistinę parodą išdėstytą keturiose istorinėse dainų švenčių vietose Kauno Žaliakalnyje (M. ir K. Petrauskų namų kiemelis (K. Petrausko g. 31), pirmųjų Lietuvos dainų švenčių vieta (Aukštaičių g. ir K. Petrausko g. kampas), Sporto Halės prieigos (Ąžuolyno g. ir Paparčių g. kampas) ir Ąžuolynas virš Dainų slėnio).

Parodoje, pasitelkiant asmenines dalyvių ir žiūrovų patirtis bei dokumentinį paveldą, pasakojama apie dainų švenčių istoriją Kaune, diskutuojama apie šventės kultūrinį ir politinį kontekstą, repertuaro, tautinio kostiumo ir dalyvių kaitą. Parodos pristatyme koncertuos „Kadujo“, o po to vyks ekskursija po kitas lokacijas.

Nemokamai.

Pažaislio muzikos festivalis. Nicole Zuraitis koncertas, 20:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pažaislio festivalis kviečia į neeilinį muzikinį susitikimą su šiemet „Grammy“ apdovanojimuose triumfavusia džiazo žvaigžde Nicole Zuraitis. JAV gimusi, tačiau lietuviškas šaknis turinti moteris yra ne tik talentinga pianistė, tris solinius albumus išleidusi kompozitorė, bet ir pasaulinio garso grupės „Birdland Big Band“ vokalistė bei „Litchfield Jazz Camp“ fakulteto narė, vedanti dainų kūrimo bei džiazo vokalo seminarus visame pasaulyje. Mūsų mieste ji pasirodys su Kauno bigbendu. 

Su bilietais.

Koncertas „Juodas Kaunas“, 20:00
„Pergalės“ gamykla, Kaunakiemio g. 5

„Juodas išpuolis Lietuvos širdyje“, – lakoniškai pristatoma programa, kurioje rikiuojasi BA., „Solo Ansamblis“, „Dr.Green“, „Akli“ ir Valdagger x Mario Moretti. 

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 06 29

Pop-up parduotuvė „Vintažerija“, 12:00
Vasaros terasa „Olimpas“, V. Putvinskio g. 48

Aksesuarai, rūbai, batai – viskas, kas gražu ir reinkarnavęsi, tai yra, nebenori dulkėti lentynose, verčiau džiugins naujus šeimininkus

Nemokamai.

Edukacinis užsiėmimas „Modernizmo architektūra: Kaunas ir Lvivas“, 14:00
Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Užsiėmimo metu turėsite galimybę susipažinti su žymiausiais Kauno tarpukario pastatais ir aplankyti Arno Funko suprojektuotą gyvenamąjį namą, kuriame gyveno Galaunių šeima. Šis namas yra puikus ankstyvojo lietuviško modernizmo pavyzdys, prie pat Ąžuolyno – ir gausus ypatingų istorijų, susijusių su jo statyba!

Po pažinties su Kauno modernizmo architektūra, keliausime į Lvivą, kur parodoje „Išlikusi architektūra: Lvivo modernizmas tarpukariu“ susipažinsite su žymiausiais šio miesto pastatais. Praktinėje užsiėmimo dalyje turėsite galimybę įvairiomis technikomis kurti savo modernistinio pastato projektą. Išmoksite atpažinti modernizmo pastatams būdingus vizualinius bruožus ir sukursite savo svajonių architektūros kūrinį.

Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8(37) 79 89 95, +370 672 80767

Su bilietais.

Dainų diena Kaune „Miškais kalnai žaliuoja“, 18:00
Dainų slėnis

Pirmoji Lietuvos dainų šventė 1924 m. įvyko Kaune. Būtent čia, atnaujintame Dainų slėnyje, susirinksime  šimtmečio Dainų šventės išvakarėse. Dainų dienos „Miškais kalnai žaliuoja“ programa įkvėpta pirmosios Dainų šventės vedlių – Juozo Naujalio, Juliaus Štarkos, Stasio Šimkaus – pasakos apie tiltus, kuriuos daina per šimtmetį nutiesė iki šiuolaikinės valstybės bei jaunatviško Kauno. Beveik 4000 atlikėjų – choristų ir šokėjų – atliks Dainų šventės istoriją ir dabartį sujungiančius kūrinius, kvies žiūrovus svajoti apie ąžuolus, upes, žalias lankas ir girias, apie Žemės veidą – augantį, atsinaujinantį, talpų. 

Nemokamai. Atvykite anksčiau, naudokitės viešuoju transportu.

Vakarėlis OFF//GRID, 22:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus g. 122A

Nusprendusiems po Dainų dienos pakeisti kasetę – jungle ir d’n’b garsai visai netoli, prie geležinkelio stoties.

Nemokamai.

SEKMADIENIS, 06 30

Paroda „labirinte meninink(i)ų knygos ir leidiniai“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Paskutinis, nemokamai muziejus lankyti kviečiantis mėnesio sekmadienis – gera proga apsukti naujas parodas. „labirinte“ – tai kuratorės Marijos Repšytės įkurtos skaityklos/knygyno „12:15 Reading Room“ idėjų ir meno kūrinių – knygų per(si)kėlimas į Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Dauguma knygų, rodomų parodoje, galima skaityti, vartyti ir net įsigyti Vilniuje esančioje erdvėje. Parodoje bus stengiamasi atskleisti menininkų knygų kūrimą Lietuvoje, pristatant kelionę laike atspindinčius menininkų knygų pavyzdžius tarptautiniame menininkų knygų kontekste.

Nemokamai.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Scenoje – keturi Geniušai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vienoje scenoje muzikuos keturi žymiosios muzikų dinastijos atstovai – Lukas Geniušas, ANNA Geniušienė, Petras Geniušas ir Julius Geniušas. Garsieji Lietuvos ir pasaulio scenų atlikėjai atliks kompoziciją keturiems fortepijonams „Canto Ostinato“, sukurtą žymaus olandų kompozitoriaus Simeono ten Holto. Unikalią muzikinę patirtį paryškins nekasdienis reginys – keturi fortepijonai scenoje sukurs savotišką magišką ratą, kuriame daugiau nei valandą skleisis minimalizmo estetika sukurto įspūdingo kūrinio garsai.

Su bilietu.

Filmas „Tylos zona. Pirmoji diena“ (A Quiet Place: Day One)
„Romuva“, Laisvės al. 54

2018-aisiais metais John Krasinski sukūrė ir pristatė pasaulį, kuriame tvyro tyla, nes jį užvaldė akli, tačiau puikią klausą turintys monstrai. Pasauliniu hitu tapęs siaubo trileris, pasakojęs apie po ateivių invazijos nuošalyje gyvenančią šeimą, kurios narių gyvybė priklausė nuo to, kaip jie sugebės išlaikyti tylą, 2021 m. sulaukė tiesioginio tęsinio ir privertė dar stipriau įsikibti kėdės. Trečiasis siaubo franšizės filmas, režisuotas Michael Sarnoski, nukelia į 1-ąją invazijos dieną.

Su bilietais.

Kadras iš filmo