Žurnalų archyvas

Kauno jaunimui – kvietimas leistis į metų trukmės nuotykį

8 rugsėjo, 2022, „Kylančio Kauno“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Prie šiemet Kauną drebinančių „Kaunas 2022“ renginių nemenkai prisidėjo miesto jaunimas.  Europos kultūros sostinės titulo metams einant į pabaigą, jaunųjų kauniečių įkurta organizacija „Kylantis Kaunas“ kviečia drebinti miesto ir rajono bendruomenę ir toliau.

„Kauno iššūkis“ – tai proga jaunimui įgyvendinti savo idėjas miestui ir jo žmonėms. Jau penkerius metu aktyviausi Kauno miesto jaunuoliai dalyvaudami mokslo metais vykstančioje programoje kuria įvairius kultūrinius projektus. Moksleiviai, baigę programą, kartu su bendraminčiais tęsia kultūrinę veiklą prisijungę prie alumnų klubo. 

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Ruošiantis Europos kultūros sostinės titulo metams sukurta edukacinė programa jaunimui „Kauno iššūkis“ jau „užaugino” 6 moksleivių kartas, įgyvendino per dvi dešimtis iniciatyvų ir veiklas tęsia po organizacijos „Kylantis Kaunas“ vardu.  Kaip ir kasmet, 15–18 metų jaunuoliai yra vėl kviečiami registruotis į šią pokyčius kuriančią programą.

Užkariavę podiumą bei NFT platybes

„Kauno iššūkio“ jaunimo programos alumnai jau yra palikę ryškų pėdsaką Kaune. Šią vasarą praūžęs šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“, organizuotas su Kauno naktinio gyvenimo puoselėtoju „Lizdu“, leido sužibėti ne vienam jaunuolių projektui.

„Audros“ metu jaunimo projektas „Komoda“ Kauno miestą trumpam pavertė šiuolaikine Europos mados sostine. „Kauno iššūkio“ alumnai kvietė miesto gyventojus bei svečius išvysti podiumu žingsniuojančius modelius, pasidabinusius kylančių jaunųjų dizainerių sukurtais drabužiais bei papuošalais. 

Podiumą užkariavę jaunuoliai nepamiršo ir technologijų bei muzikos. Šiuolaikinio miesto festivalio „Audros“ metu „Kauno iššūkio“ programos atstovai surengė pirmąjį Baltijos šalyse NFT hakatoną. Renginio dalyviai turėjo galimybę kurti meną ir jį skaitmenizuoti. Hakatono vinis – meno kūrinių paroda prekybos ir pramogų centre „Akropolis“.

Iš tiesų šią vasarą „Kauno iššūkio“ alumnai nepaliko ramybėje ne tik viso Kauno, bet ir paties „Akropolio“. Prekybos ir pramogų centro parkinge jaunieji projektų kūrėjai surengė trepo muzikai skirtą „Pusės Dainos Festivalį“ (PDF). Jo metu pradedantieji Lietuvos gatvės muzikos atlikėjai išbandydami savo jėgas scenoje drebino visą automobilių stovėjimo aikštelę. 

Laukia pačių originaliausių idėjų

„Kaunas 2022“ jaunimo programos koordinatorė bei viena iš organizacijos steigėjų Sandra Karnilavičiūtė teigė, jog VšĮ „Kylantis Kaunas“ augs kartu su „Kauno iššūkiu“, kiekvienais metais plėsis ir sieks pritraukti kuo daugiau smalsių, kūrybingų moksleivių bei partnerių: „Ne išimtis ir šie metai. Iki rugsėjo 22 d., 20 val. Kauno moksleivius kviečiame registruotis pusmetį truksiančiam nuotykiui – septintajam  „Kauno iššūkio“ sezonui“, – sakė S. Karnilavičiūtė.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Viena iš organizacijos steigėjų užsiminė, jog šį sezoną būsimus programos dalyvius pasitiks naujovės: „Pati programa sudaryta iš kūrybingumo, asmeninio efektyvo ugdymo paskaitų, praktinių mokymų ir kultūros iššūkių. 

Sezonas išsiskirs tuo, jog iki Naujųjų metų jaunuoliai eksperimentuos idėjomis ir projekto įgyvendinimo mokysis spręsdami Kauno kultūros iššūkius. Po Naujųjų metų, antrajame programos etape, dalyviai, paskirstyti į kelias komandas, kartu su mentorių pagalba kurs realius projektus ir tokiu būdu įgyvendins savo idėjas“, – pabrėžė „Kaunas 2022“ jaunimo programos koordinatorė. 

Siūlo ne tik projektus

Anot programos koordinatorės, jaunuoliai vystydami projektus skirtingose komandose bus skatinami atrasti savo dalyvavimo komandiniame darbe formą: „Gal vienoje komandoje dalyvis bus tylesnis arba pasyvesnis, o kitoje taps lyderiu ar komandos siela.“

Be to, kiekvienais metais programos dalyviai lankosi įvairiose Kauno kultūros įstaigose. Dėl efektyvesnio jaunimo įsitraukimo į miesto kultūrines veiklas „Kauno iššūkio“ atstovai jau yra konsultavę Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namus, Kauno miesto kamerinį teatrą bei Kauno miesto simfoninį orkestrą. Jaunuoliai, bendradarbiaudami su įvairiomis kultūrinėmis miesto įstaigomis, siekia ne tik atkreipti Kauno kultūrinių organizacijų dėmesį į jaunimą, bet ir padėti įsitraukti į veiklas jauniesiems ekspertams“, – programos pobūdį komentavo S. Karnilavičiūtė. 

Organizacijos steigėjų teigimu, VšĮ „Kylantis Kaunas“ ieško finansinių partnerių, rėmėjų ir yra atviras bendradarbiauti tiek su nevyriausybinėmis organizacijomis, tiek su privačiu sektoriumi. „Ieškome tų, kurie tiki jaunimu ir nori palaikyti bei paremti jaunuolių iniciatyvas, projektus ir programos veiklą“, – sakė organizatoriai. 

Daugiau informacijos apie „Kauno iššūkio“ bei „Kylančio Kauno“ veiklas rasite svetainėje kylantiskaunas.com ir feisbuke.