Žurnalų archyvas

Kauno miesto simfoninio orkestro sezono uždarymo koncerte – ypatingi svečiai

3 gegužės, 2022, KMSO inf. | Naujienos

Gegužės 8-ąją Kauno miesto simfoninis orkestras palydės jau septynioliktąjį koncertinį sezoną. Baigiamajam koncertui orkestras pasirinko įspūdingąją Antono Brucknerio simfoniją Nr. 6 A-dur.

Savo Šeštąją simfoniją kompozitorius kūrė būdamas pakilios nuotaikos ir pagaliau išgyvendamas gyvenimo pilnatvę. Šeštosios simfonijos muzika stebinančiai gaivi ir pakylėta. Iš visų A. Brucknerio simfonijų ji – pati šviesiausia. Muzikoje trykšta džiūgavimas, beatodairiškas svaiginimasis būties pilnatve. Lyrinės temos prisodrintos iki tol negirdėta emocine galybe ir jausmų šiluma. Tai kūrinys alsuojantis taip visų laukiamu pavasariu…

Orkestrui sezono uždarymo koncerte diriguos Lietuvos publikai jau pažįstamas vokiečių dirigentas Markusas Huberis, su Kauno miesto simfoniniu orkestru bendradarbiaujantis jau ne vienerius metus. M. Huberis savo dirigavimo karjerą pradėjo 1996 m., būdamas vadovu ir dirigentu „Landestheater Detmold“. Po metų jis tapo antruoju „Opernhaus Chemnitz“ choro vadovu. 1999 m. paskirtas pagrindiniu „Collegium Instrumentale Chemnitz“ dirigentu. 2002–2007 m. – pagrindinis Bulgarijos kamerinio orkestro kviestinis dirigentas, o 2003 m. Leipcigo „Westsächsisches Sinfonieorchester“ vyriausiasis dirigentas. Nuo 2008 m. iki 2019 m. M. Huberis buvo „Opera Pforzheim“ muzikos vadovu, nuo 2019 m. –  Tiuringeno filharmonijos orkestro meno vadovas.

Dar viena muzikinio vakaro viešnia  – jaunosios kartos pianistė Elžbieta Liepa Dvarionaitė. Balandžio pradžioje tapusi IX tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų konkurso nugalėtoja, jaunoji atlikėja buvo apdovanota Kauno miesto simfoninio orkestro koncertiniu prizu – 2022 m. sezono uždarymo koncertu. Šiuo metu Vienos muzikos ir vaizduojamojo meno universitete pas prof. Anną Malikovą studijuojanti Dvarionaitė yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Atlikėją nuo 2013 m. globoja ir reguliariai konsultuoja prof. Mūza Rubackytė.

Elžbieta Liepa Dvarionaitė ir Markusas Huberis
KMSO archyvo nuotr.

Mąsliu, poetišku skambesiu išsiskirianti pianistė kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru atliks Beethoveno Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 C-dur, op. 15. „Beethoveno muzika iš pianisto reikalauja visapusiškumo. Viena vertus, reikalingas labai didelis tikslumas, kita vertus, Beethoveno kūryba tiesiog dvelkia laisve, dėl to ją atlikti dažnam yra nemenkas iššūkis. Grojant iškart tampa aišku, ką jau esi įvaldęs ir ko dar ne“ – apie Beethoveno muziką yra sakiusi jaunoji atlikėja.

Kauno miesto simfoninio orkestro sezono uždarymo koncertas „Šviesos simfonija“ gegužės 8 d., sekmadienį, 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje.