Žurnalų archyvas

Lietuvos įstojimo į NATO 20-mečiui paminėti – lauko paroda

27 kovo, 2024, Kauno miesto muziejaus inf. | Naujienos

Šiemet sukanka 20 metų nuo Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją – NATO. Minint šią svarbią sukaktį, Kauno miesto muziejus į miestą atveža lauko parodą „Galingi, nes vieningi!“, kuria siekiama pristatyti NATO šalis, organizacijos svarbą ir Lietuvą jos sudėtyje. Parodos pristatymo renginys vyks kovo 29 d. 15 val.

Ši paroda – tai galimybė visuomenei plačiau susipažinti su NATO organizacija, jos misija, šalimis narėmis. Kauniečiai ir miesto svečiai turės progą daugiau sužinoti apie NATO šalių karines pajėgas, šalių stojimo į aljansą priežastis, dalyvavimą bendrose karinėse misijose, sužinoti įvairių faktų apie kiekvieną valstybę. Galiausiai, žvilgtelėti ir į Lietuvoje tarnaujančių karių kasdienybę.

Parodos eksponavimo vieta pasirinkta neatsitiktinai. Kauno pilis – vienas svarbiausių gynybinės paskirties istorinių objektų, viena seniausių mūrinių pilių Lietuvoje. Ji žymi svarbų LDK karų su Kryžiuočių ordinu laiką. XIV a. pastatyta pilis buvo strategiškai svarbiu Nemuno bei Jūros upių gynybinės sistemos elementu, todėl jos aplinkoje simboliškai atsiskleis ir dabarties gynybos susivienijimui skirta paroda.

Pristatymo dieną, kovo 29 d., nuo 14 iki 16.30 val. kauniečiai ir miesto svečiai turės galimybę nemokamai apsilankyti Kauno pilyje, o taip pat susitikti ir susipažinti su Lietuvos kariuomene. Renginyje dalyvausiantys Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono kariai ne tik pristatys lengvuosius savo ginklus ir karinę techniką, bet ir kiekvieną norintįjį supažindins su kariuomenėje dirbančių paramedikų darbo specifika. Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas suteiks unikalią galimybę susipažinti su sprogmenų neutralizavimo specialistais ir jų tarnybiniais šunimis. Taip pat sužinosime, ką slepia santrumpa CBRB ir kuo užsiima būtent šios srities kariai. O Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, kitaip žinomi kaip KASP, pristatys keturratį, pėstininkų ginkluotę su lengvaisiais ginklais ir papasakos apie savanorišką tarnybą kariuomenėje bei jos suderinamumą su civiliniu gyvenimu.

2023 m. šią parodą parengė ir NATO viršūnių susitikimo Vilniuje proga pristatė Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

Parodos kuratoriai: Simona Stalilionytė, Lukas Grinius, Virginija Rudienė. Parodos architektė Gabrielė Černiavskaja, grafikos dizaineris Rokas Sutkaitis. Parodą į Kauną atveža Kauno miesto muziejus.

Parodos pristatymo Kaune partneriai: Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos nacionalinis muziejus.

Parodos pristatymo renginio partneriai: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų batalionas, Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgos.

Paroda šalia Kauno pilies veiks 2024 m. kovo 29 d. – rugsėjo 29 d.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.