Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 5–7 dienoms

4 balandžio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 04 05

Koliažų dirbtuvės „Keliaujančių bendraamžių portretai“, 16:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

VDU Kultūros paveldo ir turizmo absolventė, organizacijos „Atradimų kelias“ bendraįkūrėja Monika Mickevičiūtė kviečia: „Pasižiūrėję galerijoje veikiančią Elenos Krukonytės fotografijų parodą „Mano bendraamžių portretai“, aptarsime keliautojų portretus, įvairius kelionių būdus ir ypatumus, dalinsimės savo kelionių patirtimi ir kursime vieni kitų kaip keliautojų portretus naudodami koliažo techniką.“ Dirbtuvės yra VDU menų galerijoje „101“ parodą „Mano bendraamžių portretai“ lydintis renginys.

Nemokamai.

Susitikimas su šiuolaikinio meno kūrėju Audriumi Novicku, 16:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Renginio metu menininkas gyvai pristatys parodoje „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“ įvietintą instaliaciją „Apsėsti vaizdai“, papasakos, kodėl ir kaip Antano Samuolio „Geltonoji moteris“ instaliacijoje yra muziejinių vaizdų ir pačios muziejaus institucijos apmąstymo dalis.

Šis susitikimas – Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje eksponuojamos parodos „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“ renginių ciklo dalis.

Nemokamai.

„NEfono“ gimtadienis, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

2022 m. balandžio 2 d. „NEfonas“ surengė pirmąjį savo renginį. Jau dvejus metus Kaune muzonas yra ne fonas. Gimtadienyje bus senbuvių – „Sacréblue“ ir „Imbieras“, lydėjusių juos nuo pat pradžių. Bus naujų veidų, primenančių, kad „NEfono“ laukia dar daug neatrastos ir nuostabios muzikos.

Nemokamai.

Kunigo Beno Lyrio knygos „Išgydytos mintys. Gyvenimo prasmės terapija“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

„Diskutuosime apie mūsų gyvenimo baimes, sunkumus ir iššūkius, klausysimės operos solistės Oksanos Auškalnytės-Mockuvienės atliekamų kūrinių“, – kviečia Benas Lyris ir žurnalistė Dalia Musteikytė.

Nemokamai.

7-asis Juozo Naujalio chorų festivalis: atidarymo koncertas, 19:00
Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Festivalyje chorai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos, kurie ne tik pagerbs J. Naujalio atminimą dainuodami jo kūrinius, bet ir atliks savo šalies kompozitorių kūrinius, atsipindinčius skirtingas kultūras. Festivalio renginiai įvyks vietose, kurios yra glaudžiai susijusios su Juozo Naujalio vardu – Kauno katedroje, kur jis dirbo ir mokė, bei Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Festivalio programoje – trys chorinės muzikos koncertai (visą programą rasite čia), bei chorų konkursas.

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS, 04 06

Paroda „Istorijos kvapai: nuo Kleopatros iki Napoleono“, 10:00–17:00
Lietuvos švietimo muziejus, Vytauto pr. 52

Nauja paroda kviečia lankytojus leistis į kelionę laiku bei intymią pažintį su garsiomis istorinėmis asmenybėmis: Kleopatra, Avicenu (Ibn Sina), Barbora Radvilaite, Liudviku XIV, Marija Antuanete, Napoleonu ir kt. Paroda rengiama pasitelkiant atminties muziejų ekspozicijose dar retai naudojamą raiškos formą – kvapus, kuriais bus perteikta skirtingų epochų kultūra, estetikos suvokimas. Kuratorė – parfumerė Jolanta Cinaitienė. Daugiau apie parodą skaitykite čia.

Su bilietais.

Saugaus eismo diena, 12:00
Nepriklausomybės a.

Apie avarijose patirtus kaukolės lūžius, stuburo pažeidimus ir kitas gyvybei pavojingas traumas kauniečiai sužinos ne tik iš medikų pasakojimų, bet ir apsilankę nekasdieniškoje parodoje. Balandžio 6-ąją minima Saugaus eismo diena kvies vaizdžiai įsitikinti, kokius padarinius atneša neatsakingas elgesys lekiant paspirtuku ar kita transporto priemone.

Nemokamai.

Filmas „Žalia siena“ (Zielona Granica), 17:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Klastinguose ir pelkėtuose miškuose, sudarančiuose vadinamąją žalią sieną tarp Baltarusijos ir Lenkijos, pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Afrikos patenka į geopolitinius pančius. Apgaulingą viltį atsidurti saugesnėje Europoje keičia siaubas ir šiuolaikinė tragedija. Šiame nematomame kare susipina patogumų atsisakiusios, ką tik aktyviste tapusios Julijos, jauno pasieniečio Jano ir sirų šeimos gyvenimai. Milžinišką ažiotažą Lenkijoje sukėlęs kino meistrės Agnieszkos Holland filmas kelia klausimą: ar skirtingos barikadų pusės gali rasti bendrą kalbą, kai siena tampa sudužusių svajonių kapinynu?

Su bilietais.

Néstor Torres ir Kauno bigbendo koncertas, 19:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta „Latin Grammy“ apdovanojimų laimėtojas, „Grammy“ nominantas Nestoras Torresas (Néstor Torres). Puerto Riko ir JAV fleitininkas studijavo Berklio muzikos koledže, Manneso muzikos mokykloje Niujorke, o vėliau Naujosios Anglijos muzikos konservatorijoje Bostone.

Džiazuojančios fleitos magija, sodrus Kauno bigbendo skambesys ir kartu kuriami uždegantys šokio ritmai kviečia svaigintis pavasariu bei gera muzika.

Su bilietais.

„Mini jazzo festivalis“, 19:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Pirmoje vienos dienos festivalio dalyje pasirodys „Adomas Rekašius & Dorphine“ – tai fortepijoninis trio iš Šveicarijos, kuris su savo virtuozišku grojimu tikrai sužavės klausytojus. Antroje dalyje – populiari Latvijos dainininkė Santa Šillere su „Modal jazz ensemble“. 

Su bilietais.

„Cats In Grass“, „Louder Than Mice“ ir „Thinly Veiled“ koncertas, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namus užpildys pulsuojančių gitarų ir post-punk ritmo garsai. Minoriniuose sąskambiuose ir psichodeliniuose shoegaze prieskoniuose mus skandins trys panašios pajautos grupės.

Su bilietais. 

KMN / Gražvydo Jovaišos nuotr.

SEKMADIENIS, 04 07

Aleksandro Macijausko paroda „Gyventi“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

A. Macijauskas gimė 1938 m. Kaune, jo kūryba giliai įsišaknijusi miesto istorijoje ir kultūroje. Jo ankstyvoji patirtis tiek konfliktiškoje miesto, tiek šiurkščioje kaimo aplinkoje padarė didelę įtaką jo įvairiapusiškai kūrybai. Aleksandras Macijauskas ilgus metus (iki 2009m.) vadovavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriui ir įkūrė Kauno fotografijos mokyklą, formuodamas būsimas fotografų kartas. Jis vertinamas dėl savo didžiulės įtakos Lietuvos fotografijos raidai. Pasak dr. Tomo Pabedinsko, A. Macijauskas Lietuvos humanistiniam pasaulėvaizdžiui suteikė šiurkštumo, įtampos, konflikto, atviros ironijos, apmąstytos prasmės. Iš Macijausko fotografijų dvilypumo gimsta dramatiškumas.

Parodoje eksponuojami kūriniai yra iš ciklo „Veterinarijos klinikos“ (1977-1984).

Su bilietais.

A. Macijauskas. Kauno veterinarijos klinikose, 1981

Kauno miesto šventė „Vaikų Velykėlės“, 13:00
Kauno pilies prieigos

Šventė skirta visiems – šeimoms, seneliams, mažiems ir dideliems. Šventėje „Vaikų Velykėlės“ netrūks tradicinių Atvelykio pramogų: vyks Velykės „Margučių ridenimo varžytuvės“ (13:00 ir 15:00 val.; reikalinga registracija), linksmoji fotoateljė, velykinis lėlių teatras, bus galima išmėginti senovinių žaidimų, o patys mažiausieji atras jiems skirtų veiklų mažųjų kiemelyje. Viso renginio metu folkloro ansambliai, atlikėjai ir muzikantai palaikys gerą nuotaiką, džiugins velykiniu folkloru: kiaušiniautojų oracijomis, sūpuoklinėmis dainomis, žaismingais rateliais ir šokiais.

Nemokamai.

Spektaklis „Snieguolė“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Režisierė Dr. GoraParasit (Gintarė Minelgaitė) pristato įtaigią ir gydančią Brolių Grimų pasakos interpretaciją, papasakotą ledynų mitologijos fone. Spektaklyje Dr. GoraParasit tyrinėja daugybę temų – ekologiją, klimato krizę, daugiakalbystę, migraciją, neapykantą ir socialinių lyčių dinamiką, kartu kviesdama svarstyti ir platesnius – egzistencinius dabarties ir ateities klausimus. Jungdama skirtingas medijas – twerk šokius, video žaidimų logiką, kompozitorės Sandros Kazlauskaitės garsovaizdžius ir klubinę muziką, režisierė atveria savo pačios, o kartu ir šiuolaikinės visuomenės psichologines pažeidžiamybes.

Su bilietais.

Filmas „Aš čia kapitonas“(Io Capitano), 17:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Dviejų jaunų senegaliečių, Sedu ir Musos, galvose – svajonės apie Europą. Su pavogtais pasais ir pasiskolinta drąsa jie leidžiasi į pavojingą homerišką odisėją. Viltis mirga kaip miražas ir veda juos per pavojingas dykynes ir jūras, kur lūpas pagardina sūrus oras, o kiekvienoje bangoje tyko pavojus. Čia jų brolystė išbandoma išdavysčių ir nevilties pinklėse. Tai liudijimas apie neblėstančią svajonių galią net ir tada, kai dėl jų keliauji į kitą pasaulio kraštą. Italų meistro Matteo Garrone filmas buvo nominuotas „Oskarui“ geriausio tarptautinio filmo kategorijoje. 

Su bilietais.