Žurnalų archyvas

M. Žilinsko dailės galerijoje – naktinei kultūrai skirta „Auditorija“

22 sausio, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

M. Žilinsko dailės galerijoje įsikūręs muzikinis klubas „Lizdas“ kviečia iš naujo, o gal pirmąkart atrasti vieną jos erdvių. Nors galerija laikinai užvėrusi duris lankytojams, pastaraisiais metais jos galimybes jau ne pirmąkart matuoja šiuolaikinės muzikos ir meno mėgėjai. Naktinė Kauno kultūra naują pagreitį įgaus jau sausio 26 d. – „Lizdas“ lankytojams atvers dar vieną, šokiams ir renginiams pritaikytą galerijos erdvę „Auditorija“.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinys, saugantis Mykolo Žilinsko Kaunui padovanotą Lietuvos ir pasaulio dailininkų bei skulptorių meno kūrinių kolekciją, šiuo met užvertas rekonstrukcijai. Tiesa, tai neturėjo įtakos jau devynerius metus buvusioje galerijos kavinėje veikiančio muzikinio klubo „Lizdas“ darbui – pamažu plėsdamas savo veiklas, į šiuo metu tvarkomą pastatą klubas įsileidžia vis daugiau kultūrinio veiksmo. Rezultatas – ne tik daugybė muzikos vakarėlių su atlikėjais iš viso pasaulio, bet ir naujiems meniniams siurprizams išnaudojamos galerijos erdvės.

V. Mantrimavičiaus nuotr.

Pažinti M. Žilinsko dailės galerijos patalpas praėjusią vasarą kvietė elektroninės muzikos ir šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“, pastate įkurdindamas pop-up galeriją. Čia pristatomas Lietuvos ir užsienio kūrėjų instaliacijas tąkart nemokamai pamatyti galėjo kiekvienas norintis. Ne mažiau dėmesio pastaraisiais metais sulaukė ir „Lizdo“ organizuojamos atviros diskusijos apie naktinę kultūrą ir filmų apie šokių muziką peržiūros

Kino salėje – nuo šokių iki filmų peržiūrų

Jau sausio 26 d. atveriama „Auditorija“ – galerijos kino salė, naudota įvairiems muziejaus renginiams bei filmų peržiūroms. Naujam gyvenimui prikeliamos patalpos daugiafunkcės – kauniečiai bus kviečiami ne tik organizuoti koncertus ar filmų peržiūras, bet ir įgyvendinti kitas, įvairaus pobūdžio iniciatyvas ar sumanymus. 

Pirmoji oficiali pažintis su „Auditorija“ įvyks jau sausio 26 d – šokių aikštele atsinaujinusią galerijos erdvę pavers būrys Europos ir Lietuvos atlikėjų. Atidarymo proga „Auditorijoje“ nepamirštamą vakarėlį sukurti žada svečiai iš Didžiosios Britanijos – naujausią savo albumą Kaune testuosiantys Paranoid London. Vakaro programoje – ir „Lizdo“ lankytojų gerai pažįstamas Italijos atlikėjas „Younger Than Me“ bei vietiniai kūrėjai „Pakas”, „Roads“ ir „Big tasty“.

Ateityje kas mėnesį „Auditorijoje“ elektroninės muzikos ir šiuolaikinės kultūros mėgėjų lauks vis nauji renginiai.