PENKTADIENIS, 04 21
Pietų pertrauka su muzika, 12:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57
Užsukusius išsirinkti knygų pasitiks aktorius ir smuikininkas Darius Krapikas, kuris dovanos gražiausias eiles bei muziką. Jei planuojate ateiti pasiimti skaitinių, kviečiame tai padaryti būtent penktadienį per pietus, o jei tokių planų neturite – tiesiog užsukite pasivaikščioti po bibliotekos erdves ir pasiklausyti tarp lentynų skambančių muzikos ir poezijos garsų.
Pietų pertrauka su muzika skirta balandžio 15-ąją minėtai Meno dienai.
Jaunųjų kritikų dirbtuvės su Sandra Bernotaite, 13:00
VDU Menų fakultetas, Muitinės g. 7, 106 aud.
Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo 2023“ kviečia dalyvauti jaunųjų kritikų dirbtuvėse. Jų tikslas – suteikti galimybę tiek rašantiems, tiek pradedantiems rašyti kritikos tekstus, pagilinti savo žinias ir rašymo įgūdžius.
Šią vasarą festivalis vyks liepos 29 – rugpjūčio 6 dienomis. Iki tol balandį ir gegužę vyks atviros kūrybinio rašymo dirbtuvės, skirtos įveikti su rašymu susijusias baimes ir gebėti mintis dėstyti rišliai ir kūrybiškai. Dirbtuves ves rašytoja Sandra Bernotaitė.
Išankstinės registracijos nereikia! Paskaitos yra atviros visai visuomenei.
Jolitos Vaitkutės instaliacijos „(Ne)amžinos vertybės“ pristatymas, 17:00
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Laisvės al. 106
Renginio metu menininkė pristatys iš sąvartyno žemės sukurtą instaliaciją, kuri kalba apie žmonijos paliekamą pėdsaką bei ekologines problemas. Plačiau apie ją skaitykite čia.
Festivalis „Kaunas Jazz“
Įvairios vietos
Penktadienį prasideda „Kaunas Jazz“! Ir šis savaitgalis – tik įžanga… Naujos ir tradicinės vietos, gerai pažįstami ir ką tik pamilti vardai, miestą užliejantys džiazo garsai – taip, tai „Kaunas Jazz“. Šiemet programoje – pirmą sykį mūsų šalyje koncertuosianti britų vokalistė Zara McFarlane, vienas garsiausių pasaulio džiazo dainininkų Kurtas Ellingas, speciali Skirmanto Sasnausko, Vitos Rusaitytės ir Arno Mikalkėno programa Kauno choralinėje sinagogoje, lenkai Judyta Pisarzcyk ir pianisto Pawelo Kaczmarczyko trio, latviai „Very Cool People“ ir daug kitų nuostabių progų pasinerti į muziką. Visą festivalio programą rasite čia.
Rytų muzikos festivalis ORIENT: „Fanna-Fi-Allah“ ir Sacharos klajokliai, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79
Estijoje jau 30 metų vykstantis festivalis atvyksta i Lietuvą! „GM Gyvai“ džiaugiasi Lietuvos publikai pirmą kartą pristatydami kavalio žanro muziką. Grupė „Fanna-Fi-Allah“ nuodugniai studijuoja, populiarina ir atlieka tradicinį Pietų Azijos sūfijų kavalį – tai pamaldaus giedojimo žanras, susklostęs XIII a. islamiškoje Šiaurės Indijoje. Grupė gyvuoja jau 22 metus; visame pasaulyje ji yra surengusi per 1500 koncertų. Per jų muziką bylojanti sūfijų išmintis – ne tik girdima, bet ir giliai patiriama.
Festivalio puošmena – autentiška berberų muzikos grupė iš Alžyro. Šią grupę sudaro penki (kai kada keturi) muzikantai, atliekantys tradicinę Sacharos amazigų – „laisvųjų žmonių“ – muziką. Tokia muzika Šiaurės Afrikoje gyvuoja jau daugybę šimtmečių: ją dykumų klajokliai nuo neatmenamų laikų dainuoja savo stovyklavietėse prie ugniakuro. Skambės tradicinė švenčių muzika ir dainos, atliekamos per vestuves bei kitas svarbias šventes. Dainininkų balsams pritars tradiciniai instrumentai: ūdas (arabų liutnia) bei darabuka (taurės formos būgnas).
„Prisukamas Abrikosas“, 22:00
Fabrikas „Drobė“, Drobės g. 62
Festivaliu virtusi vakarėlių tradicija šįkart užims dar vieną industrinio Kauno paveldo objektą. Techno ir kiti elektroniniai garsai iš Amsterdamo, Briuselio, Čikagos, žinoma, ir Lietuvos. „Fabriko skliautuose vėl laukia tikras filmas su netikėtomis situacijomis, atomazgomis ir kulminacijomis, kurių pagrindinis veikėjas visada esi tu“, – žada organizatoriai, šįkart uzurpavę tekstilės legendą Šančiuose – „Drobę“.
ŠEŠTADIENIS, 04 22
Dailės terapija netikėtai: „Kraupios istorijos“, 10:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Muziejus kviečia į terapinius užsiėmimus suaugusiesiems parodoje „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“ su Sigita Kupčiūniene. Dailės terapijos grupę veda dailės terapeutė Sigita Kupčiūnienė, LDTA tikroji narė, viena iš šios profesijos pradininkių. „Su smalsumu tyrinėju žmogaus asmenybę ir jo pasireiškimą per meno kūrinį. Meno kūrinyje matomi simboliai, archetipai, sukuriamos metaforos, asociacijos –nuostabus kelias pažinti save.“
Vietų skaičius grupėje ribotas – iki 10 asmenų, todėl būtina išankstinė registracija tel. +370 602 805 37 (darbo dienomis nuo 9 iki 17 val.) arba el. paštu dailesterapia@gmail.com
Renginys visai šeimai „EKOlogiškas AŠ“, 12:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52
Balandžio 22-oji – Tarptautinė motinos Žemės diena, kuriuos proga muziejus ir kviečia apsilankyti.
ArtDeco salone renginį pradės Kauno Miko Petrausko scenos mokyklos mokinių šventinis pasirodymas, o amžinai žaliuojančioje gamtos ekspozicijoje smagius bei pamokančius žaidimus apie rūšiavimą ir gamtos apsaugą pristatys VšĮ „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“. Čia savo jėgas galės išbandyti ir tėveliai! Visų dalyvavusių lauks staigmenos ir edukacinės dovanėlės. Tuo tarpu pačius mažiausius muziejininkai pakvies pasipuošti simboliniu veido piešinuku arba sudalyvauti augintinio Oliziuko kūrybos dirbtuvėse. Pasitelkę fantaziją, mažieji susikurs ir namo išsineš naują žaliuojantį „šeimos narį“. Viso renginio metu Pilkojoje salėje bus demonstruojamas Šiaulių kultūros centro parengtas, spalvingas, edukacinis filmukas visai šeimai „Varnėnas Jonas ieško namų“. Filmuko pasakojimas siekia atkreipti dėmesį į varnėnų teikiamą naudą ekosistemai, parodyti, kad dideli pokyčiai prasideda nuo mažų dalykų.
Renginys nemokamas.
Filmas „Paskutinis šokis“ (Last dance), 14:15
„Romuva“, Laisvės al. 54
Romantiškasis Žermenas staiga netenka mylimos žmonos. Nė nespėjus susivokti, kas įvyko, vaikai, anūkai ir kaimynai įspraudžia jo kasdienybę į griežtą tvarkaraštį – užtvindo skambučiais, apsilankymais, krūva veiklų ir perpildo šaldytuvą. Kad tik Žermenas sveikas ir laimingas gyventų toliau. Tačiau Žermenas kai ką slepia. Jis vykdo žmonai duotą pažadą ir atsiduria šiuolaikinio šokio spektaklio repeticijose… Rež.: Delphine Lehericey
SEKMADIENIS, 04 23
Teatro dirbtuvės ir ekskursijos Nikiforo parodoje, 11:00 / 12:00 / 15:00 Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16
Galerija, kurioje veikia penkios naujos parodos, sekmadienį kviečia giliau patirti vieną jų.
Nuo 11.00 iki 15.00 val. vyks teatro dirbtuvės „Atgiję Nikiforo paveikslų personažai”. Lenkų tapytojas Nikiforas kviečia dalyvius į magišką Krynicos – jo gimtojo miesto – kasdienį gyvenimą, susitikimą su jo pažįstamais bei darbuose vaizduojamais žmonėmis. Vaikai, pasisėmę įkvėpimo iš menininko tapybos, kurs savo personažus ir istorijas, taip prikeldami Nikiforo meną naujam gyvenimui.
12.00 ir 15.00 val. vyks ekskursijos „Nikiforas ir šventieji”. Nikiforo kaip lemkų etninės grupės atstovo bruožai ypač ryškūs jo sakralinės tematikos paveiksluose. Augintas Graikijos katalikų bažnyčios dvasia, jis daug laiko praleisdavo vietinėje šventykloje, kuri tapo jo pirmąja tapybos mokykla. Įkvėpimo teikė ikonos, procesijų vėliavos ir religiniai paveikslėliai, parduodami mugėse per religines šventes. Įgijęs tam tikrų įgūdžių ir meistriškumo, menininkas savo šventuosius pradeda vaizduoti stovinčius Beskidų gamtos fone, po vieną ar grupėmis, aprengtus prabangiais rūbais, su šventųjų atributika. Netrukus Nikiforo darbuose atsiranda stačiatikių ir katalikų bažnyčių objektai. Ekskursijos metu sužinosite apie vienas asmeniškiausių ir prasmingiausių menininko kompozicijų.
Trys Vytauto Katkaus filmai ir susitikimas su režisieriumi, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Vėstantys tėvo ir sūnaus santykiai, tingios vasaros dienos, degantis vasarnamis ar atsisveikinimas su vaikyste – kauniečiai pagaliau turi progą pamatyti V. Katkaus trumpametražių triptiką kino teatre. Didžiajame ekrane išvysite naujausią kūrėjo darbą „Uogos“ – pirmąjį lietuvių trumpametražį kurio premjera įvyko Kanų festivalio pagrindinio konkurso programoje – bei dar du ankstesnius režisieriaus filmus – „Kolektyviniai sodai“ bei „Miegamasis rajonas“. Po seanso lauks susitikimas su režisieriumi V. Katkumi, žiūrovai galės užduoti jam klausimus.
Išankstinė filmo „Yesterday / Vakar“ premjera, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54
Pilno metro dokumentika pasakos apie bigbyto ir bitlomanijos epochą, o žiūrovai pamatys daugybę unikalių ir iki šiol neeksponuotų nuotraukų bei vaizdo įrašų. Filme „Yesterday / Vakar“ savo muzikine ir gyvenimo patirtimi taip pat dalijasi garsūs to meto Lietuvos grupių atstovai groję „Eglutėse“, „Kertukuose“, „Aitvaruose“, „Vaizbūnuose“, „Nuoguose ant slenksčio“, „Aisčiuose“, „Antanėliuose“, „Gintarėliuose“, „Raganiuose“ ir daugelyje kitų. Juostoje nugulė istorija apie revoliucinę gitarų muziką, kuri užliejo visas vakarų pasaulio radijo stotis, o rytų Europos jaunimas ėmė masiškai drožti elektrines gitaras, gaminti stiprintuvus, groti trankią muziką, nešioti džinsus ir auginti ilgus plaukus – laisvės simbolius.
Prieš peržiūrą jūsų lauks trumpa muzikinė programa, kurią atliks Kęstutis Ignatavičius („Aitvarai“), Edvardas Danielius („Aitvarai“), Arvydas Juodišius („Bočiai“), Robertas Jasinskas (Šiluminių tinklų grupė), Mauša Bairakas, Arūnas Urbonas („Kertukai“). Po seanso – susitikimas su režisieriumi Audriumi Juzėnu ir filmo herojais.
Baltų pavasario šventė, 19:30
Jiesios piliakalnis, Piliakalnio g.
„Pasitikime pirmąją Pavasario žalumą pagal senovės Lietuvių Baltų tradicijas ir švęskime kartu atgimimo šventę – Jorę! Jorė yra prisikėlimo, atgimimo, gyvybinių galių proveržio šventė. Ji kaip Naujųjų metų šventė – atskaitos taškas, nuo kurio visus metus skaičiuosime įgyvendintus sumanymus, nuveiktus darbus. Būtent šiuo metu švenčiamas kuriantis pumpuro sprogimas, kuris, panašus į Didįjį kosminį sprogimą, tapusį viso pasaulio pradžia. Tad negalima praleisti šio ypatingo meto – jei žinai laiką, kada gamtoje kas vyksta, gyveni kliaudamasis gamtos ratu, įgyji galių, kurios padeda išlikti net sunkiausiais laikais“, – rašoma kvietime. Programoje – būgnų vakaras prie laužo, liaudies dainos ir sutartinės, baltiškos apeigos.