Žurnalų archyvas

„Kauno pilno kultūros“ redakcijos nariui – Santakos garbės ženklas

6 liepos, 2024, KPK redakcija / Kauno m. savivaldybės inf. | Naujienos

Liepos 6 d. pasiklausyti gražiausių operos arijų ir sugiedoti Tautišką giesmę prie Kauno pilies susirinkusi publika turėjo ir daugiau malonių „pareigų“. Tradiciškai festivalis „Operetė Kauno pilyje“ ir Valstybės diena tapo proga pasveikinti labiausiai nusipelniusius kauniečius.

Daugiatūkstantinės publikos akivaizdoje apdovanojimais scenoje pagerbti kultūros ir meno darbuotojai, medikai, rašytojai bei sportininkai. Jiems įteikti Santakos garbės ženklai, Kultūros premijos bei padėkos už darbus Kaunui, miesto vardo garsinimą. Iškilminga ceremonija nuskambėjo drauge su 23-ąjį kartą vykusiu festivaliu „Operetė Kauno pilyje“. 

Šiemet tarp pasveikintųjų – ir fotomenininkas, dėstytojas, parodų kuratorius ir architektas, Kauno fotografijos galerijos kolektyvo ir žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ redakcijos narys Donatas Stankevičius. Jis 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklu įvertintas už nuopelnus kultūros srityje.

„Džiaugiuosi šiuo apdovanojimu. Man jis yra svarbus. Gera žinoti, jog miestas pastebi mano tiek kūrybines, tiek kuratorines pastangas ir laiko tai savotišku indėliu į bendrą kultūrą“, – teigė fotomenininkas savo žinutėje, kurią atsiuntė iš užsienio.

Tarp pastarųjų Donato fotografijos projektų ryškiausias yra „Legendinė atmintis“ (Legendary past) – jo magistro baigiamasis darbas, šiuo metu virstantis albumu. Norint prisidėti prie šio projekto, kuriame fotografas rekonsruoja savo vaikystę amžių sandūroje, galima įsigyti jo „preliudiją“ panašaus amžiaus žmonėms gerai atpažįstamu formatu (tai galite padaryti čia).

Vido Venslovaičio ir Gabrielės Arlauskaitės nuotr.

Pagarbos ir padėkos ženklai

Iškilmingas vakaras prasidėjo koncertu, kuriame skambėjo Giacomo Puccini ir jo amžininkų italų veristų kūriniai. Solistai iš Lietuvos ir Japonijos padovanojo nepamirštamas akimirkas. Programoje skambėjo ištraukos iš R. Leoncavallo, P. Mascagni, F. Cilea, U. Giordano operų. Jas papuošė ypatingas svečias – italų tenoras Gregory Bonfatti. 

21 val. šventės dalyviai, atlikėjai ir visa publika apsijungė gražiai tradicijai „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ ir drauge su viso pasaulio tautiečiais giedojo Lietuvos Respublikos himną. 

Kaunas atsidėkojo ir nusipelniusioms asmenybėms – iš viso įteikti 43 apdovanojimai. Už uolų ir sąžiningą darbą, prasmingą veiklą pagerbti Kauno kultūros premijos laureatai, įteikta „Laisvės kario“ statulėlė, Santakos garbės ženklai ir ne tik.

Įvertinti kultūros atstovai

Apdovanojimų ceremonija prasidėjo nuo penkių Kauno kultūros premijų įteikimo. 

Už aktyvią kūrybinę veiklą klasikinės ir populiariosios muzikos scenose apdovanotas Kauno valstybinio muzikinio teatro baritonas Martynas Beinaris. Šiemet 70-ąjį jubiliejų minėsiantis poetas, visuomenininkas Edmundas Janušaitis, pagerbtas už kūrybiškus ir itin produktyvius paskutiniuosius kūrybinius metus. 

Kompozitorė Giedrė Pauliukevičiūtė, gebanti įprasminti įvairiausių instrumentų tembrus ir technines galimybes, įvertinta už ilgametę, beveik tris dešimtmečius trunkančią muzikinę veiklą. Už praėjusių metų meninius tyrinėjimus apdovanota meno kūrėja Julija Pociūtė, žinoma dėl savo mišrios medijos instaliacijų. 

Taip pat pagerbtas daugiau kaip 40 vaidmenų teatre sukūręs aktorius Dainius Svobonas – už ilgametį indėlį į teatro bei kino meną.

Padėkos ir Santakos garbės ženklai

Šventiniame vakare pagerbtas ir dramaturgas, vienas ryškiausių Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorių, muzikos ansamblio „Ainiai“ įkūrėjas Petras Venslovas. Pasižymėjęs beribe meile savo kraštui, kultūrai, žodžiui ir žmonėms, eseistas įvertintas už aktyvią kūrybinę ir visuomeninę veiklą, pasiekimus kultūros srityje. Jam įteikta Kauno miesto simbolio Tauro statulėlė.

Išskirtinis miesto simbolis – „Laisvės kario“ statulėlė – įteiktas gydytojui otorinolaringologui, Kauno miesto poliklinikos direktoriui Pauliui Kibišai. Jis įvertintas už nuopelnus sveikatos sistemai, diegiant inovatyvius technologinius ir tvarius vadybos sprendimus.

3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklai: 

Stanislovas Abromavičius – poetas, prozininkas, publicistas;

Vaidas Andriuškevičius – koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas;

Vidas Barauskas – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas, vidaus tarnybos pulkininkas;

Deividas Bilys, Gintas Lukšys, Redas Stanislovaitis – UAB „Vičiūnų grupė“ darbuotojai, suteikę skubią pagalbą gelbstint žmogaus gyvybę;

Doc. dr. Daiva Bukantaitė – Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos prodekanė;

Kristina Giedraitienė – visuomenės veikėja;

Prof. Jūratė Jankauskienė – Kultūros, meno ir mokslo asociacijos „Kūrėjų menė“ prezidentė, LSMU Akių klinikos gydytoja oftalmologė;

Donatas Stankevičius – fotomenininkas;

Viktorija Streiča-Jakštienė – Jubiliejinės Dainų šventės Dainų dienos Kaune režisierė;

Gintaras Visockis – šokėjas, choreografas;

Marija Drėmaitė, Vaidas Petrulis, Sigita Bugenienė, Živilė Šimkutė, Raimonda Rickevičienė, Renata Kepežinskienė, Jolanta Balčiūnienė – UNESCO paraiškos autoriai;

Lilija Vanagienė – nusipelniusi dailiojo čiuožimo trenerė;

Alison Reed – Lietuvos dailiojo čiuožimo šokių ant ledo šokėja;

Saulius Ambrulevičius – Lietuvos dailiojo čiuožimo šokių ant ledo šokėjas;

Artūras Andriuška – Kauno miesto savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas;

Vytautas Augonis – Kauno miesto savivaldybės administracijos E. paslaugų ir informacinių technologijų skyriaus vedėjas;

Jolanta Brazaitienė – Kauno miesto savivaldybės administracijos Centrinio apskaitos skyriaus vedėja;

Daiva Čeponienė – Kauno miesto savivaldybės administracijos Centrinio viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėja.

2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklai: 

Mindaugas Kavaliauskas – fotomenininkas;

Kazimieras Kondratavičius – choreografas;

Prof. Antanas Norkus – habilituotas medicinos mokslų daktaras, gydytojas endokrinologas;

Rimantas Aleksandras Plungė – rutulio stūmimo čempionas, treneris;

Romualdas Požerskis – fotomenininkas;

Juozas Statkevičius – Lietuvos mados dizaineris, teatro kostiumų ir grimo dailininkas;

Jūratė Stukienė – ilgametė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus vyresnioji specialistė.

1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklai:

Birutė Brazdžiūtė – Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos tautinių šokių ansamblio „Malūnėlis“ meno vadovė, choreografijos mokytoja ekspertė;

Jūratė Onaitytė – Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė;

Prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas.