Žurnalų archyvas

Koncertą Kaune surengs vienas ryškiausių pianistų Europoje Robertas Lozinskis

7 gruodžio, 2021, KMSO inf. | Naujienos

Prieš beveik dvejus metus sausakimšoje Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojose salėje pianistas Robertas Lozinskis kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru minėjo 15-ąjį orkestro gimtadienį. Diriguojami maestro Konstantino Orbeliano šventinį vakarą solistas su orkestru atliko P. Čaikovskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1, b-moll, op. 23. Tą kartą nenutylantys minios plojimai Robertą dar kartą pakvietė į sceną ir publikos prašomas jis atliko keletą kūrinių, kurie sukėlė dar didesnes ovacijas.

Foto: Monika Penkūkū

Su šiais prisiminimais Robertas Lozinskis sugrįžta į Kauną ir kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru pasirodys jau šį penktadienį, gruodžio 10 dieną, Kauno valstybinėje filharmonijoje.

„Koncertuoti gyvai publikai į Kauną grįžtu po beveik dvejų metų pertraukos, tad šis koncertas man bus išties ypatingas. Taip pat ruošiu kelias muzikines staigmenas, kuriomis nekantrauju pasidalinti su be galo pasiilgtais klauytojais“, – ruošdamasis koncertui sako R. Lozinskis.

Robertas yra daugybės tarptautinių konkursų laureatas, pasižymintis ypatingu atliekamos muzikos pajautimu ir meistriška atlikimo technika.  Pianistas jau spėjo suburti ne mažą savo gerbėjų būrį ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Robertas nuolat koncertuoja kaip solistas su pasaulinio lygio orkestrais. Pasirodantis didžiosiose koncertų salėse jis ypatingai daug dėmesio skiria ir kamerinei muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką. 2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė instrumentinį trio „Trio Agora“, su kuriuo jau koncertavo Vokietijoje, Belgijoje, Olandijoje, Italijoje ir Lietuvoje. Robertas yra fortepijoninės muzikos festivalio bei meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest“ įkūrėjas bei meno vadovas. Tai renginys, į Lietuvą pritraukiantis aukščiausio meistriškumo pianistus iš viso pasaulio.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Koncerto vakarą diriguos vienas geriausių jaunosios kartos dirigentų Lietuvoje Karolis Variakojis. Orkestras taip pat atliks vokiečių kompozitoriaus Johanneso Brahmso ypatingu jausmingumu pasižyminčią Simfoniją Nr. 4 e-moll, op. 98.

Bilietai