Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 8–10 dienoms

8 balandžio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 04 08

Filmas „Piligrimai“, 10:30 / 13:45 / 18:05
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Debiutinio Lauryno Bareišos ilgametražio premjera įvyko Venecijos kino festivalyje, kur filmas apdovanotas „Horizontų“ programos liūtu. 

Paulius ir Indrė atvyksta į Karmėlavą̨, kur lygiai prieš ketverius metus buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie neturi jokio konkretaus tikslo. Tačiau netrukus vietos gyventojai supranta, kas šie atvykėliai. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kodėl čia atvažiavo ir ką ši kelionė pakeitė.

Dainiaus Liškevičiaus parodos „Atskris ir išskrido“ atidarymas, 15:00
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

D. Liškevičius priklauso „Lūžio kartos“ menininkams, kūrybinį kelią pradėjusiems po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo. Jo darbai išsiskiria visuomenės socialinės realybės kritika, ironišku žvilgsniu. D. Liškevičius provokuoja žiūrovą, kurdamas jam nepatogias, nepriimtinas situacijas ir skatindamas jas apmąstyti, suvokti. Menininkas nėra prisirišęs prie konkrečių medijų ar medžiagų, kadangi kūrinio raišką visada diktuoja idėja, kuri yra svarbiausia.

Paroda tęsia Menų akademijos organizuojamą Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtų parodų ciklą.

Dr. Wang Zheng-Ting koncertas, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

Svečias iš Australijos – atlikėjas dr. Wang Zheng-Ting – pristatys kinų liaudies instrumentą Sheng, jo tradicijas ir šiandieninę raišką.
Sheng yra iš nendrių pagaminti kinų burnos vargonėliai. Šiuolaikinis Sheng susideda iš kandiklio, nendrinių vamzdelių ir vožtuvų. Vamzdelių yra įvairaus ilgio ir skaičiaus (nuo 17 iki 37), ir paprastai vienu vamzdeliu išgaunamas vienas garsas. Tačiau visu instrumentu galima išgauti daugiau nei vieną garsą tuo pačiu metu.

Renginys yra VII tarptautinio Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkurso-festivalio dalis.

Vakaras „Lietuviškos dainos – tautinių dainų ratas“, 18:30
„K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

Programoje girdėsime lietuvių liaudies, literatūrinės, partizanų ir tremtinių dainas.
Dainas atliks ir pakvies dainuoti kartu Jonas Chockevičius. Jonas Chockevičius – atlikėjas, pedagogas, vienas iš grupės „Thundertale“ įkūrėjų, šios grupės ilgametis narys ir didelės dalies Thundertale dainų autorius. Viena žinomiausių Jono aranžuotų dainų, „Thundertale“ vizitinė kortelė, daina „Žemėj Lietuvos“.

„Muzika ir architektūra: muzikinis nuotykis pašte“, 20:30
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Po balandžio 10 d. duris užvers tarptautinė modernizmo interpretacijų paroda „MoFu 360/365“. Kviečiame jus į šios parodos „išlydėtuves“ su paskutiniu parodą lydinčiu renginiu „Muzika ir architektūra: muzikinis nuotykis pašte“.
Kaip skamba architektūra? Kaip išmokti jos klausytis? Į šiuos klausimus atsakys dviejų parodos kūrėjų – Martyno Timinsko ir Patrio Židelevičiaus – tandemas, atskleisiantis muzikos ir architektūros sinergiją simbolinėje ir itin reikšmingoje erdvėje – Kauno centrinio pašto rūmuose.

ŠEŠTADIENIS, 04 09

Romualdo Rakausko paroda „R.R.“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Nuo balandžio 9 d. Kauno fotografijos galerijoje veiks Romualdo Rakausko paroda R.R., parodos kuratorius – Donatas Stankevičius. Ekspozicijoje pristatomi autoriniai atspaudai iš Lietuvos fotomenininkų sąjungos archyvo. 

„Atvira fotografijų lyrika, atspindėjusi paties autoriaus asmenybę, daro jas savitas, išskiria iš kitų Lietuvos fotografijos mokyklos pavyzdžių ir „išgelbėja“ nuo dirbtinio sovietinio laikotarpio optimizmo. Be to, ne mažiau svarbu, kad poetiškas fotografo žvilgsnis praeitį išsaugo šiandien gyvą, pasikeitusios, išnykusios tikrovės atvaizdus paversdamas mūsų vaizduotės dalimi“, – rašo Tomas Pabedinskas.

Romualdas Rakauskas. Iš serijos „Naujoji Lietuvos architektūra“. Transporto mazgas Vilniuje. Lietuvos fotomenininkų sąjungos archyvas

„Kauno iššūkio“ VI sezono pabaiga, 12:00
KTU multifunkcinis centras-biblioteka, Studentų g. 48

Nuo pat rudens 5 jaunimo komandos tyrinėjo Kauną ir jo kultūrą, sprendė iššūkius ir ieškojo įkvėpimo, kad sukurtų unikalius ir aktualius projektus Kaunui ir jaunimui. Renginio metu vyks kontaktų mugė, „Kaunas 2022“ jaunimo programos „Kauno iššūkis“ 5 projektų pristatymai ir komisijos rezultatų paskelbimas.

Kultūrinės edukacijos renginys „Holokaustas: procesas, vykdytojai, gelbėtojai, aukos“, 12:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Minint Minėdamas Tarptautinę koncentracijos stovyklų kalinių išlaisvinimo dieną lankydamiesi autentiškose IX forto erdvėse edukacinio renginio dalyviai susipažins su šiandieninėmis muziejaus ekspozicijomis ir turės galimybę išgirsti edukatoriaus parengtą informatyvų pasakojimą apie Holokausto procesą, jo vyksmą bei kontekstus Lietuvoje, o vėliau jų lauks diskusija, susijusi su kertiniais temos akcentais: vykdytojais, gelbėtojais, aukomis. 

Išankstinė registracija el. paštu edukacija@9fortomuziejus.lt arba telefonu +370 620 20790.

Spektaklis „Kauno asamblėja“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Kauno asamblėja“ – spektaklis, įrodantis, kad teatras gali būti iš tiesų aktualus, kad galima būti visiškai skirtingiems ir susikalbėti, kad sveika dirstelėti į save iš šalies ir pamatyti, kokie esame juokingi, aklai gindami savo poziciją. 

2021 m. rugsėjį teatro kavinėje jungtinė spektaklio kūrėjų komanda – „Porte Parole“ teatras iš Kanados ir NKDT aktoriai – pakvietė keturis nepažįstamus žmones į bendrą vakarienę. Prie stalo susėdo tradicinių pažiūrų šalies patriotas, liberali biseksualė, empatiškas gimnazijos moksleivis ir kosmopolitiškas menininkas. Vakarienės metu jie diskutavo temomis, kurios jiems rūpi, dėstė savo požiūrius, gynė savo nuomones, įrodinėjo savo tiesas, ginčijosi, konfliktavo, liejo emocijas ir galų gale ieškojo būdų susikalbėti. Ši jų diskusija buvo įrašyta, o iš įrašo sukurta pjesė. Šis spektaklis – „Kaunas 2022“ programos dalis.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Vakarėlis „Down Low: Diana Azzuz, Rina Priduvalova“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Bene labiausiai džiuginanti serija klube šį kartą pristato dvi viešnias iš bene geriausio pasaulio naktinio klubo, kurį, deja, dabar supa karo liepsnos.

∄ klubo (arba paprasčiau vadinamu „K41“) kolektyvas šiuo metu glaudžiasi Berlyne, o kartu su juo ir vienos smagiausių žemesnių dažnių didžėjos iš nuostabiojo Kyjivo miesto – tai Diana Azzuz ir Rina Priduvalova. Sutiksim šiltais apkabinimais, o išlydėsim karštais bučiniais.

SEKMADIENIS, 04 10

Koliažo dirbtuvės parodoje „Hommage à Serge Lifar“, 10:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir renginių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Ilgą laiką apie šį žmogų buvo kalbama, kaip apie „prancūzų choreografą“. Iš tikrųjų didžioji menininko kūrybinio gyvenimo dalis praėjo Paryžiuje, tačiau gimė Kyjivo pakraštyje – 1905 m. – kazokiškų šaknų turėjusio miškininko šeimoje. Tikrasis jo vardas buvo Sergėjus Michailovičius Lifaras.

Dirbtuvių metu ne tik mokysimės naujos tapybos ir grafikos technikos, bet kartu ir daugiau sužinosime apie ukrainiečių kilmės baleto šokėją Seržą Lifarą, kuriam dedikuota veikianti muziejuje paroda.

Edukacinis spektaklis vaikams „Iš kur aš?“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Vaikas smalsauja: „Iš kur aš atsiradau?“, o Jūs nedrįstate ar nežinote kaip apie tai kalbėti? Kauno miesto kamerinis teatras siūlo išeitį, palengvinsiančią tėvų ir pedagogų dalią kalbėti šia „nepatogia“ tema. Atveskite vaiką į pažintinės edukacijos spektaklį IŠ KUR AŠ? ir leiskite jam išsiaiškinti visą tiesą apie savo atsiradimą, pasitelkiant teatrinio stebuklo magiją! Kartu su pagrindiniu personažu daktaru Googlu ir šešėlių paslaptis išmanančiais jo asistentais spektaklio metu vaikai sužino savo atsiradimo procesą, lavina stambiosios, smulkiosios motorikos, socialines, kūrybines ir pažintines kompetencijas, ugdo motyvaciją įsitraukti į veiksmą.

Filmas „Blogiausias žmogus pasauly (The Worst Person in the World)“, 18:30
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šis režisieriaus Joachim Trier filmas tapo žiūroviškiausiu ką tik pasibaigusiame festivalyje „Kino pavasaris“. Julijai tuoj trisdešimt, o jos gyvenimas – egzistencinė netvarka. Panašu, kad gabumai jau iššvaistyti, o vyresnis vaikinas Akselis – sėkmingas komiksų autorius – įkalbinėja kurti šeimą. Vieną naktį ji nekviesta užsuka į svetimą vakarėlį ir ten sutinka žavingą jaunuolį Eiviną. Netrukus, jau išsiskyrusi su Akseliu, Julija metasi į dar vienus naujus santykius, tikėdamasi iš naujo pradėti gyvenimą. O gal kai kuriems pasirinkimams jau per vėlu?