Didelio susidomėjimo Latvijoje, Lenkijoje ir Slovakijoje sulaukusi Salvadoro Dalí originalių darbų paroda bus eksponuojama Kaune, Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr. 52).
Paroda meno mylėtojams bus pristatyta 2022 m. liepos 1 d. ir lankytojų lauks iki 2022 m. rugsėjo 13 dienos. Išskirtinėje parodoje eksponuojama 100 originalių didžiausio mūsų laikų meistro darbų, čia bus pristatytas ir inovatyvus audio gidas.
Parodą muziejus rengia bendradarbiaudamas su „Art Expo SIA“ (Ryga, Latvija). Ciklą „Dieviškoji komedija“ („Divine comedy”) sudaro 100 originalių S. Dalí ksilografijų, kurios priklausė kino žvaigždei Marinai Vlady ir Vladimirui Vysockiui.
1950 m. Romos „Libreria dello Stato“ prašymu S. Dalí įsipareigojo nutapyti 100 akvarelių, iliustruojančių 100 Dantės „Dieviškosios komedijos“ giesmių. 1951 m. kai kurios akvarelės buvo eksponuojamos Romoje. Visgi Italijos vyriausybė nusprendė, kad Dantės kūrinį turi iliustruoti italų dailininkas. „Libreria dello Stato“ ir S. Dalí sutartis buvo nutraukta, o dailininkas susigrąžino nuosavybės teisę į savo kūrinius.
Menininkas nusprendė visą rinkinį užbaigti savo iniciatyva. Darbai buvo tęsiami 1950-1959 metais. 1959 m. liepą „Les Heures Claires“ nusipirko išskirtines ir visas autorines teises: rinkinys kruopščiai išraižytas ir atspaustas vadovaujant Jean’ui Estrade’ui.
Spalvų parinkimas, 3500 medžio plokštelių raižymas, kurių reikėjo 100 ksilografijų sukurti, užtruko ketverius metus arba 55 mėnesius nepertraukiamo geriausių specialistų grupės darbo, dalyvaujant ir nuolat vertinant Meistrui (1959 m. balandis – 1963 m. lapkritis).
Šios parodos tikslas – padėti visuomenei pamatyti ir suprasti, kaip S.Dalí savo požiūrį materializuoja ypatingos meninės kalbos dėka vaizdiniais, kurie dažnai įgauna neapčiuopiamą aspektą, bet aiškiai jaučiami žiūrovo. Eksponuojami darbai atskleidžia jo kūrybinę pusę, nuostabią vaizduotę.
Kaip teigiama pranešime spaudai, siekdami suprasti šį kūrėją turėtume vadovautis pagrindiniu principu – jis buvo intelektualus menininkas. Jo tapyba pirmiausia skirta iliustruoti jo teorijas ir idėjas. Jam buvo svarbu pavaizduoti ne tai, ką matome, o tai, ką jaučiame ar galvojame, tikriausiai to nesuvokdami.
Parodos atidarymas vyks liepos 1 d. 15 val., Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr. 52, Kaunas). Renginys nemokamas.
Paroda veiks: 2022-07-01 – 2022-09-13
Bilietus galima įsigyti muziejaus kasoje.