Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 10–12 dienoms

10 birželio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 06 10

Chorų festivalis „Kaunas Cantat | Kaunas Sings 2022“
Įvairios vietos

Savaitgalį Kauną užlies chorinės muzikos garsai – mieste rengiamas jubiliejinis dešimtasis tarptautinis chorų festivalis „Kaunas Cantat“. Šįsyk organizatoriai žada praplėsti festivalio lauką ir garsais iš visos Europos papildyti „Kaunas 2022“ programą. Vien penktadienį laukia keturi koncertai – prie Kauko laiptų, Vienybės aikštėje, Laisvės alėjoje ir Rotušės aikštėje, taip pat – atviri pasidainavimai. 

Kultūrinio-bendruomeninio projekto „Draugystės menas“ metų renginys, 15:00
Draugystės g. 8E

Ekskursijos, meno dirbtuvės, lauko kinas, muzika, maistas, parodos, opera, tango – viskas tilps į grandiozinį projekto renginį, atvirą ne tik Pramonės rajono vietiniams, bet ir visiems kauniečiams ar miesto svečiams.

Pažaislio muzikos festivalis. A. Dvořák „Requiem“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Gedulo ir vilties dienai atminti Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, solistai L. Bendžiūnaitė, S. M. Fischer, M. Vitulskis, T. Girininkas, diriguojant Gintarui Rinkevičiui, atliks monumentalų kūrinį – čekų kompozitoriaus Antoníno Dvořáko (1841–1904) „Requiem“. 

Smaragdo kelio pristatymas, 19:00
Kauno raj.

2022 m. Kauno rajone ieškokite smaragdų. Smaragdai – netikėtose vietose atsiradę nauji meniniai objektai. Vieni kuriami nuo pradžių pradžios, kiti – smaragdais tapo šiuolaikiškai transformuojant įvairius objektus, esančius Kauno rajone.

Viešo meno objektų projekto „Smaragdo kelias“ pristatymo šventė vyks penktadienį, kuomet atsivers meninės instaliacijos ant Kauno rajone esančių vandens bokštų (Vilkijos apylinkės, Piliuona, Neveronys, Čekiškė) ir skulptūriniai objektai (Batniava, Užliedžiai, Juragiai).


„Romuvos“ lauko kinas. „Drąsiau drąsiau (C’mon C’mon)“, 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Šiltoje šeimos dramoje „Drąsiau drąsiau“ (rež. Mike Mills) aktorius Joaquinas Phoenixas atsiskleidžia dar nematytame amplua. Filme jis – svajotojas radijo žurnalistas, kuris keliauja per Ameriką įrašinėdamas vaikų mintis apie šiuolaikinį pasaulį. Nerūpestingas viengungio gyvenimas apsiverčia, kai prie jo prisijungia mokyklinio amžiaus sūnėnas. Šviesūs it Debussy muzika jųdviejų pokalbiai atskleidžia skirtingas pasaulio matymo perspektyvas. Šis nespalvotas filmas – odė kiekvieno mūsų vidiniam vaikui.

Esant nepalankiam orui, renginiai perkeliami į kino teatro Didžiąją salę.

ŠEŠTADIENIS, 06 11

Muzikinis maršrutas „Skamba sienos“, 11:00
Eiguliai

„Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ pasitarė su eiguliečiais ir kartu nusprendė rajono sienoms leisti pasisakyti .  Taip gimė bendras gatvės meno kūrėjų ir Eigulių bendruomenės projektas, 2021-2022 metais penkių rajono daugiabučių sienas nuspalvinęs piešiniais, atspindinčiais kiemų istorijas, tradicijas, gyventojų pomėgius ir identitetą.

Ekskursijos metu ne tik sužinosite piešinių istorijas, bet ir mėgausitės gražuolių sienų fone vyksiančiais meniniais pasirodymais. Registracija: https://forms.gle/LQNJH6MYnsEMD27G9

Pažaislio muzikos festivalis. Vaikų opera „Kirana“, 15:00
Raudondvario kultūros centras,  Instituto g. 1A, Raudondvaris, Kauno raj.

Pažaislio muzikos festivalio programoje šiais metais net du koncertai, skirti jauniesiems klausytojams. Kompozitoriaus iš Maltos Rubeno Zahra opera vaikams „Kirana“, kuri yra programos „Kaunas 2022“ dalis, į kūrybinius procesus įtrauks ir vaikus. Kiekvienoje šalyje, kur statoma ši Kinijos, Indijos, Babilono bei Mesopotamijos mitų įkvėpta opera, jaunieji atlikėjai ne tik dalyvauja operos atlikime kartu su profesionaliais menininkais, bet ir patys kuria scenografiją. Raudondvario kultūros centre vyksiančio spektaklio scenografijoje bus panaudoti Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos moksleivių darbai.

„Kirana“. Martins Vilcens nuotr.

Kultūros pavakarys, 17:00
Kulautuva, Kauno raj.

Kultūros sostinės metams Kulautuvos bendruomenė ruošėsi nuo pat 2020-ųjų, kai prisijungė prie Kaunas 2022 projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“. Kartu su skirtingų sričių menininkais bendruomenė tyrinėjo savo miestelį, kūrė netikėtus maršrutus po mylimas vietas, jas puošė naujais meno kūriniais ir ieškojo SAVO Kulautuvos. O gal Koolautuvos?… Taip gimė ir muzikinis spektaklis „Ar atgimsi tu nauja nata?“, kurį su režisieriumi Eimučiu Kvoščiausku sugalvojo, sukūrė ir atliks Kulautuvos bendruomenės nariai – nuo mažiausio, iki didžiausio jų. Spektaklį įkvėpė Kulautuvos legenda, tačiau jame pasakojama šiuolaikiška miestelio istorijos versija. Spektaklio premjera ir pažintis su Koolautuva įspūdingame pušyne prie Nemuno – jau birželio 11 dieną.

„Kaunas 2022“ vasaros scena: Ukrainos diena, 19:00
Rotušės a.

Dar 2021-ųjų rudenį, vystant Vasaros scenos idėją ir atlikėjų tinklelį, buvo tvirtai nuspręsta, jog scenoje turėsime Ukrainos dienas, dedikuotas ukrainiečių kultūrai ir kūrėjams. Idėja išliko, sustiprėjo ir įgavo naujas reikšmes. Tad, birželio 11 diena Vasaros scenoje skirta Ukrainai, jos kultūrai, muzikai. Susitinkam pabūti, pašokti ir vienas kito palaikyti. Scenoje – „FO SHO” ir „Tonka“ iš Ukrainos.

SEKMADIENIS, 06 12

„ConTemporary Music Train“ išlydėtuvės, 15:00
Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

Sekmadienį iš Kauno geležinkelio stoties išriedės neįprastas traukinys. Juo nuo vienos Europos kultūros sostinės – Kauno iki kitos Europos kultūros sostinės, Ešo prie Alzeto Liuksemburge, kelionę pradės kvintetas „Railways Brass“. Muzikos atlikėjai iš Lietuvos, keliaudami traukiniais, atsitiktinei publikai skleis žinią apie Kauną, koncertuos traukinių vagonuose, traukinių stotyse, miestų parkuose ir aikštėse, pristatys Kauną ir jame vykstančius Europos kultūros sostinės renginius.

„Kino vasaros vakarai“: „El Topo“, 15:30
Kauno kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

1970 m. pasirodžiusi juosta sužavėjo Johną Lennoną (šis įkalbėjo savo agentą nusipirkti filmo teises) ir kultinio kino entuziastus – „El Topo“ laikomas vidurnakčio seansų fenomeno pradininku. Alejandro Jodorowsky kūrinyje „El Topo“ persipina spageti vesterno žanras, rytų filosofija, siurrealizmas ir amerikietiški archetipai.

Paslaptingasis El Topo joja dykuma. Nuogas jo sūnus sėdi jam už nugaros. Berniukui sueina septyneri, kad taptų suaugusiu vyru, jis turi užkasti smėlyje vaikystės simbolius – mėgstamiausią žaislą ir motinos nuotrauką. Tėvas ir sūnus atvyksta į miestą, kuriame įvyko skerdynės, jo gyventojai nužudyti, gatvės pasruvusios krauju. Šventuoju besiskelbiantis El Topo nusprendžia surasti žudikus ir atkeršyti.

Koncertas „Parko muzika #gROCK“, 17:00
Santakos parkas

Pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ nuo 2018 metų kauniečius ir miesto svečius suburia į žaliąsias Kauno erdves, jaukiems sekmadienio muzikiniams piknikams. „Kiekvienais metais atsinaujinanti „Parko muzika“ kviečia išgirsti vis kitokį muzikinį turinį. Šiemet praleisti laiką kviečiame su laiko slenksčius įveikusia muzika: „Bon Jovi“, „Guns n‘ Roses“, „Led Zeppelin“, „Black Sabbath“, AC/DC, „Metallica“ daugeliui mūsų tapo nemariomis roko muzikos ikonomis“, – šių metų programos sumanymais dalijasi koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius. 

Spektaklis „Taksai. Bandymai įveikti atstumus“, 18:30
A. Juozapavičiaus pr. 31G

Ar atsimenate, kada paskutinį kartą skambinote centriukui? Taksi verslas per neregėtai trumpą laiką beveik išnyko, transformuodamasis į skaitmeninių technologijų valdomą pavežimo paslaugų industriją. Šiandienos taksų vairuotojai – vis labiau nematomi, tačiau puikiai matantys. Galiniuose veidrodėliuose jie stebi už nugarų vykstančias dramas ir komedijas, jaučia miesto pulsą, žino jo paslaptis, veža keleivius į keisčiausias vietas, kuriose patys niekada nesilankė. Spektaklio „Taksai“ kūrėjai bendram kūrybiniam darbui pakvietė grupę taksi vairuotojų ir pavežėjų. Kai kurie dar mena legendinio Kauno taksi parko laikus, kiti, darbą pradėję palyginti neseniai, visada naudojosi elektroninėmis platformomis. Tai nedideliam žiūrovų skaičiui skirtas spektaklis-eksperimentas, vykstantis judančiuose automobiliuose.