PENKTADIENIS, 06 25
Akustinė keramikos instaliacija „Žemė“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12
Parodos autorė Jurgita Parnarauskienė – keramikė ir pedagogė, Vilniaus dailės akademijos magistrantė, dirbanti dailės mokytoja Klaipėdos „Vaivorykštės tako“ gimnazijoje. Apmąstydama pandemijos laikotarpį, autorė savo darbu kelia vartotojiškos visuomenės klausimus: ar eiti senuoju keliu ir ekonomiką skatinti didinant vartojimą, ar rinktis naują, tausojantį ir tvarų, draugišką aplinkai ir kūrinijai? Ekologinis menas yra jautrus visų gyvų padarų gyvybinei veiklai ir tarpusavio santykiams. Jis peržengia tradicinio meno ribas ir orientuojasi į ekosistemą. Vykstant socialiniams pokyčiams sąmoningai su pagarba užmezgamas tarpusavio ryšys gamtos naudai.
Parodoje galėsite išgirsti kompozitorės Ievos Hajos Parnarauskaitės muzikinį kūrinį „Susitartinė“.
XXVI Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Davidas Geringas: Violončelininkas ir dirigentas“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Lietuvoje gimęs violončelės virtuozas Davidas Geringas priklauso šiuolaikiniam pasaulio klasikinės muzikos elitui. 1970 m. laimėjęs aukso medalį tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse, mylimiausias legendinio violončelininko Mstislavo Rostropovičiaus mokinys atvėrė garsiausių pasaulio koncertų salių duris. Neįtikėtinai platus artisto repertuaras, apimantis laikotarpį nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos, išryškina nepaprastą muziko smalsumą, ypač aukšto lygio techninę meistrystę ir vidinį lankstumą. Nuo 2000 m. D. Geringas vis dažniau koncertuoja ir kaip dirigentas.
Festivalyje D. Geringas kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru scenoje atliks tris kūrinius dviem skirtingais amplua. Franzo Schuberto (1797–1828) sonatą a-moll – kaip solistas grieš violončele, o vėliau stos prie dirigento pulto – D. Geringo diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atliks Wolfgango Amadeuso Mozarto (1756–1791) simfoniją Nr. 25 g-moll ir Ludwigo van Beethoveno simfoniją Nr. 6 F-dur.
ŠEŠTADIENIS, 06 26
„Kauno psichodelika. Pirmojo gimtadienio skaitymai“, 17:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89
Kultūrinė iniciatyva „Kauno Psichodelika“ švenčia vienerių metų meno gimtadienį: „Atmosferą palydėsim renginiu. Bandysim prisiliesti prie Kauno kultūros ir taip uždegti kelią kitiems pasiruošimams. Grįžtame ten nuo kur pradėjome savo kelionę.“
„Lauko kinas“: „Tėvas (The Father), 22:45
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52
Demencija (arba senatvinė silpnaprotystė) – klastinga liga. Pirmieji jos požymiai dažnai būna nepastebimi – juk kam nepasitaiko kartais pamiršti, kur pasidėjai raktus ar išjungti viryklę. Ligos klasta tokia, kad šiems atvejams dažnėjant, jie lygiai taip pat sėkmingai pamirštami. Kitaip tariant – žmogus dažnai nesuvokia, kokioje ligos stadijoje jis yra. O sulig kiekviena diena situacija vis labiau prastėja. Taip nutinka ir Entoniui (už šį vaidmenį Anthony Hopkinsas apdovanotas „Oskaru“) – išdidžiam anglų džentelmenui, griežtai atsisakančiam bet kokios sveikatos specialistų pagalbos. Nebematydama kitos išeities, jo suaugusi dukra Anė persikelia gyventi pas tėvą. Tačiau tai situacijos toli gražu nepalengvina. Ligai progresuojant, Entonis tampa vis labiau nesukalbamas, piktas ir pagiežingas. Jis ima nebepažinti dukters ir nieko neprisimena iš ankstesnio savo gyvenimo. Rež. Florian Zeller.
SEKMADIENIS, 06 27
Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Kauno menininkai ir mūzos“
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16
Paskutinis mėnesio sekmadienis – nemokami muziejai! Puiki proga aplankyti kad ir Kauno paveikslų galerijoje, kurioje parodų daugiau nei viena. O ši – ypatinga, nes, viena vertus, parodoje galima išvysti anksčiau dar niekur neeksponuotų Požerskio fotografijų. Kita vertus, nuotraukos suteiks progą pažvelgti net į keleto kartų žymiausius Kauno menininkus, kuriuos fotografas įamžino betarpiškai, neformaliomis aplinkybėmis, atskleidė žmogišką, neidealizuotą jų gyvenimo tikrovę. Daugiau apie herojus, personažus, patirtis su fotografijos maestro kalbamės šiame „Kauno pilno kultūros“ numeryje. Interviu rasite paspaudę šią nuorodą.
Paskutinis mėnesio sekmadienis, skirtas B. Sruogai ir J. Grušui
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13, bei jo padaliniai
B. Sruogos g. 21 ir Kalniečių g. 93
„Šis vasaros savaitgalis bus ypatingas – mes ne tik kviesime į rašytojų namus nemokamai, bet ir dovanosime dovanas!“, – vilioja Maironio lietuvių literatūros muziejus.
Balys Sruoga ir Juozas Grušas yra šių metų jubiliatai. Minėdami jų gimtadienius, galite apsilankyti jų jaukiuose namuose Žaliakalnyje, pajusti ten tebetvyrančią dvasią, pasigrožėti interjerų detalėmis, pasimėgauti sodų žaluma, o nuo 12 iki 15 val. dalyvauti akcijoje „O BUVO TAIP!“, kurią sėkmingai įveikę būsite apdovanoti prizais.
Tų, kurie lankysis Maironio lietuvių literatūros muziejuje, lauks paroda, skirta dar vienam šių metų jubiliatui – Vytautui Mačerniui „Aš neklajoti negaliu“. Vytauto Mačernio archyvo įdomybės“, vasariškas pasivaikščiojimas „Į kelionę su Baliu Sruoga“, o rūsyje rasite savo šimtmetį švenčiantį kareivį Šveiką parodoje „Leiskite pranešti, man jau 100 metų!“
„Lauko gambitas“, 12:00 – 18:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12
64 langeliai, 32 figūrėlės ir aštrus tavo protas! Kauniečius ir miesto svečius kas antrą vasaros sekmadienį M. Žilinsko galerijos terasoje veikiantis „laukas“ kviečia susimatyti prie šachmatų lentų! Įprastai čia susirenka įvairiausių patirčių prikaupę žaidėjai, tad priešininką sau tikrai rasi.
Tiesa, jeigu visados svajojai išmokti žaisti šachmatais – žengti pirmuosius žingsnius padės šalia esantis mokytojas.
E4. O koks tavo ėjimas?
Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ atidarymas, 18:00
Laisvės al. ties Nacionaliniu Kauno dramos teatru
Pavasariška šventė, rengiama nuo 1965 m., dėl visiems suprantamų priežasčių poetines akimirkas šiemet dovanos vidurvasarį. Kitos tradicijos nesikeičia – kaip ir kasmet, „Poezijos pavasarį“ atidarys skaitymai iš Nacionalinio Kauno dramos teatro balkono. Laisvės alėjoje susibūrusių bei atsitiktinai stabtelėjusių klausytojų dėmesio paprašys žinomi poetai Edmundas Janušaitis, Donaldas Kajokas, Gvidas Latakas, Petras Palilionis, Gintaras Patackas bei Viktoras Rudžianskas, kurie skaitys savo eiles, jas lydės aktoriaus, bardo Henriko Savickio baladės bei dainos pagal aktoriaus, poeto Antano Žeko (kurio 90-metį minėtume) eiles. Renginio vedėjas – Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus.
Renginių ciklo kulminacija liepos 9 d. taps festivalio laureatės Dovilės Zelčiūtės vainikavimas Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje. Taip pat programoje – slemo vakaras, „Poetų pievelė“ VDU Botanikos sode, Kačerginės poezijos žydėjimo šventė, ekskursija po žodžio meistrus menančias vietas, sakralinės poezijos valanda, moterų poezijos popietė ir kiti įkvepiantys susitikimai.