Kad metas stabdyti arklius, viena mūsų redakcijos narių suprato, kai net draugų balso žinučių (nekalbant jau apie visokias tinklalaides ar filmus) ėmė klausytis 1,5x greičiu. Jei nebeturi laiko įsigilinti, ką tau sako artimasis, jei nenori pasimėgauti natūraliu jo balso tembru, kažkas tikrai nebegerai.

Vasara – puikus metas sulėtėti. Vakarai šviesūs ir ilgi, o jei dar nelyja, tuomet visas laikas – tavo, ir naudok jį kiek tinkamas poilsiui, skaitymui, atradimams, tiesiog slampinėjimui. Vyturiai jau šeštą ryto džiaugiasi galimybe netrukdomi padirbėti ar tiesiog pasibūti. Dar vasarą pravartu iš esmės peržiūrėti savo įsipareigojimus – gal kažko metas atsisakyti?..
Mes savo žurnale visgi neatsisakome nieko, ir liepą siūlome septynis skaitinius apie laiką ir jo vertę. Pavyzdžiui, kviečiame pažindintis su ilgas ekskursijas iš pažiūros mažame Kauno centre vedančiu gidu Laimonu Užomeckiu. Jo „Kauno detalės“ – tikras lėto patyrimo fenomenas. Tokios būsenos tikrai nepasiektumėte elektriniu paspirtuku, kuris – tiksliau, kurie – tapo kito žurnalo herojaus Tautvydo Galkausko spektaklio veikėjais.
Einant Vienybės aikšte raginame kelti galvą aukštyn ir pasidairyti, ar kariljono bokšte nesimato į save atsigręžti išmokusios muzikės Robertos Daugėlaitės. Žinoma, paprasčiau bus ją tiesiog išgirsti. Su šalia esančio Kauno regioninio valstybės archyvo darbuotoja Nijole Ambraškiene sklaidome istorinius Kauno planus ir stebime, ar daug pasikeitė miestas.
Labai lėtai, dar ir dar kartą, keliaujame pirmyn atgal Panerių gatve ir raškome jos įdomybes. Gilinamės į laiko ženklus kapstančių archeologų profesiją. Taip pat stebime, ar gerai sureguliuoti Kauno laikrodžiai ir kokias istorijas jie slepia. O pabaigoje, kaip visuomet, renginių Kaune rekomendacijos. Lankykite, mėgaukitės. Lėtai.
Nemokamo žurnalo ieškokite visur Kaune, kai kur Vilniuje ar vartykite internete.