Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 14–16 dienoms

13 balandžio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 04 14

Koncertas „˝Gražiausia kino filmų muzika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Karolio Variakojo, pakvies pasinerti į kino pasaulį, skambant visiems puikiai žinomų ir prestižiniais apdovanojimais įvertintų filmų muzikai. Programoje – kino filmų „Titanikas“, „Misija neįmanoma“, „Žvaigždžių karai“, „Karibų piratai“, „Indiana Jones“, „Ateivis“, „Žmogus voras“, „Haris Poteris“, „Žiedų valdovas“ ir kt. garso takeliai.

Spektaklis „Dorianas“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Dorianas“ – pasaulinį pripažinimą pelniusio režisieriaus Roberto Wilsono darbas. Spektaklio pasakojimas supintas iš rašytojo Oscaro Wilde‘o, jo personažo Doriano Grėjaus ir anglų tapytojo Franciso Bacono gyvenimo motyvų. Amerikiečių rašytojas Darryl Pinckney juos sujungė į asociatyvų pasakojimo srautą, kuriame susipina prisiminimai, išgyvenimai, apmąstymai ir jausmai. Roberto Wilsono režisūra, judesio architektūra ir šviesų magija sukuria tobulą reginį, žavintį precizika ir meistryste. Vaidina Dainius Svobonas ir Mantas Zemleckas, už šį vaidmenį apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi.

Lucie Jansch nuotr.

Filmas „Air“, 20:20
„Romuva“, Laisvės al. 54

Beno Afflecko režisuota komiška drama „Air“ atskleidžia neįtikėtinos tuomet dar tik pradedančio krepšininko Michaelo Jordano ir vos įkurto „Nike“ krepšinio padalinio partnerystės pradžią, su Air Jordan prekės ženklu sukėlusią visa pakeitusį perversmą sporto ir šiuolaikinės kultūros pasaulyje. Ši jaudinanti istorija pasakoja apie savo karjeras ant kortos pastačiusios netradicinės komandos lošimą va bank ir bekompromisę viziją mamos, žinančios milžinišką vertę talento savo sūnaus, kuriam lemta tapti visų laikų didžiausiu krepšinio fenomenu.

ŠEŠTADIENIS, 04 15

Diena „Akis į akį su Kultūra“, 10:00–17:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Švietimo istorijos pokyčius menančioje ekspozicijoje, muziejaus 2 a., visą dieną veiks kūrybinė-kultūrinė instaliacija. Čia atsiminimais dalinsis jau istorija tampantys daiktai, akimirkos, kurios skatins tyrinėti, teiks galimybę prisiliesti. Kaip antai senas gremėzdiškas lagaminas – liudininkas laiko, kai Lietuvos gyventojui nukeliauti į Jungtines Amerikos Valstijas ar į Mėnulį buvo beveik tolygiai neįmanoma… Kai paprastutis pašto ženklas mokė geografijos, augino svajones, kurstė vaizduotę. Patirti nuotykiai, fiksuoti vaizdai, išsaugota dalelė pasaulio grožio, tos visa kame tarpstančios įvairovės jėgos tarsi įsigeria į kelionės daiktus. Ir kai išvargina kasdienė rutina – senas atvirukas, juokinga etiketė ar nuospaudas ilgam užtaisę batai ištraukti iš užmaršties skrynios nostalgišku dvelksmu ir vėl užkuria mus: judėti-pažinti-atgimti. Kelionės, nauja aplinka sugražina laisvės pojūtį, pakelia nuotaiką, skatina kūrybiškumą. Kultūrinė įvairovė mus traukia, per jos pažinimą mes turtėjame ir augame.

Ekskursijos ir dirbtuvės parodoje „Nikiforas. Lenkijos Naïve Art meistras“
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ką tik atidarytoje parodoje 12.00 ir 15.00 val. vyks ekskursijos „Nikiforo fenomenas“, kurių metu metu sužinosite, kas buvo Nikiforas – garsiausias Lenkijos savamokslis dailininkas, nenuilstantis menininkas, nutapęs daugiau nei 30 000 paveikslų. Ir kodėl, praėjus pusei amžiaus po jo mirties, jo maži paveikslėliai, nutapyti pigiausiomis akvarelėmis ant nekokybiškų medžiagų, yra tokie populiarūs,

Nuo 11.00 iki 15.00 val. vyks dailės dirbtuvės „Mano gimtojo miesto pasaka. Krinica–Kaunas“. Krinica Nikiforui buvo visas pasaulis, jis visą gyvenimą apie tai pasakojo savo darbuose. Dirbtuvių metu galėsite kurti meno kūrinius, įkvėptus savo gimtojo miesto aplinkos. Nikiforas, savamokslis dailininkas, gali būti pavyzdys visiems, kurie abejoja savimi ir nedrįsta atskleisti savo meninių gebėjimų.

Respublikinis šokio festivalis „ŠOKU TAU“, 15:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Festivalį kuruoja ir režisuoja Kauno kultūros centro neoklasikinio šokio teatras „Releve”. Jau 33-iąjį kartą grožėtis šokiu Kaune kviesiantis festivalis šiais metais itin turiningas: greta iš visos Lietuvos sugužėsiančių mėgėjų kolektyvų scenoje pasirodys ir profesionalūs šokėjai.

Premjera. Filmas „Filip“, 17:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

Frankfurtas, 1943-ieji. Pagrindinis veikėjas Filipas – tipiškas kosmopolitas ir gilesnių jausmų vengiantis suvedžiotojas. Lenkijoje žuvo visa jo šeima. Pačioje nacistinės Vokietijos širdyje Filipas žaidžia su mirtimi: slepia esąs žydas, dirba padavėju prabangaus viešbučio restorane ir mėgaujasi nerūpestingo gyvenimo malonumais, apsuptas prabangos, gražių moterų ir draugų iš visos Europos. Tačiau karui pradėjus retinti artimiausių draugų gretas, meistriškai sukonstruotas Filipo pasaulis subyra it kortų namelis.

Filmas apdovanotas  Gdynės kino festivalio Sidabriniais liūtais, prizu už geriausią operatoriaus darbą, grimą ir specialiuoju prizu pagrindinio vaidmens atlikėjui Erykui Klumui. Režisierius: Michał Kwieciński.

„In A Cloud“ ir Gregory Horoneko koncertas, 18:00
PARAKAS, L. Ivinskio ir Prancūzų g. sankirta

Šančiuse gros elektrinių gitarų drone/ambient muzikos duetas ir profesionalus akademinę ir improvizacinę muziką atliekantis saksofonistas.

SEKMADIENIS, 04 16

Saros Mei Herman paroda „Germano“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

2016 m. fotografė ir menininkė Sarah Mei Herman (g. 1980 m. Amsterdame) rado dėžę su savo senelio Mordechajaus darytomis nuotraukomis. Kartu su jaunesniuoju broliu Jehuda jis prieš Antrąjį pasaulinį karą vadovavo fotografijos studijai Kaune, Lietuvoje. Ši studija buvo pavadinta Germano (lietuvišku pavardės Herman atitikmeniu)

Foto Germano specializavosi šeimos portretuose. Herman atpažino ryškų panašumą tarp savo kūrybos ir 3–4 deš. senelio kurtų portretų – kompozicija, ramūs veidai, santūrus žvilgsnis. Tai paskatino pradėti Germano šeimos prieškario ir pokario istorijos tyrimą. Reziduodama Kauno fotografijos galerijoje ji atliko archyvinį tyrimą, ieškojo vietų, kur gyveno ir dirbo jos šeimos nariai. Kaip jai sekėsi, sužinosite jau atidarytoje parodoje.

Vido Venslovaičio nuotr.

Spektaklis „Nepalaidoti mirusieji“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Justinas Vinciūnas režisuoja spektaklį pagal Jean-Paul Sartre kūrybą. Pjesės veiksmas – antras pasaulinis karas, Prancūzijos rezistencinis judėjimas. Po nesėkmingos operacijos pagautų ir palėpėje uždarytų partizanų grupės laukia fiziniai bei psichologiniai kankinimai. Būtent ši ribinė būsena iškristalizuoja esmines jų baimes bei aiškiai atskleidžia jų savigynos būdus. Atpažinti šio kūrinio aktualumą nėra sunku. Neminint dabartinio karo konteksto mus lydi nuolatinis nerimas įprasminti savo būtį.

Filmas „Aštuoni kalnai“ (Le otto montagne), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tai istorija apie draugystę. Du berniukai užaugę vengia tėvų išmintų takų, tačiau, nepaisant apylankų, vis grįžta namo. Pietras (Luca Marinelli) užaugo mieste, o Brunas (Alessandro Borghi) buvo paskutinis užmarštin grimztančio kaimo vaikas. Brunas ištikimas kalnietiškai kilmei, o Pietras vis iškeliauja į pasaulį ir grįžta atgal. Bėgant metams jie vis susitinka, kartu išgyvena meiles, praradimus, apmąsto savo šaknis. Nors likimai klostosi skirtingai, abu jie žino, ką reiškia turėti draugą visam gyvenimui. Rež. Charlotte Vandermeersch, Felix van Groeninge.

Kadras iš filmo