Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 17–20 dienoms

16 balandžio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 04 17

Metinė LDS Kauno skyriaus narių kūrybos paroda, 10:00–17:00
Galerija „Drobė“, Drobės g. 62

Tai pirmoji apžvalginė ekspozija po daugelio metų Kaune, kurioje galima išvysti virš 100 autorių darbų. Parodoje eksponuojami tapybos, grafikos, skulptūros, tekstilės, akvarelės, keramikos ir kitų technikų kūriniai, atlikti per pastaruosius metus. Autoriai taip pat įvairių kartų – nuo jaunųjų, neseniai sąjungą papildžiusių, tačiau jau pasižymėjusių autorių, tokių kaip Gabrielė Aleksė, Domas Mykolas Malinauskas, Lukas Šiupšinskas, iki grandų, tokių kaip Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Pranas Griušys, Aušra Vaitkūnienė, Monika Žaltė, Miglė Kosinskaitė ir t. t.

Animacinis filmas „Suzume“, 10:10 / 19:05
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Suzume kelionė prasideda ramiame Kyushu miestelyje (esančiame pietvakarių Japonijoje), kai ji susipažįsta su jaunuoliu, kuris jai sako: „Aš ieškau durų“. Tai, ką Suzume randa, yra vienos atitvertos durys, vienintelės stovinčios griuvėsių viduryje, tarsi būtų išlikusios po ištikusios katastrofos. Traukiama kažkokios nematomos galios, Suzume pasuka šių durų rankenėlę… Viena po kitos skirtingos durys pradeda atsiverti visoje Japonijoje, išlaisvindamos destrukciją visiems, kurie yra šalia. Suzume turi spėti laiku uždaryti šiuos portalus, kad užkirstų kelią dar didesnei katastrofai.

Režisierius: Makoto Shinkai.

Kadras iš filmo

Kino protmūšis, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Romuva“ kviečia į kino protmūšį tiek filmų mėgėjams, tiek pasišventusiems fanatikams. Protmūšį sudarys keli etapai, skirtingo tipo klausimai, o nugalėtojai bus apdovanoti Kauno kino centro „Romuva“ pakvietimais į kiną. Šįkart protmūšio trukmė – šiek tiek ilgesnė, tad jūsų lauks daugiau galimybių išbandyti savo žinias ir įrodyti, kad apie kiną žinote viską.

ANTRADIENIS, 04 18

Trumpųjų filmų programa senjorams „Nėra to blogo, kas neišeitų“, 15:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Programoje, kuri parengta kino kuravimo dirbtuvėse senjorams „Kino kelionės“ – Karolio Kaupinio, Jorūnės Greičiūtės, Karolinos Nadzeikaitės, Tito Lauciaus, Audriaus Antanavičiaus trumpukai. Filmus atveža lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

Spektaklis „Dreamworks“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ivano Vyrypajevo pjesė satyriškai pašiepia pseudodvasingumą ir vartotojišką kultūrą. Sudėtingi personažai prie viskio taurelės smagiai šnekasi apie abstrakčius dalykus tokius kaip dvasinės praktikos, nirvana ir geresnis pasaulis, bet tuo pačiu nesprendžia realių čia ir dabar esančių problemų – nenarplioja painių santykių ir intrigų verpetų, kurie juos supa.   

2017 m. režisierius Agnius Jankevičius už spektaklio režisūrą pelnė „Fortūnos“ statulėlę.

Spektaklis „Bakchantės: Aktas“, 18:00
Kauno kultūros centro „Girstučio“ padalinys, Kovo 11-osios g. 26

LMTA ir teatro „Atviras ratas“ pristatomas režisierės Ievos Stundžytės spektaklis V a. prieš mūsų erą sukurtą Euripido tragediją perkelia į universalų laiką,kuriame egzistuoja kiekvienai visuomenei bei kultūrai būdingi geismo, galios, kulto ir lyderį sekančios minios bruožai. „Bakchantės: Aktas“ XXI a. interpretacija atsigręžia į teatro meno šaknis, sugrąžindama į sceną ritualą. Nuo seniausios iki moderniausios civilizacijos persismelkę ritualai čia įgauna sceninės raiškos pavidalą ir atveria interpretacijų lauką pjesės temoms. Atėnų tragiko pjesėje, užbaigusioje šio senovės Graikijos miesto aukso amžių, aprašytas vyno ir ekstazės dievo Dioniso kerštas žmonijai šių dienų kontekste toliau skatina mąstyti apie individo asmeninę ir kolektyvinę atsakomybę, civilizacijos ir kultūros prigimtį, kovą tarp protavimo bei iracionalumo. 

Lauros Vansevičienės nuotr.

Lietuvos kino klasika bibliotekoje. Filmas „Mano mažytė žmona“, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Bibliotekoje – debiutinis režisieriaus Raimundo Banionio vaidybinis filmas, kurio pagrindinės herojės abiturientės Rūta (akt. Eleonora Koriznaitė), Auksė (akt. Ingeborga Dapkūnaitė) ir Kauno politechnikos instituto studentas Linas (akt. Saulius Balandis) susipažįsta Kauno lauko kavinėje. Tarp svajojančios tapti zoologe Rūtos ir Lino užsimezga artimi jausmai, ir jie pradeda leisti laiką kartu su bičiuliais. Kiekvienas šioje „šutvėje“, kaip jie patys save vadina, turi savų problemų. Filme atskleidžiama jaunų žmonių nuotaika ir jausmai, jaunosios kartos siekis kovoti dėl nepriklausomybės ir laisvės patirti ir kurti savo gyvenimus taip, kaip norisi jiems.

TREČIADIENIS, 04 19

Ekskursija parodoje „Kartūno kodas. Alytaus medvilnės kombinato palikimas“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ar industrijos istorija gali daryti įtaką šiuolaikiniam miestui ir žmogui? Ar audinio numeris gali būti interpretuojamas kaip santykis su pačiu savimi, miestu ar jo praeitimi? Ekskursijoje jūsų laukia pažintis su unikaliais Alytaus medvilnės kombinato dailininkių sukurtais audinių projektais ir pavyzdžiais, išlikusiais artefaktais, fotomedžiaga bei gyvais Alytaus medvilniečių prisiminimais.

Kviečiame registruotis iš anksto tel. +370 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.)

Koncertas „Fantazija ir ne vaizduotė“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Monikos Ryškutės-Žimailės (fleita) ir Godos Palskytės-Mineikienės (fortepijonas)
koncerte skambės vienos žymiausių fantazijų fleitai ir fortepijonui. Užburianti muzika, sukurta prancūzų ir austrų kompozitorių, klausytojus pasigvelbs į nuostabų, spalvų ir žėrėjimo kupiną muzikos pasaulį, kuriame klausytojai galės ramiai pasinerti į savo vaizduotę, atsiplėšti nuo kasdienybės ir susipažinti su garsiausiais fleitos muzikos kūriniais.

Slemas #59, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Kaip labai myli poeziją ir salę bendraminčių, rėkiančių „daugiau”?
Ar labiau nei šokoladą?
Ar labiau nei žibutes?
Ar labiau nei senosios spurginės spurgas?
Štai yra kas slemą myli labiau nei 100 spurginės spurgų!* Ir todėl 59-ojo slemo laureatų laukia netikėti prizai, įsteigti šio entuziastingo slemo fano!
*Kauno menininkų namai neprisiima atsakomybės už spurgų kokybę ir jų nebuvimą renginyje.
Slemo #59 vedėjai – Jovaras ir Benas B.
~ ~ ~
Dalyvių registracija ir klausimai: asta@kmn.lt

KETVIRTADIENIS, 04 20

Ciklas „Kraupios istorijos“: filmas „Peteliškė“ (Leptirica), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kauno kino centras „Romuva“ kartu su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, Adomo Mickevičiaus institutu ir Lenkijos institutu Vilniuje kviečia žiūrovus į žanrinio kino filmų ciklą. Specialiai atrinkti penkių filmų seansai lydi muziejuje eksponuojamą parodą „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“.

Šįkart ekrane – pirmas jugoslavų siaubo filmas, kultinis kūrinys, priskiriamas folk horror žanrui. Tai Savos Savanovičiaus, garsiausio Balkanų vampyro, istorija, tiksliau, Đorđės Kadijevićiaus režisuota Milovano Glišićiaus romano adaptacija, kurioje gausu folkloro detalių.

Kadras iš filmo

Kauno tarptautinės grafikos bienalės „Mamutų grafika“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

„Mamutų grafika“ – kiek ironiškas ir drauge eksplikatyvus bienalės pavadinimas, nurodantis į siekį parodoje pristatyti senąsias, tradicines grafikos technikas (oforto, mecotintos, litografijos, linoraižinio). Šiais metais konkrečios temos nesiūlanti paroda leidžia menininkams pristatyti savo mintis, neabejojant, kad jų darbuose generuojama tradicinių technikų absorbcija ir kūrybinio žvilgsnio sintezavimo jėga prabils šiandienos visuomenei aktualiais ir transformuojančiais diskursais.

Dalyviai: Christina Sauer (Vokietija), Barbara Beisinghoff (Vokietija), Philippas Mageris (Vokietija), Gudrunas Koppelis (Estija), Toomas Kuusingas (Estija), Paulis Liepa (Latvija) ir Guntaras Sietiņis (Latvija), Joanna Piech (Lenkija), Marcinas Bialas (Lenkija), Kamil Kocurek (Lenkija), Janne Laine (Suomija), Kęstutis Vasiliūnas (Lietuva), Roberta Vaigeltaitė-Vasiliūnienė (Lietuva), Birutė Zokaitytė (Lietuva), Augustas Bidlauskas (Lietuva), Audronė Petrašiūnaitė (Lietuva), Aistė Ramūnaitė (Lietuva), Rolandas Rimkūnas (Lietuva), Edmundas Saladžius (Lietuva), Evaldas Mikalauskis (Lietuva).

„Hands on Gallery“ atidarymas, 18:30
K. Donelaičio g. 26

„Hands on press“ rankos nusprendė paįvairinti savo veiklą ir savo galerijoje pristatys kūrinius, atspaustus analoginėmis spaudos technikomis. „Svarbu pabrėžti, jog eksperimentuoti čia žadame ne mažiau, nei pačioje spaustuvėje, tad kviesime kūrėjus į analoginę spaudą pažvelgti tarpdiscipliniškai, ieškoti naujų formų ir įdomių sprendimo būdų“, – rašo galerijos iniciatorės.

0,77 kv. m. plotą aprėpianti galerija, žadama, talpins didžius meno kūrinius. Galerijos atidarymo proga pirmosios parodos autorė – Julija Račiūnaitė pristatys lino raižinio technika atliktą kūrinį iš ciklo „Ateities būrimas iš Kauno rutulio“. Bus ir Kojos Sopa muzikos.

Trumpametražių filmų programa „queer (ne)tikėjimai“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Kuo (ne)tiki queer bendruomenė? Kristalais, zodiako ženklais? Vudu dievais ir deivėmis? O gal drag fėjomis ir bimbo raganomis? Religinės dogmos dažnai negeba sutalpinti LGBTQ+ identitetų, bet tikėjimai, kasdieniai ritualai ir magiškos bendruomenės gali padėti išgyventi ar atgaivinti užmegztą pokalbį su vaikystės baubais. KMN savanorių inicijuotame renginyje pristatomi trumpametražiai filmai (su subtitrais anglų k.) tyrinės šias temas, o programą lydintis aptarimas atneš šiek tiek magijos visoms ir visiems dalyvaujantiems.

„JazzBrothers“ koncertas, 19:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

„JazzBrothers“ – tai ilgametė patirtis įvairiose muzikos sferose, apjungta į vieną savitą, išskirtinį muzikavimą, mielą išlavintai ausiai ir tikrojo meno pasiilgusiai sielai. Fusion stilių primenanti muzika – lengvas, pagavus, labai azartiškas ir temperamentingas, todėl labai mėgstamas klausytojų ir ilgam paliekantis širdyje romantišką nuotaiką muzikavimas.

Artūras Chalikovas – gitara
Arvydas Joffė – mušamieji
Ugnius Butkus – bas
Edgar Sabilo – klavišiniai