Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 1–3 dienoms

1 balandžio, 2022, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 04 01

M. Drėmaitės paskaita „Urbanististinės modernybės peizažai: koks tai laikas ir kokia vieta?“, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Išlydint parodą „Zenonas Bulgakovas. Fotografijos“, Kauno fotografijos galerijoje vyks architektūros istorikės Marijos Drėmaitės paskaita „Urbanististinės modernybės peizažai: koks tai laikas ir kokia vieta?“. Paskaita bus nemokama ir transliuojama galerijos Facebook paskyroje.

Kokį laiką, kokią vietą, kokį gyvenimo būdą fiksuoja fotografas? Žvelgiant į Zenono Bulgakovo fotografijas, vaizduojančias pirmosios pokario kartos naujakurystę, paskaitoje bus analizuojama XX amžiaus modernistinė urbanizuota aplinka, jos susiformavimas, klestėjimas bei kritika.

Zenonas Bulgakovas, „Nauji laikai“, 1971 m.

Koncertas „Dzūkodelika“, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Gałėc daugelis apė Rokų Kašėtų dažinojo, kap išej jo vaizdo klipas dainukei „Tokį rytų“. Jau tadu muzikantas buvo prikūris ir daugiau dainų. O po to jų rados dar daugiau. Kožna jų vis kitan žanran, vis kitan stiliun. Ale visas jas apjūngia dzūkų šnekta. Ciksėjimas.
 „Nėr daikto, kur tarmė necikt“ – sako Rokucis jau inamžinis dzviejų metų kūrybų in diskus ir kasetes. Kviecam in Roko Kašėtos albumo „Dzūkodelika“ suciktuves!


„Kino pavasaris“. „Eržilas (Red Rocket), 19:15
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Gudročius be cento kišenėje, buvęs porno žvaigždė Maikis Seiberis yra išskirtinai amerikietiškas personažas – nepalaužiamas optimistas ir visiškas sukčius. Padedamas įgimtos charizmos ir žavesio, jis naudojasi kitų patiklumu ir realiu darbu. Išblėsus šlovei, kuria mėgavosi Los Andžele, Maikis grįžta į gimtąjį miestelį Teksase ir tikisi vėl apsigyventi su atitolusia žmona ir uošviene. Jos priglaudžia Maikį, nors verčiau būtų to nedariusios. Rež. Sean Baker.


„Kino pavasaris“. „Ties virimo riba (Boiling Point), 19:15
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Intensyviausias metų vakaras viename „karščiausių“ Londono restoranų. Charizmatiškas ir reiklus šefas Endis Džounsas vaikšto peilio ašmenimis. Kelios iš eilės asmeninės ir profesinės krizės gali sugriauti viską, ką jis pasiekė sunkiu darbu. Restoranas beveik perpildytas, o netikėtas higienos inspekcijos vizitas dar labiau sustiprina įtampą virtuvės komandoje. Džounsas kaip įmanydamas malšina tarp komandos ir vadybininkų stiprėjančią įtampą, kartu bandydamas tenkinti absurdiškus klientų reikalavimus. Rež. Philipas Barantini.

ŠEŠTADIENIS,  04 02

IX Tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų konkurso finalas, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vienas šių konkursų iniciatorių buvo Stasys Vainiūnas – žymus Lietuvos kompozitorius, puikus koncertuojantis pianistas, pedagogas. Jis – pirmasis lietuvis, tapęs tarptautinio konkurso laureatu. 1933 m. Vienoje jis iškovojo aštuntąją vietą (iš 252 pianistų), pelnė garbės diplomą ir teisę vadintis laureatu. Siekiant įamžinti Stasio Vainiūno atminimą, populiarinti jo kompozicinį palikimą, respublikiniam jaunųjų atlikėjų konkursui buvo suteiktas šio menininko vardas. 1989 m. įvyko pirmasis Stasio Vainiūno pianistų konkursas, 1993 m. konkursas tapo tarptautiniu. Nuo 2006 m. konkurse varžosi ir pianistai, ir kameriniai ansambliai. 2011 m. konkursas tapo Alink-Argerich fondo nariu. 

Konkurso finale, kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru pasirodys šeši geriausi konkurso pianistai. Pirmoji finalo dalis – penktadienį 18 val.

„Kino pavasaris“. „Sparks“ broliai (The Sparks Brothers), 21:45
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kaip gali viena muzikos grupė būti ir sėkminga, ir nuvertinta, ir itin įtakinga, ir nusikalstamai nepastebėta? Edgaras Wrightas, kartu su grupės nariais broliais Ronu ir Russellu Maelais, nešasi žiūrovus į muzikinę odisėją per penkis keistus ir nuostabius grupės gyvavimo dešimtmečius. Savo komentarais ir prisiminimais dalijasi žymūs grupės fanai, tokie kaip Flea, Alexas Kapranosas, Jasonas Schwartzmanas ir kiti. „Sparks“ – tavo mėgstamiausios grupės mėgstamiausia grupė.

„Kino pavasaris“. „Neptūno šerkšnas (Neptune Frost), 21:45
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Neptūno šerkšnas“ – tai mokslinės fantastikos ir miuziklo hibridas, sukurtas pasaulinio masto amerikiečių poeto, muzikanto, dainų autoriaus, ir kitų sričių menininko Saulo Williamso ir patyrusios aktorės bei filmų kūrėjos iš Ruandos Anisios Uzeyman. Iš perdirbtų kompiuterių dalių pastatytame ne šio pasaulio kaime įsikūręs hakerių kolektyvas vykdo JAV ir pasaulio istorijoje nuožmiausias atakas socialinių komentarų ir įžūlių platformų užgrobimų pavidalu. Pasaulyje, kur vis labiau įsigalėja autoritarinis režimas, ši grupė tampa virtualiais herojais, kurie peržengus ribą iš pamėgtų hakerių virsta „pirmojo pasaulio“ teroristais. Kartu tai meilės istorija, kurioje susipina interseksualumas, koltano kasyba ir gimsta virtualus stebuklas.

SEKMADIENIS, 04 03

Muzikinis spektaklis visai šeimai „Bakterija ir muilas Džiaziukas“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno bigbendas pristato naujausią premjerą vaikams ir visai šeimai. Šios istorijos herojus rytais mums pirmasis ištiesia „labas“. Muilas Džiaziukas – protingas, švarus, dainuoja, šoka, o svarbiausia – gyvena nuotaikingo džiazo ritmu! Šis vyrutis tikras priešas piktajai Bakterijai… Tačiau niekada nežinai, kaip gali pakrypti istorija – juk ir bakterijos gali tapti gerosiomis… Ei, žiūrėkite! Viena kaip tik Jums merkia akį iš jogurto indelio! Popietė su Šiuolaikinės intelektualiosios klounados teatro aktoriais bei Kauno bigbendo muzikantais žada būti nuotaikinga.

„Kino pavasaris“. „Kur dingo Ana Frank? (Where Is Anne Frank), 16:15
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Ana Frank savo garsujį dienoraštį rašė įsivaizduojamai draugei Kitei. Vieną dieną Kitė atgyja Anos name-muziejuje Amsterdame ir beskaitant dienoraštį mergaitei ima busti atsiminimai. Nedvejodama, jog Ana gyva – nes gyva ir ji pati – Kitė išsiruošia jos ieškoti. Ji keliauja po Europą ir atgal į Anos laiką vedama brangiosios knygos ir troškimo surasti mylimą draugę. Rež. Ari Folmanas.

Spektaklis „Noktiurnas“, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti. „Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius Gytis Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“


Premjera. Spektaklis „Jaudulys“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Aleksandro Špilevojaus „Jaudulys“ – spektaklis pagal populiaraus šiuolaikinio rusų dramaturgo ir režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesę. Veiksmas vyksta Niujorke, garsios amerikiečių rašytojos Uljos Richtės bute. Ambicingas lenkų žurnalistas ima iš įžymybės interviu, kuris yra labai svarbus visiems: žurnalistui jis gali tapti tramplinu į profesinę karjerą Niujorke, rašytojai – tai proga papasakoti tiesą, o galbūt vedžioti visus už nosies, kuriant dar vieną mitą apie save?

D. Stankevičiaus nuotr.

„Kino pavasaris“. „Vestuvės (The Wedding Day), 21:45
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Viename Lenkijos kaime tuokiasi turtingo verslininko dukra. Vos prasidėjusios ištaigingos vestuvės po truputį virsta į nešvarių verslo reikalų, atlygio negavusių darbininkų pykčio ir girtų svečių bei jaunikio paleistuvystės sąmyšį. Nuotakos senelis, šeimos patriarchas, viską stebi ir jo akyse iškyla tą patį kaimą ištikusi Antrojo pasaulinio karo tragedija. Šimto metų senumo įvykiai susipina su šiandiena aštriame savo praeitį pamiršusios bendruomenės paveiksle. Rež. Wojciech Smarzowski.