Nuo liaudies dainų iki pasakojimų, nuo žemaitiškų sakmių iki aukštaitiškų melodijų – šį savaitgalį Kaune skambės visa Lietuva, vaikų lūpomis skelbianti, kad tradicija – gyva ir jaunoji karta, ugdoma puikių mokytojų, auga kartu su ja.
Gegužės 10–11 d. Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje vyks Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ nacionalinis ratas, kuriame varžysis per 200 atlikėjų – vaikų ir moksleivių nuo 3 iki 19 m. iš visos Lietuvos bei lietuvių bendruomenės Jungtinėje Karalystėje.


Šis renginys – ne tik konkursas, bet ir bendraminčių sambūrio šventė bei galimybė pamatyti, kaip talentingi vaikai perima folklorinio dainavimo, pasakojimo ir muzikavimo tradicijas.
Jaunuosius liaudies kūrybos atlikėjus vienijančio konkurso atrankos vyko sausio–kovo mėnesiais. Jose dalyvavo per septyni šimtai dainuojančių, grojančių, skirtingomis tarmėmis pasakojančių vaikų ir moksleivių iš visos šalies. Geriausiai pasirodžiusieji atrinkti į nacionalinį ratą.
Šiųmetis „Tramtatulis“ skirtas Lietuvių liaudies dainų metams ir pirmojo Liudviko Rėzos sudaryto lietuvių liaudies dainų rinkinio 200 metų sukakčiai paminėti. Tad šia proga kai kurie konkurso dalyviai pasirinko L. Rėzos rinkinio dainas, sakytinės tautosakos atlikėjai – pasakojimus apie žymius liaudies dainininkus.
Jaunuosius folkloro atlikėjus ugdantį, domėtis savo krašto kultūra jaunąją kartą skatinantį konkursą jau vienuoliktą kartą organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su miestų, rajonų savivaldybių kultūros ir švietimo skyriais, kultūros ir etninės kultūros centrais.
Nacionalinį ratą rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Kauno tautinės kultūros centras. Konkursą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

