Žurnalų archyvas

Kauno simfoninis orkestras pristato 16-ąjį koncertinį sezoną

20 rugsėjo, 2021, KMSO inf. | Naujienos

Spalio 1 dieną Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje Kauno miesto simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas) kartu su violončelininku Mindaugu Bačkumi ir dirigentu Vytautu Lukočiumi pradės 16-ąjį koncertų sezoną.

KMSO archyvo nuotr.

„Spalio 1 d. įvairiose šalyse švenčiama Pasaulinė muzikos diena. Mes manome, kad tai puiki proga pradėti koncertinį sezoną. Visus klausytojus maloniai kviečiame pasimėgauti muzikos galia, kuri suteikia vilties, optimizmo ir mūsų kasdienybę paverčia turininga bei prasminga. Tikimės, kad publika yra pasiilgusi gyvų pasirodymų taip pat, kaip mes pasiilgę muzikinių susitikimų su ja, ir drąsiai bei saugiai lankysis mūsų koncertuose“, – sakė Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas.

Sezono pradžios koncertą kartu su orkestru atliks vienas geriausių Lietuvos violončelininkų, koncertuojantis visais įmanomais amplua: ir kaip solistas, ir kaip ansamblių bei orkestrų narys – Mindaugas Bačkus. Šis nė akimirkai nenustygstantis atlikėjas, regis, akimoju užvaldo visą sceną, o įvairiausi stiliai ir muzikos perteikimo formos jam paklūsta pavydėtinai lengvai. 

Koncerte skambės Friedricho Guldos koncertas violončelei ir pučiamųjų orkestrui. Vienos dalies koncerte klausytojai taip pat išgirs vieną žymiausių simfonijų pasaulyje – Ludwigo van Beethoveno Penktąją simfoniją, kurią daugelis žino kaip „Likimo“. Šis sudėtingas opusas reikalauja profesionalaus atlikimo bei meistriško ir išskirtinio batutos valdymo. Visų šių savybių nestokoja Lietuvos publikai puikiai pažįstamas dirigentas Vytautas Lukočius. Būtent jis savo išraiškingais batutos mostais klausytojams parodys L. Beethoveno opuso grožį.

Šie metai Armėnijos ir Lietuvos Respublikoms yra ypatingi, nes šalys mini diplomatinių santykių užmezgimo 30-metį. 2021-aisias Armėnija taip pat mini ir Nepriklausomybės dienos 30-ąjį jubiliejų. Kauno miesto simfoninis orkestras bendradarbiaudamas su Kauno valstybine filharmonija bei Armėnijos Respublikos ambsada Lietuvoje spalio 4 d., 19 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje rengia šventinį koncertą ir kviečia visiems kartu pasidžiaugti šiomis gražiomis sukaktimis. Vakaro solistai – Marija Arutiunova (sopranas), Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras) ir Žygimantas Galinis (baritonas). Taip pat dalyvauja Kauno valstybinis choras. Diriguos maestro Robertas Šervenikas.

Spalio 15 d. Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje skambės „Kosminė muzika“, kurią su orkestru atliks smuikininkas Dainius Peseckas. Koncerte skambės Lietuvos muzikos istorijoje ryškią vietą užimančio Vytauto Basevičiaus ir vokiečių kompozitoriaus F. Mendelssohno opusai. Solistui ir orkestrui diriguos Karolis Variakojis. 

Spalio 22 d. taip pat Kauno valstybinėje filharmonijoje vyks „Karališkasis arfos solo“, į kurį orkestras kviečia visus pasiilgusius dieviškuoju instrumentu vadinamos arfos užburiančių melodijų. Koncerto vakarą lietuvių „arfos ambasadore“ vadinama solistė Joana Daunytė klausytojus džiugins atlikdama prancūzų kompozitoriaus Gabrielio Pierné Koncertą arfai ir orkestrui. Koncerte taip pat skambės Kauno miesto simfoninio orkestro atliekama Antoníno Dvořáko Simfonija Nr. 8 G-dur, op. 88. Šį vakarą solistei ir orkestrui diriguos Juozas Mantas Jauniškis.

Orkestras nepamiršo ir mažųjų savo klausytojų. Jiems, kartu su dirigentu Martynu Staškumi bei aktoriumi Pauliumi Markevičiumi, lapkričio 14 d. atliks linksmą, o kartu intriguojančią bei pamokančią istoriją apie brolių Nif Nifo, Nuf Nufo ir Naf Nafo nuotykius ir juos užklupusius sunkumus bei išbandymus. Muzikinė pasaka „Trys paršiukai“ skirta ne tik mažiesiems žiūrovams, bet ir jų tėveliams, ir net seneliams.

O tuos, kurie seniai girdėjo fagoto ir batutos muzikinį dialogą, orkestras kviečia nepraleisti lapkričio 26 d., Kauno valstybinėje filharmonijoje vyksiančio koncerto, nes scenoje pasirodys ypatingai retai gimtosios šalies teatrų ar koncertų scenose pasirodantis fagotininkas Martynas Šedbaras. Šiuo metu Vokietijoje sėkmingai muziko karjeros siekiantis solistas be galo pasiilgęs susitikimų su Lietuvos publika. Po ilgų mėnesių į Kauną taip pat sugrįžta ir Lietuvos klausytojams puikiai pažįstamas, visų mylimas dirigentas Vilmantas Kaliūnas. Tad klausytojams beliks tik užsimerkti ir mėgautis šiuo pasirodymu.

Naujame koncertų sezone orkestras taip pat atliks dvi koncertines programas, skirtas Kauno valstybinio choro įkūrėjui, meno vadovui ir vyr. dirigentui prof. Petrui Bingeliui bei kompozitoriui Vidmantui Bartuliui atminti. 

Dalyvaudamas tarptautiniame džiazo festivalyje „Kaunas Jazz“ gruodžio 6 d., „Žalgirio“ arenoje orketras surengs pasirodymą su prestižinių „Grammy“ muzikos apdovanojimų laureatu, vienu geriausių džiazo solistu pasaulyje Gregory Porter.

Kaip įprastai, Kauno miesto simfoninis orkestras 16-ojo koncertinio sezono pirmąjį pusmetį užbaigs išskirtiniais koncertais skirtais Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų sutikimui.