Žurnalų archyvas

Kovas – Frankofonijos mėnuo (skelbiama kultūrinė programa)

27 vasario, 2023, Kauno m. savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus inf. | Naujienos

Drauge su pavasariu kovo pradžioje į Kauną sugrįžta frankofoniška kultūra. Visą ateinantį mėnesį miestas dedikuoja jos pažinimui – kauniečių ir miesto svečių lauks nemokamos paskaitos, koncertai, parodos bei filmų peržiūros. Savo sričių profesionalai, menininkai ir mėgėjai atskleis prancūzakalbių šalių istorijos, politikos, kultūros, meno bei švietimo subtilybes.

Kovo 1 d. renginių ciklą pradės tarptautinė mokslinė konferencija „Frankofoniškojo pasaulio kultūra ir politika“. Tarp pranešimuose aptariamų temų – Kauno modernizmo architektūra ir jos sąsajos su Prancūzija, kultūrinės diplomatijos transformacijos, atminties bei tapatybės problemos.

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

Šios diskusijos taps įvadu į visą mėnesį truksiančias viešas paskaitas ir susitikimus su frankofonišką tematiką tyrinėjančiais mokslininkais bei iš tenykščių kraštų atvykusiais svečiais. Jų pasakojimai, įžvalgos padės dar tiksliau atskleisti jungtis bei skirtybes tarp mūsų patirčių ir gyvenimo būdo.

Kauno kino namai „Romuva“ paruošė įtraukiantį repertuarą – žiūrovai išvys 5 prancūziškus filmus. Čia bus pristatytas ir Kanados menininkės Caroline Monnet kūrinys „Bootlegger“. Seniausio Lietuvos kino teatro erdvėse menininkė Loreta Roževičiūtė-Elksnė atvers stereogramų parodą „Mažasis Princas: tikri dalykai akimis nematomi“.

Pasinerti į prancūziškų garsų skambesį kvies Kauno valstybinė filharmonija. Violončelininkas Augustas Gocentas ir pianistė Gabrielė Sutkutė klasikinės muzikos garsais nukels klausytojus į švelnų vakarinį sapną Paryžiuje. 

Frankofonijos mėnesį vainikuos jaukus ir šiltas prancūzų kilmės muzikantės, dainų kūrėjos ir atlikėjos Clotilde Solange ir jai akomponuojančio Edgar Sabilo nemokamas koncertas „Spalvota meilė“.

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

Atrasti Prancūzijos pėdsakus, istorines legendas ir skonius leis specialus „Kaunas IN“ sukurtas maršrutas „Bonjour, Kaunas“ (kaunastika.lt). Pasivaikščiojimai primins ne vieną elegantišką architektūros grynuolį, dėl kurio Kaunas tarpukariu neatsitiktinai vadintas Mažuoju Paryžiumi. 

Visa Frankofonijos mėnesio programa ir registracijos į veiklas: bit.ly/frankofonijos-menuo