Žurnalų archyvas

„Kvėpavimas“ – žiūrovui, kuris teatrą mato kaip platformą diskusijoms 

25 gegužės, 2022, Naujienos

Jaunosios kartos režisierės Agnijos Leonovos spektaklis „Kvėpavimas“ pagal šiuolaikinio britų dramaturgo Duncan Macmillan pjesę „Plaučiai“ (angl. „Lungs“) nagrinėja situaciją, kurioje gyvena kiekvienas iš mūsų. Jau šį sekmadienį, gegužės 29 d. 18 val., paskutinį šio sezono „Kvėpavimą“ galima išvysti Kauno miesto kameriniame teatre.

„Spektaklis analizuoja globalią problemą – klimato kaitą – ir klausia, kaip paleisti dar vieną gyvybę į vis sudėtingėjantį pasaulį? Spektaklyje nagrinėjama pora yra išsilavinusi ir apsišvietusi globalinių problemų srityje, todėl jai sunku planuoti savo asmeninę ateitį, suvokiant tų problemų grėsmę. „Kvėpavimas“ atskleidžia, kaip globalinės krizės veikia mūsų kasdienį gyvenimą ir dvasinę būseną“, – kūrinį pristato režisierė A. Leonova.

„Spektaklis turi visą emocijų spektrą, tad atėjęs žiūrovas galės ir drąsiai pasijuokti iš santykių absurdo, ir kartu patirti skaudžius šios poros gyvenimo įvykius“, – spektaklio nuotaiką komentuoja jo kūrėja.

„Tai, ką kuriu, dažniausiai susiję su ateities tema ir technologijomis. Šįkart, kaip globalių problemų ir klimato kaitos klausimai veiks mūsų ateitį. Spektaklyje siekiu maksimalaus atvirumo, nuoširdumo ir atpažįstamumo per žmogų, o ekranuose rodomais vaizdais tik pabrėžiu, kaip globalios problemos per medijas veržiasi į mūsų protus ir asmeninius gyvenimus“, – pasakoja spektaklio režisierė. 

„Būtent nedidelė salė leidžia žiūrovui pasijusti taip, lyg jis „pro rakto skylutę“ stebėtų poros santykius intymioje namų aplinkoje. Erdvė, scenografija ir apšvietimas – viskas tarnauja maksimaliam realistiškumui, – pasirinkimą spektaklį statyti Kauno miesto kameriniame teatre komentuoja A. Leonova.

Spektaklyje vaidina Inga Šepetkaitė ir Šarūnas Zenkevičius. Spektaklio scenografė – Guoda Jaruševičiūtė, choreografė – Gintarė Šmigelskytė. Šviesų dailininkas Dainius Urbonis, video projekcijų dailininkas Ričard Žigis ir kompozitorius Demetrio Castellucci kuria spektaklio vizualinę ir garsinę estetiką.

Daugiau apie spektaklį: https://www.kamerinisteatras.lt/Spektaklis/repertuaras/Kvepavimas/