Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 22–24 dienoms

22 balandžio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 04 22

Paramos Ukrainai koncertas, 16:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejus kviečia į Anastasijos Bramo ir Barboros Valiukevičiūtės koncertą, kuris skirtas didvyriškai Ukrainos kovai prieš Rusijos agresiją paremti bei pasisemti dvasios jėgos ir stiprybės. Koncerto metu skambės Z. Bružaitės, A. Schnittke‘ės, O. Balakausko ir A. Parto kūriniai smuikui ir fortepijonui.

Visos paramos koncerto metu suaukotos lėšos bus pervestos į specialią Lietuvos Caritas sąskaitą, skirtą nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms.

Lauryno Katkaus knygos „Nakvynė Berlyne“ pristatymas, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Laurynas Katkus (g. 1972 metais Vilniuje) – žinomas rašytojas, eseistas ir vertėjas. Po beveik dešimtmetį trukusios pauzės jis grįžta su nauja prozos knyga, atgaivinančia pamirštą apysakos žanrą. Keistos, pasakiškos situacijos tampa išeities tašku pasakojimams apie Nepriklausomybės kartą, apie jos siekius, pasirinkimus bei patirtis. Atidus, neretai humoristinis žvilgsnis į šiuolaikinės Lietuvos gyvenimą persmelkiamas fantastine atmosfera. Naujos šnektos, žiniasklaidos žargonas ir slengas vykusiai sintetinami ir jungiami su literatūrine kalba.

Renginyje dalyvaus knygos autorius ir literatūrologė Rūta Eidukevičienė.

„Kaunas Jazz 2022“: Jamison Ross & Band, 18:00
Raudondvario dvaro menų inkubatorius, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Po pandemijos sukeltų trikdžių šiais metais festivalis grįžta į įprastus rėmus – didžioji dalis 32-ojo „Kaunas Jazz“ koncertų Kaune vyks balandžio pabaigoje.

Svečiuose atlikėjas iš JAV – ryškus jaunosios džiazo kartos vokalistas ir būgnininkas Jamisonas Rossas. Baigęs studijas ir iš Naujojo Orleano persikraustęs į Vašingtoną, Jamisonas sudomino garsią džiazo vokalistę Carmen Lundy, kuri jį pakvietė į savo grupę.

Su ja du albumus įrašęs būgnininkas bendradarbiavo ir su bliuzo bei roko ekscentriku Dr. Johnu, koncertavo su džiazo garsenybe Nicholu Paytonu, o prieš kelerius metus pradėjo solinę karjerą.

Svetlanos Samochvalovos nuotr. / „Kaunas Jazz“ archyvas

Premjera. Spektaklis „Frankenšteino kompleksas“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Naujausioje Nacionalinio Kauno dramos teatro premjeroje „Frankenšteino kompleksas“, kuri gimsta kartu su Latvijos „Dirty Deal“ teatru, jėgas sujungė režisierius Valters Sīlis, dramaturgas Kārlis Krūmiņš ir dirbtinis intelektas. Šis spektaklis kelia klausimų, ar teksto generavimo programinė įranga gali nužudyti autorių kaip kūrybingą būtybę?

Spektaklis bus rodomas ir šeštadienį.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Kino namų „Romuva“ atidarymas: naktinis filmų maratonas, 21:15
Laisvės al. 54

Po ilgai trukusios rekonstrukcijos seniausias Lietuvos kino teatras – Kauno kino centras „Romuva“, tampantis kino namais – vėl atvers duris lankytojams. Balandžio 22 dieną vyksiantis šventinis renginys leis pažinti atnaujintas kino teatro erdves, išsaugojusias unikalius art deco elementus, pamatyti čia veiksiančią parodą, dedikuotą modernistiniam pastatui ir jo istorijai, bei aplankyti šiuolaikiškai įrengtas kino sales, leisiančias mėgautis aukščiausios kokybės filmų seansais. Pirmųjų kino teatro lankytojų lauks speciali kino programa – naktinis filmų maratonas, kuris kvies trumpam pamiršti kasdienines problemas ir pasinerti į magišką kino nuotykį. 

ŠEŠTADIENIS,  04 23

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“
Laikinoji Čiurlionio galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Kaunas ir Vilnius, Vilnius ir Kaunas. Didžiausi Lietuvos miestai. Konkuruojantys, nesutariantys, bet ir būtini vienas kitam. Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Vilniaus ir Kauno gyvenimą apaugusi puikybė ir prietarai paslepia tiesą – šiems miestams reikia vienas kito, kitaip jie pasmerkti „karikatūrinei egzistencijai“. Tai dar prieš šimtą metų savo dienoraštyje užrašė Mykolas Römeris. Apie tai pasakoja MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus tuo pačiu metu Vilniuje ir Kaune veikianti paroda – ji atveria pamatinę dviejų miestų priklausomybę, kaip jie formavo vienas kitą ir kaip iš jų įtampos atsirado šiuolaikinė Lietuva.

„Šilainių urban eco festivalis”, 13:00
Įvairios vietos

„Kaunas 2022“ programoje – bendruomeninis renginys po atviru dangumi. Festivalio veidas – Šilainių gamta bei landšafto dizaino ir šiuolaikinių eco-sustainable public art objektų instaliacijos viešose Šilainių erdvėse. Darnios iniciatyvos, nekasdieniškos, bet labai įdomios veiklos yra jungtis tarp gamtos ir gyventojų, gamtos ir miesto. Festivalis – gyvas, organizuojamas kartu su vietos Šilainių organizacijomis bei vietiniais gyventojais. Šiuo bendruomenių bendradarbiavimo ir kolaboracijos pavyzdžiu siekiame tapti pavyzdžiu ir prisidėti prie pirmojo Lietuvoje urban eco festivalio įgyvendinimo Kauno mikrorajone.

„Kaunas Jazz“ pradžios iškilmės: Alfredo Rodriguez, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Festivalio naujovė – šiais metais pagrindiniai festivalio koncertai persikelia į Nacionalinį Kauno dramos teatrą. Džiazo šventės pradžią teatro Didžiojoje scenoje balandžio 23-ąją paskelbs garsus pianistas iš Kubos Alfredo Rodriguezas, nors jau išvakarėse vyks koncertai Raudondvario menų inkubatoriuje ir „Volfas Engelman“ studijoje. Vėliau renginiai planuojami ne tik tradicinėse vietose, kaip Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelyje, bet ir „Žalgirio“ arenoje, kur gegužės 1 d. pasirodys didieji šių metų svečiai švedai „Dirty Loops“. Tarp kitų programos pažibų – Avishai Cohen, Dana Masters ir, be abejo, pasiilgti lietuviai. 

Alfredo Rodriguez. Atlikėjo archyvo nuotr.

Vakarėlis „Prisukamas abrikosas“, 22:00
„Pergalė“, Kaunakiemio g. 5

„Švenčiame jau jubiliejinį 40-tą „Prisukamą abrikosą“. Ir tikrai žinom, kad yra tokių, kurie visuose juose sudalyvavo. Po nepavykusios kelionės pagaliau pasirodyti Kaune iš Berlyno atvyks „Brutalismus 3000“. Prie dueto – visa plejada puikių lietuviškų veidų ir slaptas svečias“, – rašoma kvietime į didžiausių elektroninės muzikos vakarėlių Kaune ciklo renginį. 

„Brutalismus 3000“. Grupės archyvo nuotr.

SEKMADIENIS, 04 24

Vaikų Velykėlės, 13:00
Prie Kauno pilies

Kartu su folkloro ansambliais žaisite, šoksite, dainuosite, vaidinsite, kiaušiniausite ir ieškosite margučių. Kūrybinėse dirbtuvėlėse galėsite pasigaminti įvairių darbelių – sukurti sveikinimą ar velykinę dovanėlę. Susipažinsite su  tradiciniais margučių raštais, sužinosite, kokie natūralūs dažai buvo naudojami seniau, ir kaip galima pasipuošti savo namus. 14 val. prasidės „Kiaušiniautojų varžytuvės“, į kurias atvyks dalyviai iš Krakių, Žiežmarių, Kauno miesto ir rajono. Vyks margučių ridenimas, skambės kiaušiniautojų oracijos, lalauninkų šmaikštūs paporinimai ir dainos. Visų laukia Velykės staigmenos!

Ekskursija „Jonas Mačiulis-Maironis: Manyje gaudžia visas pasaulis“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Atvykę į ekskursiją po Maironio butą, sužinosite viską apie kunigo, poeto Jono Mačiulio-Maironio (1862–1932) gyvenimą Kaune. Kaip 1909 m. jis nusipirko vėlyvojo baroko (rokoko) stiliaus rūmus ir kaip jam sekėsi įsikurti aštuoniuose kambariuose. Kodėl pravėrus duris į prieškambarį, pasigirsta kanklių melodija ir kas tos melodijos autorius. Toliau užburs pasakojimai apie skirtingą sienų dekorą, dailius senovinius baldus, knygas, skulptūras ir paveikslus… Užsuksite į ekspoziciją, skirtą Maironiui, kurioje apžiūrėsite pirmąjį „Pavasario balsų“ leidimą, niekur nematytas nuotraukas ir net išlikusį laurų lapų vainiką, kuriuo kažkada buvo poetas apvainikuotas! O jeigu ekskursija neprailgs, pakviesime pažiūrėti naujai sukurto filmo apie Maironio asmenybę.

Ekskursija mokama. Registracija telefonu 8 37 206 842.

Koncertas „Je t’aime! Myliu tave“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Balandžio 24-osios vakarą sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Minadora Šernaitė ragins atverti širdis pačiam meilės jausmui: „Kas yra ta, kuri sušvinta tarsi aušra, graži kaip mėnulis, šviesi tartum saulė, pagarbią baimę kelianti lyg pulkas su vėliavomis?“ (Ištrauka iš „Giesmių giesmės“). Ir visai nesvarbu, kam tas meilės jausmas skirtas – žmogui, tėvynei, gamtai ar gyvenimui. Menininkės kuria savitą himną jausmui, kuris pažadina kūrybiškas galias, polėkį, fantaziją. Meilė yra tokia, kokią mes išgyvename. Ji gali būti audringa, beribė, gal net nežinanti saiko arba tyli, sėjanti ramybę ir susitelkimą. Kaip ir muzika, kurią išgirsite koncerte. Skambės subtilios prancūzų melodijos, sentimentalios V. Bellini dainos, išgirsite G. Fauré, C. Debussy, F. Liszt bei kitų kompozitorių kūrinius. Juos papildys ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė“.

Filmas „Nepakeliamas milžiniško talento svoris (The Unbearable Weight Of Massive Talent)“, 20:45
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Veiksmo komedija „Nepakeliamas milžiniško talento svoris“ pasakoja apie kažkada garsų aktorių Nikolą Keidžą (kurį vaidina, be abejo, pats Nicolas Cage‘as), dabar išgyvenantį ne pačius geriausius laikus. Kažkada milijonus žmonių savo talentu žavėjęs aktorius sunkiai gauna netgi epizodinių vaidmenų. Visuomet prabangą ir ekstravaganciją mėgusi žvaigždė įklimpusi į skolas ir sunkiai suduria galą su galu. Tad, kuomet jo agentas suorganizuoja milijono vertą darbelį, Nikolui nelieka nieko kito, kaip priimti pasiūlymą. Įvykiams pasisukus netikėta linkme, pavojus ima grėsti aktoriaus buvusiai žmonai ir dukrai, o pats Nikolas Keidžas pasijunta atsidūręs pavojingiausio savo gyvenimo trilerio epicentre.