Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 19–21 dienoms

18 balandžio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

ANTRADIENIS, 04 19

Indrės Makelytės tapybos paroda „Dvi pusės“, 09:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B

Indrė Makelytė. „Laumės namai“
Tapybos darbų ciklas „Dvi pusės“ susideda iš šešių dalių, kiekvieną iš jų sudaro dvi pusės, atspindinčios žmogaus ryšį su gamta, vyro ir moters santykį, žmogaus ir vandens potyrį, žmogaus ir metų laikų sąsają, tikėjimo ir religijos vientisumą.

Dainius Liškevičius „Atskris ir išskrido“, 10:00–18:00
„Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademija kviečia į skulptoriaus, tarpdisciplininio meno ir instaliacijų kūrėjo, scenografo Dainiaus Liškevičiaus personalinę parodą „Atskris ir išskrido“. Paroda tęsia Menų akademijos organizuojamą Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtų parodų ciklą.

Paroda atvira iki gegužės 3 d.

„Kultūra į kiemus“
Šilainiai

Pirmojo karantino metu, 2020 m. pavasarį „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ scenos išsiilgusiems menininkams pateikė neįprastą pasiūlymą. Taip gimė „Kultūra į kiemus“, grąžinusi miesto gyventojams laukimo jaudulį, tiesioginį ryšį su atlikėjais, ir galimybę džiaugsmu dalintis su aplinkiniais. Unikalus projektas sulaukė liaupsių ir tarptautinėje erdvėje: „Kultūra į kiemus“ buvo pripažinta tarp unikaliausių muzikos projektų pasaulyje. Šiemet projektas grįžta ir balandį aplankys Šilainius. Iš viso planuose – vienuolika savaičių skirtinguose Kauno miesto seniūnijų daugiabučių kiemuose. Detalią programą ir kiemų adresus rasite čia.

TREČIADIENIS, 04 20

Dainos Maslauskaitės Light tapybos paroda „De profundis“, 11:00–18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Daina Maslauskaitė Light – menininkė, kurios kūrybinė biografija dar neilga, bet jau pakankamai turtinga. Jos veiklos laukas apima tapybą, tarpdisciplininio meno projektus, performansus, instaliacijas, eksperimentinį videomeną. Idėjiškai autorės kūryba artima 19–20 a. sandūros ezoterizmo idėjomis persmelktam simbolizmui: K. Stabrausko, M. K. Čiurlionio tapybai.

Menininkė sako, jog ši paroda yra savotiška rekvija žuvusiems ir tebežūstantiems kare Ukrainoje, malda už juos. Per visaapimančio žvilgsnio prizmę D. Maslauskaitė Light tyrinėja dvasinio subjektyvumo fenomeną tapybinėje praktikoje, akcentuodama vidines menininko transformacijas pasaulio įvykių kontekste.

Koncertas „Muzikos ambasadoriai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno filharmonijoje koncertuosiantis visame pasaulyje garsus JAV kariuomenės orkestras ir choras Europai ir Afrikai yra pagrindinis JAV kariuomenės muzikos ambasadorius Europoje, įsikūręs Sembacho bazėje Vokietijoje. Orkestrą, įsteigtą 1940 m., sudaro įvairūs koncertiniai kolektyvai, jų visi nariai yra profesionalūs muzikantai – garsių JAV aukštųjų muzikos mokyklų ar konservatorijų absolventai.

Kartu pasirodys ir Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų orkestras.

Programoje – kompozitorių John Philip Sousa, Rossano Galante, Percy Grainger, Ástor Piazzolla, Floyd Werle, Randall Eyles, Roger Holmes, Leonard Bernstein, Naohiro Iwai, N. McIntosh, Alison Krauss, Michael League, Jeff Tyzik kūriniai.

Spektaklis „Vėjo prigimtis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Amos Oz (Amos Klausner) – vieno žymiausių gyvų Izraelio rašytojų ir intelektualų, prozininko, žurnalisto, pelniusio daugybę prestižinių literatūrinių apdovanojimų apsakyme „Vėjo prigimtis“ analizuojami dviejų priešingų charakterių ir požiūrių tėvo ir sūnaus santykiai.

„Bijome kalbėti apie tai, kad esame priklausomi nuo tėvų. Tačiau visiškai nepriklausomiems būti neįmanoma – kad ir kokio amžiaus bebūtume, tėvams visuomet išliksime vaikais. Daug dalykų, ateinančių iš šeimos, mus varžo ir daro priklausomais. Apie tai ir kalbu šiame spektaklyje, pasitelkdamas ilgų monologų formą“, – teigia režisierius Gildas Aleksa.

KETVIRTADIENIS, 04 21

Šokio spektaklis „PLUTO“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Astrologijoje Plutonas yra transformacijos ir pokyčių planeta. Tai kartos planeta,o tai reiškia, kad skirtingas kartas ji valdo skirtingais būdais, atsižvelgiant į jos vietą danguje kliaujantis jūsų gimimo metu ir vieta.

Choreografija: Matthew Dane Livingston.

Miuziklas „Adamsų šeimynėlė“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Miuziklas apie antgamtiškai paslaptingą ir švelniai šėtonišką Adamsų šeimą sukurtas pagal Marshall Brickman ir Rick Elice knygą. Miuziklo veikėjų charakteristikos perimtos iš Charles Addams nupieštų amerikiečių šeimos personažų suteikus jiems gausybę vampyriškai makabriškų elgsenos ir išvaizdos detalių. Ši smagi šeimos parodija sulaukė komiksų, animacinių ir pilnametražio kino versijų, tačiau muzikinę sceną atrado tik 2010 m., kai spektaklis debiutavo Brodvėjuje. Kauno scenoje 2017-aisiais jį režisavo Viktorija Streiča. 

Vienos Štrauso Festivalio orkestro koncertas, 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Vienos Štrauso Festivalio orkestras (Austrija) jau įžengė į penktąjį gyvavimo dešimtmetį ir yra oficialus Vienos orkestras. Orkestras pelnė tarptautinį pripažinimą savo originalia Vienos muzikos interpretacija, plačiu klasikinių kūrinių repertuaru, o taip pat Štrausų dinastijos ir Vienos operetės meistrų kūrinių atlikimu. Orkestras užima lyderio poziciją, pralenkdamas daugelį šio žanro kolektyvų. Orkestrui ir šiandien vadovauja jo įkūrėjas – vienu svarbiausių Johano Štrauso muzikos ekspertų pasaulyje tituluojamas Peteris Guthas.

Slemas #48, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Sleme #48 kaip ir praeitą kartą, kviesime prisidėti prie humanitarinės pagalbos iš Ukrainos bėgantiems žmonėms. Prie įėjimo jūsų lauks Raudonojo kryžiaus savanoriai, rinksiantys aukas. Rekomenduojama auka 5+ Eur (neturinčius galimybių aukoti šios sumos prašome pasirinkti sumą pagal galimybes).
Slemas #48 vedėjas – Jovaras.
~ ~ ~
Dalyvių registracija ir klausimai: asta@kmn.lt