Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 20–23 dienoms

20 birželio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 06 20

Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Kelios dienos prieš karą Černobylyje ir Kyjive“, 10:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115

Laimutė Kurienė jau yra parengusi ir bibliotekose eksponavusi kelias įdomias fotografijų parodas apie Pietų Afrikos Respubliką, Kirgiziją, Olandiją ir Černobylį, į kurį vėl sugrįžo šių metų vasarį. Sutapo, kad fotografė ten lankėsi kaip tik tuo metu, kai iki karo Ukrainoje pradžios buvo likę mažiau nei savaitė. Jos užfiksuotą tylą ir ramybę Černobylyje, o taip pat ir Kyjive netrukus sutrikdė Rusijos kariuomenės įsiveržimas. Iš fotografijų ramiai žvelgiantys gyvūnai ar gatvėmis vaikštantys žmonės dar kartą pakviečia įsigilinti į karo keliamą siaubą ir patikėti, kad vėl sugrįš taika ir ramiai tekantis gyvenimas.

L. Kurienės nuotr.

Improvizacijos vakaras #3, 18:30
Kauko laiptų aikštelė, Kauko al.

„Nesvarbu kokia jūsų improvizacijos patirtis – ateikite ir atsiveskite draugų, kaimynų, giminių. Žaisime, vaidinsime, juoksimės ir pakrausime jūsų vidines baterijas visai savaitei. Atvykę galite žiūrėti į improvizuojančius, galite pats prisijungti improvizuoti. Patirties norintiems prisijungti visiškai nereikia, tereikia ateiti ir būti savimi. Įspėjame, kad improvizacija yra labai užkrečiama“, – kvietime rašo „Impro Kaunas“ trupės nariai.

„Kultūra į kiemus“ Šančiuose
Įvairios vietos

2022-aisiais tarptautinio pripažinimo sulaukęs projektas „Kultūra į kiemus“ apsilankys daugiau nei 80 kiemų, kurių laukia gyvo garso koncertai, parodos, šokio pasirodymai ir veiklos mažiesiems. Šančiuose veiksmas suplanuotas birželio 20 d. – liepos 4 d.

ANTRADIENIS, 06 21

Paroda „Simono Karczmaro štetlo šviesa“, 11:00–17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Štetlas – sumažintas visatos modelis, kurį Simonas Karczmaras (1903–1982) nešiojosi visos savo žemiškosios kelionės metu, jo kūryboje įgavo pavidalą, persmelktą vaikystės vaizdinių ir pastebėjimų. Papildomą impulsą suteikė skaitytų jidiš kalba pasakojimų įspūdžiai. Šviesa – vienas svarbiausių S. Karczmaro paveikslų elementų. Dieveniškių štetlo gyvenimas skendi jaukioje, gelsvai auksinėje šviesoje. Joje – chatos, žmonės, kasdienio gyvenimo ir švenčių scenos. Cfato (tarsi štetlo analogo Izraelyje) serijos darbuose kai kurie siužetai pasikartoja, kai kurie jų nauji, tačiau auksinę šviesą pakeičia išblyškęs, intensyvios Izraelio platumų šviesos paveiktas koloritas, gyvenimo vaizdai paskęsta jau kitoje, kaitra alsuojančioje kasdienybėje. Hebrajiškai „šviesa“ (אור) reiškia ir dvasinę šviesą. Tai nulėmė ir šios parodos pavadinimą.

S. Karczmar. „Vestuvės“.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Karmen ir kitos istorijos“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Festivalis kviečia į Išskirtinį vakarą, kuriam pasaulinę italų kompozitoriaus Nicola Campogrande Koncerto smuikui ir styginiams premjerą ruošia Lietuvos kamerinis orkestras kartu su orkestro meno vadovu, smuikininku Sergejumi Krylovu. Taip pat programoje – Žibuoklė Martinaitytė – „Ex tenebris lux“ styginių orkestrui ir Georges Bizet–Rodion Ščedrin – „Karmen siuita“ styginiams ir mušamiesiems. Dalyvauja ir ansamblis „Giunter Percussion“.

ARTERIJA: antrosios ekspozicijos „Sugrįžimas“ atidarymas, 19:00
Muitinės g.

ARTERIJA – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto vieša meninė erdvė po atviru dangumi – „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalyvė. ARTERIJOS ekspozicijas kuria Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto ir kitų meno mokyklų studentai ir dėstytojai, profesionalūs menininkai, susiburiantys į kūrybines grupes. „Sugrįžimo“ autorius – Saulius Paliukas (VDA Kauno fakultetas).

TREČIADIENIS, 06 22

„Parko muzika“. Ansamblio „Ainiai“ koncertas, 14:30
Panemunės šilas

Atėjus šiltajam sezonui koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ kviečia kelias vasaros popietes muzikaliai praleisti mūsų miesto parkuose. „Ainiai“ koncertuos Panemunės šile (prie K. Griniaus Slaugos ir Palaikomojo Gydymo ligoninės, Panemunės skyriaus). Jų muzika skirta slaugos namų gyventojams, personalui ir pasivaikščiojimo mėgėjams. Ansamblis Panemunės šilui parengė išskirtinai lietuvišką turinį, kuris savo dainomis primins prieškario dvasią ir dabartinius laikus – smagios ir melodingos kompozicijos kils pušų vainikais.

Parodos „Melioracija“ atidarymas, 18:00
Žemės ūkio rūmai Donelaičio g. 2

Trečius metus vykstanti tarptautinė mainų rezidencijų programa „DeMo“ menininkus/es kvietė tyrinėti galimas sąsajas, sutapimus ir skirtumus tarp įvairių modernybių, jų formų ir išraiškų. Paroda „Melioracija“ atskleis pastarojo tyrimo perspektyvas tuo pačiu atverdama labai platų klausimą apie šiandieninį mūsų ryšį su pažanga arba progresu ir neišvengiamą jo dialektiką bei materialumą.

Parodoje dalyvauja menininkai(-ės) iš Šiaurės Airijos, Prancūzijos, Ukrainos ir Lietuvos. Parodos kuratorė – Agnė Bagdžiūnaitė. Mainų rezidencijos „DeMo“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Grupės „Rocket Sci“ koncertas Jono Meko filmui „Misterijos“, 18:00
„Kaunas 2022“ Vasaros scena, Rotušės a.

Jonas Mekas 1966 m. rugpjūčio 4 d. filmavo Gyvojo teatro spektaklį „Frankenstein“. Jonui Mekui nepatiko nufilmuotas rezultatas ir jis filmo neišleido. Tačiau jam patiko vienas spektaklio segmentas „Misterijos“ pagal Mac Low scenarijų. Vienintelis garsas, kuris buvo girdimas filmuojant šią spektaklio dalį buvo aktorių kojų skleidžiamas garsas. Vasaros scenoje, šį filmą garsais papildys Niujorke gyvavusios grupės „Himalayas“, kartais suburdavusios iki 100 atlikėjų, nariai.

Premjera. FIlmas „Elvis“, 19:00
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Elvis Preslis daugelio žmonių sąmonėje iki šiol yra žodžio „muzika“ sinonimas. Rokenrolo karaliumi tituluotas atlikėjas yra viena didžiausių XX a. populiariosios kultūros žvaigždžių – legenda, pakeitusi muzikos istoriją. Šis filmas – tai išsamus biografinis pasakojimas apie 20 metų trukusį Elvio Arono Preslio kelią į muzikos Olimpą, kurį į didžiuosius ekranus perkėlė žymusis Oskarui nominuotas australų režisierius Baz Luhrmann („Didysis Getsbis“, „Mulen Ružas!“).

KETVIRTADIENIS, 06 23

Joninės III forte, 15:00
Titnago g., Seniava

15:00-18:00 veiks Joninių kliūčių ruožas
18:00-18:30 Tradicinis svečių pasitikimas su kupole
19:00-20:00 Vakaro muzikinė programa, ekskursija Lietuvos kariuomenės uniformų muziejuje, žaidimai ir rungtys pagal amžiaus grupes
20:00-20:30 Joninių aukuro ir Joninių laužo uždegimas, vaidilučių procesija, vainikėlių plukdymas ir vakarojimas prie Joninių laužo!
20:30-21:00 Apdovanojimai įveikus kliūčių ruožą ir padėkos
21:00-22:00 Muzikinė programa
22:00-00:00 Diskoteka „Atgal į 90-uosius“

Šančių festivalis „Ateik savas“
P.A.R.A.K.A.S, Prancūzų g. ir kitos vietos

Birželio 23-24 dienomis Šančiai lankytojų dėmesį supančios įtraukiančia kultūrine programa: trumpiausią metų naktį trypsim Joninėse P.A.R.A.K.E , tyrinėsim Šančių užkaborius ekskursijose, keliausime laiku restorane „Kastytis“ ir nersim į kūrybinį vyksmą kareivinėse.

M. Plepio nuotr.

Renginys „Kaunas švenčia Jonines 2022“, 18:30
Santakos parkas

Kaunas šventę minės atnaujintame Santakos parke. Čia lauks tradicinės Joninių apeigos, folkloro ansamblių pasirodymai bei nuotaikingas koncertas. Nepamirškite pasipuošti vainikais!

Slemas #50, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Žinot, kada vyko pirmasis Kauno menininkų namų slemas? 2017 m. liepos 20 d. Į jį nedrąsiai kvietė tekstas „Slemas į Kauną atvyksta tikėdamas, jog ‘nėra nieko amžinesnio už laikiną’.“ Džiaugiamės, kad nuo tada įvyko 50 slemų, įrodžiusių šios frazės teisingumą“, – rašoma kvietime. Jubiliejiniame sleme tostus skels atominis vedėjų duetas: Jovaras ir Danielė Liepa. Jei leis oras – po atviru dangumi.

Joninės su „Markuva“, 23:59
P.A.R.A.K.A.S, Prancūzų g.

Trumpiausia metų naktis Šančiuose tęsis elektroniniais ritmais.