Žurnalų archyvas

„Lizdas“ sezoną pasitinka tapdamas „Naktinės kultūros namais“

1 rugsėjo, 2021, „Lizdo“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Šiandien įprasta, jog renginių bei koncertų organizatoriai savo komunikacijoje naudoja stambiausias žuveles: brangių atlikėjų atvaizdus, neįtikėtinai atrodančias lokacijas ar įspūdingų efektų prisotintas koncertines scenas. Kaune įsikūręs naktinis klubas „Lizdas“ savo naująjį post-pandeminį sezoną pasitinka subtilesnėmis nuotaikomis ir į pirmąjį planą iškėlė įprastai nematomus žmones – klubo lankytojus bei personalą.

Igno Maldžiūno nuotr.

Tokia idėja pasirinkta ne atsitiktinai – Kaunas 2022-aisiais taps Europos kultūros sostine. Mieste vykstantys pasiruošimo darbai ir renginiai vis labiau atsisuką į vietos gyventojus bei bendruomenes. 

Tiesa, naktinio gyvenimo bendruomenę vis dar kamuoja įvairūs stereotipai ir stigmos, pavyzdžiui, jog naktiniuose klubuose skambantys pasirodymai neverti muzikinių pasirodymų statuso arba tai, jog naktiniai klubai nėra kultūrinės institucijos.

To vedinas „Lizdas“ šių metų sezoną pasitinka su nauju šūkiu: „Naktinės kultūros namai“. Šūkį palydės menininko Igno Maldžiūno sukurta 13 portretų serija, kurioje save su naktinio gyvenimo kultūra nebijantys susieti žmonės prisistatys: „Mano vardas Naktis“. Klubo vadovai (kurie taip pat tapo kampanijos dalimi) tikisi, jog tokiu būdu šešėlių bei gandų apgaubtam klubinam gyvenimui bus suteikta daugiau žmogiškumo, drąsos ir atvirumo. 

Pirmoji serijos herojė Urtė Stasiulytė – tai žmogus, kuris „Lizde“ pasitinka kiekvieną užsukusį ir nulemia, ar jo aura tinkama pakliūti vidun. Antrasis – vienas ištikimiausių klubo lankytojų Paulius Steikūnas.

Igno Maldžiūno nuotr.
Luko Mykolaičio nuotr.

Naktinio klubo „Lizdas“ naujasis sezonas prasidėjo jau šį savaitgalį, kurio metu klubą aplankė du garsūs didžėjai – vokiečių prodiuseris iš Frankfurto Head High bei prancūziško electro veteranas The Hacker.