Žurnalų archyvas

Kino teatruose – R.  Zabarausko „Rašytojas“ (režisierius ir aktoriai atvyksta į Kauną)

30 gegužės, 2024, Platintojų inf. | Naujienos

Nuo penktadienio Lietuvos kino teatruose pristatomą romantinę dramą „Rašytojas“ trečiadienio vakarą uždaroje premjeroje įvertino kviestiniai svečiai. Į premjerą atvyko ir JAV gyvenantys pagrindiniai filmo aktoriai Bruce Ross ir Jamie Day, kurie dalyvaus ir savaitgalį planuojamuose susitikimuose su žiūrovais. Amerikiečių kūrėjai gyrė išskirtinę bendradarbiavimo su Lietuva patirtį.

„Be galo džiaugiuosi jau trečią kartą grįžęs į Lietuvą,“ – dalijosi niujorkietį rašytoją Kostą įkūnijęs Bruce Ross: „Pirmą sykį pamilau šios šalies grožį, istoriją ir kultūrą pažinęs jūsų šalį nuo pajūrio iki Vilniaus, gerėjęsis jūsų pušimis, ežerais, senamiesčiu. Buvo nuostabu grįžti čia dirbti – Romas surinko puikią komandą, su kuria jautėmės kaip viena šeima tiek Niujorke, tiek Vilniuje. Didžiuojuosi mūsų bendradarbiavimu ir šioje kelionėje nekantrauju juo pasidalinti su Lietuvos žiūrovais.“ Bruce Ross – Niujorke dirbantis aktorius, buvęs „Reckless Theatre Company“ trupės narys, vaidinęs dešimtyje teatro spektaklių ir keliasdešimtyje filmų. Kartu su vyru, Bruce gyvena aukštutiniame Niujorke.

Bruce Ross, Romas Zabarauskas, Jamie Day / Platintojų nuotr.

Kolegai antrino aktorius Jamie Day, suvaidinęs informatiką Dimą: „Nuostabi galimybė pamatyti „Rašytoją“ didžiuliame ekrane, sutikti visą komandą. Be galo didžiuojuosi šiuo filmu. Ir nekantrauju pagaliau vėl pasimėgauti lietuviška duona! Maistas Lietuvoje pagerino mano sveikatą, o apie lietuvišką duoną grįžęs pasakojau visiems amerikiečiams.“ Jamie Day karjera prasidėjo Holivude vystant gyvūnų treniravimo kinui verslą, dirbant prie keliasdešimt projektų, įskaitant garsųjį „Rykliaraganą“ (2013). Prieš kelis metus su žmona persikraustęs į Virdžinijos valstiją, Jamie atrado kino aktorystės pašaukimą.

Romantinėje dramoje „Rašytojas“ amerikiečių aktoriai įkūnijo Kostą ir Dimą, Niujorke po trisdešimt metų pertraukos susitikusius lietuvius. Aštuoniasdešimtaisiais susipažinę Sovietų armijoje, dabar vyrai susiginčija dėl daugelio skirtingų klausimų. Išryškėja pagrindinė tema: kiek gyvenime patys turime laisvės rinktis, o kiek mūsų likimą nulemia politinės ir socialinės aplinkybės? 

Kadras iš filmo

Kaunietiškoji filmo premjera įvyks gegužės 31 d., penktadienį (tądien – ir R. Zabarausko gimtadienis) įvyks „Romuvoje“. Po peržiūros į žiūrovų klausimus atsakys filmo režisierius ir aktoriai Bruce Ross ir Jamie Day. Filmo pristatymą ir diskusiją vers lietuvių gestų kalbos vertėjas. Bilietai jau parduodami

„Kiekvienas žiūrovas jau nuo šio penktadienio galės nuspręsti, ką labiau palaiko – Kostą ar Dimą“, – teigia filmo režisierius Romas Zabarauskas: „Šis filmas – tai amerikietiškas nuotykis, kuris prajuokins, sujaudins ir privers susimąstyti. Laukiame žiūrovų, kurie „pasirašytų“ šiam nuotykiui kartu su mumis!“

„Rašytojo“ pasaulinė premjera įvyko Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“, Baltijos šalių konkurse. Čia filmo aktoriai dalyvauti negalėjo dėl JAV aktorių profsąjungos SAG-AFTRA streiko, pasibaigusio 2023 m. lapkritį.

„Rašytoją“ remia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir asociacija LATGA. Filmas finansuotas iš privačių lėšų, pagamintas pritaikius Lietuvos Respublikos pelno mokesčio lengvatą filmų gamybai. Neeilinė JAV, Vokietijos ir Lietuvos koprodukcija nufilmuota Niujorko gatvėse ir studijoje Lietuvoje.