Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 18–20 dienoms

18 birželio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 06 18

Kino juostos „Kauno Rotušė 1967–1973 m.“ peržiūra, 10:00–18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriaus palėpės erdvėje pristatoma architekto Žybarto Simonaičio kurta kino juosta „Kauno Rotušė 1967–1973 m.“. Ž. Simonaitis (1929–2019) yra vienas žymiausių Lietuvos architektų-restauratorių, stipriai prisidėjusių prie svarbių Kauno istorinių objektų – Kauno pilies ir rotušės – tyrimų ir restauravimo.

Kino juostoje architektas siekė kuo detaliau parodyti restauratorių, archeologų darbo kasdienybę, nevengdamas šmaikštumo, buities vaizdų, tikslingų meninių intarpų. Ne ką mažiau už Kauno rotušės architektūrinio savitumo įamžinimą Ž. Simonaičiui rūpėjo darbo kasdienybės dokumentavimas.

40 min. trukmės kino juosta buvo begarsė, dėl to nepristatyta visuomenei. 2020 m. šiai begarsei kino juostai sukurtas industrinės muzikos garso takelis, kurio autorius – Algirdas Šapoka.

Taikutės Švažienės tekstilės paroda „Palesink paukštį giedantį tavy“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Pasak parodos autorės, jos kūryba – tai tapymas medžiagos skiautelėmis. Atradusi šį užsiėmimą, T. Švažienė suprato, kad tai yra begalinė erdvė jos įkvėpimui, kurį pati vadina giedančiu paukščiu. O dominuoja jos darbuose gamtos motyvai: gėlės, paukščiai, saulė, švelni moters egzistencija gamtoje.

Paroda veiks iki birželio 30 d.

DJ vakaras „Flat Earth : Sadau“, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Kvietimas lakoniškas: „Absurdiški muzikiniai nuklydimai nevengiant kreivų muzikos gairių kartu su tavo tėvu už pulto.“

„Lauko kinas“. „Aš esu Greta (I am Greta)“, 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

2018-ųjų rugpjūtį penkiolikmetė mokinė iš Švedijos Greta Thunberg, užuot ėjusi į pamokas, pradėjo streiką dėl klimato kaitos. Jos klausimas suaugusiesiems buvo toks: „Jei jums nerūpi mano ateitis Žemėje, kodėl turėčiau ko nors siekti mokykloje?“ Per kelis mėnesius jos keliu pasekė šimtai tūkstančių jaunuolių pasaulyje. Greta, tyli švedų mergaitė su autizmo spektro sutrikimu, tapo pasaulinio garso aktyviste. Režisierius ją sekė nuo pirmosios mokyklos streiko dienos nė nenutuokdamas, kad liudija vieno įtakingiausių žmonių pasaulio istorijoje kelionės pradžią.

Filmą pristatys „Fridays for Future Kaunas“ aktyvistė Vytautė Petrikonytė.

ŠEŠTADIENIS, 06 19

Pabėgėlių diena: „Mes negalime žengti į priekį vieni“, 11:00
Nepriklausomybės a. (Susitikimo vieta – Soboras)

Šiemet Pabėgėlių dienos šūkis yra „Mes negalime žengti į priekį vieni“. Ši žinia yra iš žymiosios Martino Liuterio Kingo „Aš turiu svajonę” kalbos, kurioje kreipėsi ir į tuos kurie nebuvo paveikti diskriminacijos, kviesdamas juos prisijungti prie kovos už kažkieno kito teises: „Jie turi suprasti, kad jų laisvė yra neatskiriamai susieta su mūsų laisve… Mes negalime žengti į priekį vieni.“

„Norėtume pasidalinti šiuo kvietimu solidarizuotis ir priimti visus, ypač tuos, kurie atkeliavę iš kitų pasaulio kraštų ir patyrę daugybę išbandymų. Siekdami skleisti žinią, puoselėti atvirumą ir apžvelgti pabėgėlių situaciją Europoje, kviečiame Jus į pasivaikščiojimą po Kauną“, – rašo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Kauno centras.

Turą sudaro 10 sustojimų žinomose Kauno vietose, kuriose dalyviai turės galimybę sužinoti daugiau apie miestą ir jo istoriją, bei turės galimybę permąstyti kas yra laisvė, ką reiškia tapti pabėgėliu, būti žmogumi.

„Lizdo iškyla“, 14:00
„Oak Park Lounge“, Vydūno al. 4

Didžiausi artėjančios normalybės ženklai – į miesto erdves nedrąsiai sugrįžtantys vakarėliai. O jų laukta. Tiesą sakant, laukta ilgiau, negu buvo galima pagalvoti. Per tą laiką pasimiršo, kaip atrodo draugai, kiti pamiršo, kaip šokti, dar kiti – kaip skamba muzika, leidžiama garsiau nei per telefoną.

Nuo šios amnezijos išgydys ir viską primins pirmoji šių metų „Lizdo“ iškyla. Atminti taisysime sveikatingumu alsuojančioje Kauno širdyje – Ąžuolyne. Vyriausiuoju šios sanatorinės sueigos daktaru taps Boiler Room sensacija, žmogus, kuris vienu metu verčia stebėtis, juoktis, verkti ir mylėti – užkietėjęs Roterdomo „Feyenord“ klubo fanas David Vunk.

Įėjimas su bilietu, galimybių pasu ar pasidarius testą prie įėjmo.

XXVI Pažaislio muzikos festivalis. Sakralinės muzikos koncertas „Didis esi“, 17:00
Kauno liuteronų Švč. Trejybės bažnyčia, Muitinės g. 8

Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriaus 50-ties metų jubiliejui paminėti skirtame koncerte „Didis esi“ klausytojai išgirs Giedriaus Kuprevičiaus, Raimundo Martinkėno, Giedrės Pauliukevičiūtės, Algimanto Kubiliūno, Dalios Kairaitytės, Vidmanto Bartulio sakralinės muzikos kūrinius. 

Koncerto atlikėjai – vieni ryškiausių jaunosios kartos solistų Ieva Goleckytė (sopranas), Egidijus Bavikinas (tenoras) bei tikras Kauno kompozitorių muzikos ambasadorius – Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas), Aistė Mikutytė (II smuikas), Eglė Lapinskė (altas), Saulius Bartulis (violončelė). 

Koncertas „Jausmą įkūnijanti muzika“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras diriguojamas Karolio Variakojo klausytojus kviečia pasimėgauti jausmą įkūnijančia muzika. Programoje – Felix Mendelssohn-Bartholdy ir Ferenc Liszt kūryba. Orkestrui diriguos Karolis Variakojis.

„Lauko kinas“. „Meilės reikalai (Les choses qu’on dit, les choses qu’on fait)“, 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Ar visada darome tai, ką sakome, ir ar tikrai sakome tai, ką iš tiesų darome? Trečią mėnesį nėščia Dafnė atostogauja Prancūzijos provincijoje ir sulaukia vaikino pusbrolio Maksimo vizito. Laukdami prisijungsiančio Fransua, per ilgus pasivaikščiojimus Dafnė su Maksimu atvirai dalijasi istorijomis apie buvusius romantinius santykius. Šie intymūs momentai palengva veda prie dar vieno jų meilės romano. Nekaltos melagystės ir niekaip neišmokstamos pamokos pina netikėtų posūkių ir subtilaus humoro kupiną istoriją.

Rež. Emmanuel Mouret

SEKMADIENIS, 06 20

Anime filmas „Žose, tigras ir žuvis“, 11:00 / 14:20 / 19:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Žoze, tigras ir žuvis“ – jau antrąsyk ekranizuojamas japonų rašytojos Seiko Tanabe kūrinys. Filmą pristato nuo 90-ųjų veikianti anime žanro veteranė, legendinė studija „Bones“, išleidusi tokius garsius kūrinius kaip „Noragami“, „Full metal Alchemist“, „My Hero Academia“ ir „Cowboy Bebop“. Užsienio žiniasklaidoje anime „Žoze, tigras ir žuvis“ neretai vadinamas animacine juostos „Neliečiamieji“ (angl. „Intouchables“) versija bei giriamas už muziką, kurią filmui sukūrė Evan Call, dirbęs ties projektu „Violet Evergarden“.

Rež. Kôtarô Tamura.


Lauko paroda „(Ne)užpildyta tuštuma“
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl.

Lauko paroda „(Ne)užpildyta tuštuma“ meniškai perteikia po 1941 m. birželio mėnesį vykusių represijų šeimų patirtą atskyrimo dramą. Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš tremties. Akylesnis lankytojas pastebės – nuotraukos kitoniškos. Vietoje šeimos maitintojo – vyro, tėvo, sūnaus – atminties siluetas, tremtyje metaforiškai lydintis atplėštą šeimą. Atminties siluete įrėmintos eilės, kurias sukūrė Lietuvos karininkas Alfonsas Kazlauskas 1941 m. birželio 14 d. suimtas ir atskirtas nuo žmonos, dviejų dukterų ir motinos. Paroda simboliškai įrengta Kauno IX forto memorialinio komplekso sode – šakos tarsi apgaubia globėjiška skraiste brutalaus režimo paženklintų žmonių atvaizdus ir rašale sustingusias mintis, saugo nenutrūkstamą žmogaus ir tėvynės ryšį.

Memorialiniame komplekse šiuo metu eksponuojama ir paroda „ISTORIJOS LŪŽIAI. Vietos atspindžiai“, kuri supažindina lankytojus su vietos istorija bei atskleidžia memorialo architektūros ir skulptūros simbolines reikšmes. Šią parodą papildo kompozicija „Susitaikymas“.

Renatos Vinckevičiūtės-Kazlauskienės / KDFM nuotr.

Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“. „Dialogai“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Laukiami festivalio svečiai – Šv. Kristoforo kamerinis orkestras – kartu su solistais Asta Krikščiūnaite (sopranas) bei Daumantu Slipkumi (fortepijonas) pristatys trijų Lietuvos kompozitorių kūrybos dialogą. Programoje skambės Algirdo Martinaičio, Fausto Latėno bei Vidmanto Bartulio kūriniai.