Žurnalų archyvas

Kauno valstybinis lėlių teatras Ukrainos ir Lietuvos vaikams dovanoja dvikalbę premjerą

3 sausio, 2023, Kauno valstybinio lėlių teatro inf. | Naujienos

Šeštadienį, sausio 7 d., Kauno valstybinio lėlių teatro Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejaus erdvėje įvyks pirmojo šių metų spektaklio „Ežiukas ir debesėliai“ premjera, skirta vaikams nuo 3 metų. 

Spektaklį įkvėpė Indrės Sekevičienės knyga „Dangus virš ežiuko vaikystės“, gimusi iš noro praskaidrinti Lietuvoje apsistojusių vaikų iš Ukrainos kasdienybę. Spektaklio sumanytoja lėlininkė Natalija Parasočkina-Vichtinskaja pati atvyko iš Ukrainos, todėl neatsitiktinai spektaklis skambės dviem kalbomis – ukrainiečių ir lietuvių. 

Teatro archyvo nuotr.

„Niekada nebūsi vienišas, jei virš tavęs – dangus“, – įsitikinusi spektaklio kūrybinė komanda ir pagrindinis spektaklio personažas Ežiukas, pakviesiantis žiūrovus į kelionę, po stebuklingą debesų pasaulį. Šviesus ir jaukus kamerinis spektaklis nuo pat pirmos minutės įtrauks mažuosius žiūrovus ir paskatins išlaisvinti savo vaizduotę. 

„Šiuo itin tamsiu ir šaltu laikotarpiu norime įkvėpti ir paskatinti mažuosius žiūrovus bei jų tėvelius ieškoti vilties ir nuoširdaus džiaugsmo net ir tokiuose kasdieniuose ir paprastuose dalykuose, kaip virš mūsų visų galvų praplaukiantys debesys.“ – sako projekto sumanytoja lėlininkė N. Parasočkina-Vichtinskaja.

Projekto iniciatorė – N. Parasočkina-Vichtinskaja. Spektaklyje vaidina N. Parasočkina-Vichtinskaja ir Mindaugas Černiauskas. Kūrybinis mentorius – Andrius Žiurauskas. Dailininkė – Edita Lepšienė. Projekto partneris – Kauno valstybinis lėlių teatras. Spektaklio sukūrimą ir projekto įgyvendinimą remia Lietuvos kultūros taryba.

Bilietų į spektaklio premjerą nebėra, bet teatras žada jį į repertuarą įtraukti jau vasario mėnesį. Sekite naujienas www.kaunoleliuteatras.lt ar feisbuke.